Tinkamiausias metas eglūną sodinti pavasaris, nuo balandžio mėn., arba ruduo.
Įsigykite eglūno sodinukų vazonuose. Rinkitės kompaktiškus, sveikais ūgliais augalus. Nepirkite sodinuko nuogomis šaknimis ir jau gerokai paaugusio, nes sunkiai prigyja.
Iškaskite dukart didesnę duobę nei augalo šaknų ar žemių gumulas, dugną išpurenkite. Iškastą žemę sumaišykite su kompostu.
Prieš išimdami augalą iš vazono palaistykite. Išėmę patiesinkite susigulėjusias šakneles.
Į duobės dugną įberkite šiek tiek kompostu pagerintos žemės, sodinuką įleiskite į tokį gylį, kokiame jis augo vazone.
Duobę su sodinuku užberkite pagerinta žeme. Paviršių stipriai paspauskite, kad žemė priglustų prie augalo šaknų. Suformuokite laistymo pylimą.
Rudenį eglūną galima dauginti auginiais. Nupjaukite žalius 20-30 cm ūglius ir įbeskite juos į atvirą gruntą. Prieš pirmąsias šalnas apklokite eglišakėmis. Iki pavasario pabaigos auginiai įsišaknys. Pavasarį įsmeikite auginius į durpių ir smėlio mišinį vazone.
Vasario mėn. eglūną galima genėti. Išretinkite suaugusius augalus, pašalinkite senus ūglius. Kad šakotasis eglūnas gausiau žydėtų, patrumpinkite jaunus ūglius. Tačiau radikaliai neišgenėkite, nes iš likusių kelmelių nauji jauni ūgliai neišauga.
Vasarą peržydėjusius smulkiažiedžius eglūnus apkirpkite. Eglūnas - sausrai pakantus augalas, todėl dažnai laistyti nereikia. Tik dirvos paviršių pamulčiuokite smulkinta žieve ar kompostu.
Eglūnas labai atsparus ligoms ir kenkėjams, tačiau drėgną vasarą ant jaunų eglūno ūglių gali atsirasi rudų dėmių ir pilkų pelėsinių apnašų. Tai - grybelinis susirgimas, pilkasis pelėsis. Pažeistus ūglius nupjaukite ir sudeginkite, augalą išretinkite.
Rašyti komentarą