Sėkmę ir turtus lemiančių talismanų yra nemažai, tačiau tik kai kuriuos jų galime auginti, puoselėti ir dauginti. Vienas tokių talismanų auga daugelio namuose - medėjantysis storlapis.
Medėjantysis storlapis, kilęs iš Pietų Afrikos, yra tipiškas daugiamečių storalapių sukulentų šeimos atstovas. Išoriškai panėšėja į medį - stiprus kamienas gausiai apaugęs mėsingais lapeliais.
Šį populiarų augalą lenkai vadina "laimės medžiu", slovakai ir čekai - "šeimyniniu" ir "namų medžiu", o pas mus dėl apvalių mėsingų lapelių dažniausiai išgirsime jį vadinant "pinigėliu", "lašiniuočiu" bei pan.
Yra net specialių receptų, kaip priversti šį simbolį "dirbti". Pvz., jei "pinigėlį" pastatysite pietinėje ar vakarinėje (o geriausia pietvakarinėje) kambario dalyje ir ant grunto prie stiebo padėsite kupiūrą (geriausia žalią) - "pinigų lietus" garantuotas arba jūsų finansinė padėtis pagerės, jei jį pastatysite su apelsinmedžiu ir žydinčia chrizantema, po 10 metų pražydęs "pinigėlis" taip pat lemia piniginės pastorėjimą.
Nežinia, kiek žmonių tokiais talismanais tiki ir patiki jiems savo sėkmę, bet, pagal fengšui, storlapis priskiriamas geros energijos kambarinėms gėlėms, gerina nuotaiką, padeda uždariems žmonėms. Greitai auga ir nereikalauja didelės priežiūros.
Auga ant į bet kurią pusę orientuotų langų palangių, neblogai jaučiasi pastatytas toliau nuo lango, tačiau gražiausią lają su raustelėjusiais lapų krašteliais išaugina esant geram apšvietimui. Kai augalas pastatomas ant pietinio lango palangės ir šiltuoju metų laiku gauna per daug tiesioginių saulės spindulių, lapai pasidaro oranžiniai raudoni ar net rudi, ima kristi. Tokiu atveju augalą tereikia pastatyti į tamsesnę, nuo tiesioginių saulės spindulių atokesnę vietą.
Storlapiai, kaip ir visi sukulentai, mėgsta plastikinius vazonus. Ant pietinės palangės augsiantį augalą sodinkite į šviesų vazoną, o ant šiaurinės - į tamsų. Jei norite, kad augalas neišaugtų didelis, persodinkite retai (kas 1-5 m, priklausomai nuo augimo spartos) ir parinkite mažesnį vazoną, tačiau ne per mažą, kad sunki laja jo neapverstų.
Drenažo sluoksnis vazonėlyje turi būti ne mažesnis nei 3 cm, o žemė smėlinė, iki 30 proc. maišyta su smulkiu žvyru. Jei tokio mišinio neturite, nusipirktą universalią žemę lygiomis dalimis sumaišykite su stambiu upių smėliu.
Persodinti storlapį patariama pavasarį prieš tai iš anksto pavytinus. Į didesnį vazoną įdėkite sausos naujos žemės ir atsargiai perkelkite augalą. Nelaistykite, nes pažeistos šaknys, gavusios drėgmės, pradeda pūti ir augalas žūva.
"Pinigėlis" mėgsta gaivų orą ir temperatūrų svyravimus, todėl vasarą ir ankstyvą rudenį geriau jį laikyti balkone. Vasarą apdulkėjusį augalą geriau "prausti" dušu, o ne apipurkšti, tik po to augalo iš karto negalima statyti ten, kur krenta tiesioginiai saulės spinduliai.
Laistymo vanduo visada turi būti šiltas, idealu, jei 5 laipsn. C šiltesnis nei aplinkos temperatūra. Šiltuoju metų laiku, kai gruntas apdžiūva, gausiai paliekite vakare (niekada nereikia lieti į drėgną substratą). Žiemą ryte negausiai paliekite 1-2 kartus per mėn., kai lapeliai truputėlį pavysta.
Jūsų gerovės talismanas išaugins stiprią lają, gerai šakosis ir galbūt pradžiugins negausiais baltais ar švelniai rožiniais 1 cm žiedeliais, jei šaltuoju metų laiku neaugs ir iki pavasario kaups jėgas. Todėl per žiemą šį augalą patariama laikyti patalpoje, kurios temperatūra ne didesnė nei 14 laipsn. C.
Storlapis dauginamas šakelėmis ir lapais. Nupjautą šakelę ar nulaužtą lapelį 2-3 dienas reikia padžiovinti, o po to pasodinti į sausą smėlingą žemę. Paliejama po 2 dienų. Įsišaknija po 2-3 savaičių.
Medėjantysis storlapis puikiai dera kompozicijose su smulkesniais ir mažesniais kitais sukulentais gražių akmenukų aplinkoje.
Rašyti komentarą