Kaip gydyti pagirias

Kaip gydyti pagirias

Medikų teigimu – nedidelė dozė normalios koncentracijos spirito nekenkia. Nepatikėsite, tačiau mūsų organizmas pats pagamina nedidelius jo kiekius! Na, bet džiaugtis tuo neverta – nes pramoninės gamybos gėrimas – tikrai ne grynas etilo spiritas. Grynas etilo skonis – vertas retų nuodų vardo, ir tam, kad alkoholinius gėrimus galėtumėme gerti be pasibjaurėjimo, gamyklose jis paskaninamas įvairiais mišiniais.Beje, šie priedai taip pat nuodija organizmą.

Kol Jūs geriate...

Kita vertus, pasak gydytojų, didžiausią žalą padaro pats etanolis, kai yra vartojamas nepaisant įprastų ar leidžiamų normų. Kada spirito koncentracija dar nedidelė, mūsų organizme esantis specialus fermentas yra pajėgus pats su susidoroti. Tačiau jei degtinė į skrandį teka upe, vargšas fermentas nebespėja perdirbti į nekenksmingas medžiagas vis naujai plūstančio alkoholio kiekio. Ir tuomet mūsų organizme pradeda formuotis itin pavojingos medžiagos.

Jei tiksliau, pasak mokslinių tyrimų, 99 proc. etilo spirito (etanolio) skyla į acetaldehidą (toksiškai organizmą veikiančią cheminę medžiagą) ir acto rūgštį. Tiesa, mūsų veiklusis organizmas turi priešnuodžio ir šioms medžiagom – dar vieną fermentą, tačiau taip pat ne visagalį – su acetaldehido pertekliumi jis susidoroti nesugeba. Acetaldehidas it radioaktyvus debesis kraujagyslėmis keliauja po mūsų organizmą, nuodydamas viską savo kelyje. Nuodai siaurina kraujagysles, tiekiančias mūsų audiniams maistingąsias medžiagas ir deguonį.

Deguonies trūkumas smegenyse sukelia klaikius galvos skausmus, o negaunančius deguonies kitus audinius apima toks žudantis silpnumas, jog nieko kito daugiau nesinori, tik atsigulti ir numirti… Šį poveikį galima sulyginti su apsinuodijimu barbitūratais ar deguonies badu kylant į Everestą bei mirtinai pavojingu deguonies trūkumu ištikus insultui ar infarktui.

Tačiau pagrindinis trilerio vardo vertas siužetas tuo metu klostosi organizmo glūdumose, žmogui nematomų ląstelių, iš kurių lyg iš plytų pastatytas visas mūsų kūnas, lygyje.

Acetaldehidas, kartu su acto rūgštimi, provokuoja organizmą nuodijančių rūgščių gamybą – skatina generacines radikalių deguonies formų sistemas, kurių poveikis greitina organizmo senėjimą, tiesiog „suėda” ląstelių apvalkalus, skatina ląstelių žūtį ir sukelia genetinio aparato pakitimus. Tai paveikia ne tik lytines ląsteles, bet ir kitus audinius.

O išoriškai tai teatrodo kaip sunkios pagirios.

Tam, kad sustabdytumėme tuo metu organizme vykstančius nuodijimosi procesus, narkologiniuose dispanseriuose vartojami rimti vaistai, kurių šiaip be receptų nenusipirksi. O buitinėmis sąlygomis tautiečiai rytines kančias užpila marinatu, užgeria pienu, užkanda aktyviąja anglimi. Iš esmės tai nėra labai blogai – nes marinatai yra antioksidantai, t. y.  gali šiek tiek pristabdyti rūgštingumo procesus; pienas, anglis ir pan. vartojami detoksikacijai, t. y. nuodingoms medžiagoms išvaryti iš organizmo.
Šiandien populiarių vaistų nuo pagirių pranašumas – efektyvus poveikis. Tačiau jie gali sukelti šalutinių reakcijų (pvz., paveikti inkstus, kepenis). Liaudies priemonės vertingos savo natūralumu, tačiau jų poveikis ganėtinai silpnas.

Trumpa pagirių gydymo schema

Skysčių balanso atkūrimas:

pabudus per pirmąsias 2 valandas išgerti iki 1,5 l skysčių (išskyrus sintetinius gazuotus gėrimus);

išgerti šlapimą varančio nuoviro ar atitinkamų preparatų (tinka stipri arbata arba kava);

visą dieną gerti daug skysčių.

Šarmų rūgščių balanso atkūrimas:

per pirmąsias porą valandų išgerti vandenyje ištirpintus 3-5 g geriamosios sodos;
toliau gerti šarmingą mineralinį vandenį.

Elektrolitų balanso atkūrimas:

per pirmąsias 2-3 valandas išgerti 2-3 vandenyje ištirpintas aspartamo arba panangino tabletes. Jei jų nėra po ranka, tinka agurkų raugas, rauginti kopūstai, jūros kopūstai ar ištirpinta druska (3-4 g 100 ml vandens);

į maisto racioną įtraukti produktų, kuriuose gausu kalio, fosforo ir magnio (daugiausiai – jūrų gėrybėse).

Kai atliktos minėtos procedūros, reikėtų:

gerai, sočiai papusryčiauti;

išgerti polivitaminų preparatų, askorbo rūgšties, eleuterokoko (sidabrinių ženšenių) antpilo;

visą dieną cukrų pakeisti medumi;
išgerti 1–2 glicino, gerinančio nervų sistemą, tabletes;

1-2 valandas numigti;
visą dieną vengti sunkaus fizinio darbo ir sportinių krūvių.

Teigiama, kad pagirios negresia, jei išgeriama 68 ml degtinės žmogaus kūno svorio kilogramui per ne trumpesnį kaip 3-4 val. laikotarpį. Viskas prasideda nuo šios normos...

Bet...

Jei jau ketinate daugiau išgerti, patartina prieš tai pavalgyti. Labiausiai alkoholio pasisavinimą stabdo bulvės, mėsa ir visi produktai, kuriuose gausu riebalų. Prisiversti valgyti reiktų ir kitą dieną.

Prieš einant miegoti patartina išgerti vitamino C tabletę, ištirpintą stiklinėje vandens. Aspirino vartoti prieš geriant alkoholį nereikėtų.

Šaltinis: sveikas.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder