Į ką atkreipti dėmesį?
Prieš rinkdamiesi šaldiklį pagalvokite, kur jį statysite, ar užteks vietos - tuomet bus lengviau nuspręsti dėl dydžio. Svarbus yra ir jūsų gyvenimo būdas - ar valgote namuose, ar mieste. Apskritai nėra prasmės pirkti šaldiklio, jeigu juo naudosis vos du žmonės, ir dar nuolat valgantys kavinėse.
Šaldikliai būna dviejų tipų: šaldymo dėžė ir šaldiklis su stalčiais. Pastarajam reikės daugiau vietos, tačiau naudotis yra kur kas patogiau, nes paprasta įdėti ir išimti maisto produktus.
Taip pat atkreipkite dėmesį, į kurią pusę darinėjasi šaldiklio durys, o galbūt yra galimybė jas perstatyti. Jei laikysite namuose, pasidomėkite ir šaldiklio skleidžiamo garso stiprumu.
Jei jums svarbus ne tik pats pirkinys, bet ir sąskaitų dydis, turėkite omenyje energetinę klasę. A++, A+ ir A klasės garantuoja mažiausias sąskaitas už elektros energiją, kurią sunaudoja šaldiklis.
Šaldiklio funkcijos
Viena svarbiausių šaldiklio funkcijų - greitas užšaldymas. Tai itin naudinga, nes padeda išsaugoti produktų maistinę vertę - leidžia užšaldyti net keliolika kilogramų maisto per 24 valandas. Šaldiklis, turintis tokią funkciją, būna pažymėtas 4 žvaigždutėmis. Paprastai greitajam užšaldymui būna skirta atskira vieta šaldiklyje. Verta atkreipti dėmesį, kokio ji dydžio.
Kuo gi skiriasi greitas užšaldymas nuo įprasto? Greitai produktai užšaldomi esant -24 laipsn. temperatūrai. Jei švieži produktai sudedami į šaldiklį, kur temperatūra yra -18 laips. ir kuris yra pažymėtas 3 žvaigždutėmis, tai šitaip šąlančiuose produktuose susidaro ledo kristalų, lemiančių vertingų medžiagų praradimą atšildant.
Nebe retenybė ir šaldikliai su "No frost" sistema. Pagrindinis šios šaldymo sistemos pranašumas yra tas, kad ant šaldiklio sienų nesikaupia vanduo, nesusidaro nei šerkšnas, nei ledas, todėl jų niekuomet nereikės atitirpinti. Vis dėlto tokie šaldikliai sunaudoja daugiau energijos, nei atitirpinami įprastu būdu.
Šaldymo būdai
Vaisiai ir uogos turi būti visiškai paruošti užšaldymui. Visas procesas turi būti kiek įmanoma greitesnis ir trukti iki valandos. Dažniausiai šaldymui naudojami plastikiniai indeliai, skirti maistui. Galima šaldyti ir stikliniuose, tik nepamirškite, kad šaldamas produktas plečiasi! Šaldymui skirtą tarą reikia gerai išplauti ir nusausinti, o tuomet jau tankiai beriami produktai ir iš karto dedami į šaldiklį. Šaldymui rinkitės ne mažesnę nei 18 laipsn. šalčio temperatūrą, kuriai esant susidaro smulkūs vandens kristalėliai. Pasirinkus žemesnę temperatūrą, susidaro stambūs vandens kristalai, kurie ardo produktų sandarą, todėl ir jų kokybė būna prastesnė.
Trūkstant vietos, po kelių dienų galima iškratyti sušalusias uogas iš plastikinio indelio (trumpam pakišus jį po karšto vandens srove), tada suvynioti jas į maistinę plėvelę ar maišelius bei vėl kuo skubiau sudėti į šaldiklį saugojimui.
Šaldiklyje vietos taip pat sutaupysite, jei rinksitės ne apvalius, o kampuotus indelius.
Jei norima, kad uogos nesuliptų, atrinkę gražiausias sudėkite jas ant šaldiklio padėklo sluoksniais taip, kad jos nesiliestų viena su kita. Po 24 valandų supilkite jas į plastikinį šaldymo maišelį ar indą. Taip užšaldytos uogos geriausiai išsaugo savo formą ir vaizdą, tačiau, aišku, užims daugiau vietos.
Jei tenka šaldiklį atitirpinti...
Prieš atitirpinant šaldiklį, reikia visus sušaldytus produktus išimti ir daryti viską, kad tik nebūtų prarastas šaltis: galima juos suvynioti į storą vatinę antklodę, žiemą, aišku, išnešti į lauką ir stengtis kuo greičiau sutvarkyti šaldiklį.
Tiesa, šaldikliui atitirpinti nenaudokite šildytuvų. Karštis gali sugadinti šaldymo elementus. Niekada nenaudokite ir aštrių daiktų, kurie gali pradurti šaldymo sistemą. Kad pagreitintumėte tirpimą, į šaldiklį įdėkite indą su šiltu vandeniu. Kita vertus, galima įsigyti šaldiklį su automatiniu atitirpinimu.
Vaisių ir uogų kokybė priklauso ne tik nuo užšaldymo greičio, laikymo temperatūros ir trukmės, bet ir atšildymo - produktus, skirtus vartoti šviežius, atšildyti reikėtų 4 laipsnių temperatūroje.
Ar žinote, jog įjungti greito šaldymo sistemą reikia prieš pusantros ar dvi valandas iki tol, kol dėsite į šaldiklį produktus
Pirkdami šaldiklį būtinai paklauskite konsultantų
Kiek laiko produktai bus tinkamai saugomi dingus elektros energijai?
Kaip atitirpinamas šaldiklis: automatiškai ar rankiniu būdu?
Kaip valdomas - elektroniu ar mechaniniu būdu?
Koks garantinio aptarnavimo laikas skiriamas?
UOGOS - vasaros gėrybės, tačiau jomis galima mėgautis ir ištisus metus. UŽŠALDYKITE serbento šakelių - turėsite nuostabų papuošimą kokteiliams ar tortams. RABARBARAI. Šiuo metu galite užšaldyti žiemai rabarbarų: nuplaukite, nulupkite ir supjaustykite į 2,5 cm ilgio gabaliukus. Pakaitinkite rabarbarus verdančiame vandenyje 1 min., o greitas atšaldymas šaltame vandenyje padės išlaikyti spalvą ir skonį. YPATINGIEJI ledo gabalėliai pagardins bet kurį gėrimą...
Patarimai ieškantiems šaldiklio
Šaldikliai skirstomi į vertikalius ir horizontalius. Vertikalūs gali būti nuo 85 cm iki 195 cm aukščio. Šie šaldikliai skiriasi litražu, naudojamų stalčių skaičiumi, kuris gali svyruoti nuo 3 iki 6 ar dar daugiau. Taip pat šaldikliai gali skirtis ekonomiškumu. Skiriasi ir prietaisų šaldymo technologija. Ji gali būti tradicinio šaldymo, "NoFrost" ara "SmartFrost". Skiriasi ir šaldymo pajėgumas (kg per parą), valdymas (elektroninis, mechaninis), šalčio išlaikymo trukmė dingus elektros energijai, spalvos. Horizontalūs šaldikliai siekia nuo 54 cm iki 165 cm pločio. Jų skirtumai panašūs kaip ir vertikalių.
Jei žmogus planuoja šaldiklyje laikyti įvairius produktus, siūloma rinktis vertikalų, nes produktai bus atskirti stalčiuose ir bus lengviau juos rasti. Tokie šaldikliai rekomenduojami ir kai reikia taupyti vietą, nes dažniausiai būna standartinio pločio. Horizontalūs šaldikliai tinkamiausi tada, kai reikia labai didelio litražo ir kai laikomas didelis kiekis vienos rūšies produktų, pavyzdžiui, mėsos.
Šaldiklio ekonomiškumą apibūdina energijos klasė, svyruojanti nuo A iki A+++. Naujos A+++ energijos sanaudų klasės prietaisai - net 60 proc. ekonomiškesni nei A energijos klasės viršutinė ribinė reikšmė. Yra naujų labai ekonomiškų modelių, kurių metinės energijos sąnaudos sudaro tik 117 kWh. Tai - vos 0.318 kWh per parą. Žinoma, tokie šaldikliai kainuoja šiek tiek brangiau. Tačiau apskritai šaldiklių naudojimo laikas siekia apie 7-10 metų, bet lietuviai tikrai moka naudotis ir prižiūrėti buitinius prietaisus, todėl jų gyvavimo laikotarpis dar labiau pailgėja.
Higienos sumetimais šaldiklį kartais reikia išvalyti. Atitirpinti šaldiklio gali ir nereikėti, jei jame įdiegta, pavyzdžiui, "NoFrost" technologija. Tada maistas yra užšaldomas cirkuliuojančiu šaltu oru, todėl nei šaldiklio vidinės sienelės, nei maisto produktai nepasidengia šerkšnu.
Rašyti komentarą