Trylika salų virš Atlantidos

Seną legendą, bylojančią, kad Kanarų salos yra į vandenyną nugrimzdusios Atlantidos kalnų viršūnės, vietiniai prisimena vis rečiau, tačiau į šią autonominę Ispanijos Karalystės sritį ir taip plūsta minios turistų.

Vulkaninės kilmės Kanarų salyno gyventojai jau seniai suprato, kad ne legendos čia vilioja žmones, o kaitri saulė ir gamtos grožis, egzotikos ir pietietiškos ramybės harmonija.

Istoriniai šaltiniai rodo, kad žmonės salyne apsigyveno dar akmens amžiuje. Penkioliktame amžiuje Kanarus užkariavus ispanams, jų svarba itin išaugo. Labai reikšmingas buvo Gran Kanarijos sostinės Las Palmo uostas Puerto de La Luz, čia papildyti atsargų užsukdavo naujų žemių ieškoti plaukdavę Europos laivai.

Kanaruose yra trylika salų: septynios didelės ir šešios mažos. Lanzarotė - iš jų pati seniausia. Sakoma, jai daugiau nei 20 mln. metų. Didžiausia ir garsiausia - Tenerifė, kuri vadinama "amžinuoju pavasariu".

Neseniai beveik dvi savaites Kanaruose praleidę dainininkai Linas Adomaitis ir Simona Jakubėnaitė Tenerifę apvažiavo skersai išilgai. Įsitikinę stulbinančiu jos grožiu, atlikėjai sako tik tada iš tiesų pajutę salą po savo kojomis.

Image removed.
"Pliaže gali tysoti valandų valandas - puikus poilsis", - sako Simona

"Aplankėme visus salos miestelius, - pasakojo Linas. - Išsinuomoję mašiną važinėjomės tris dienas." Jis pridūrė, kad vairuoti teko jam. Tokia tvarka, kad mašinos nuomojamos ne mažesnę kaip dvejų metų patirtį turintiems vairuotojams, o Simona tokio bagažo dar neturi. "Bet Simona buvo gera šturmanė. Sekė žemėlapį ir nurodinėjo, kur man važiuoti", - šypsosi Linas. Simona atsidūsta: "Ispanai visiškai nekalba angliškai! Todėl prireikus pasiteirauti kelio tekdavo pasitelkti gestų kalbą". Be to, jai buvo keista, kad šie žmonės visai neskuba gyventi. Ispanai sutiks dėl tavęs padaryti viską. Bet... tik rytoj.

Linas ir Simona į Kanarus atvyko kaip tik tada, kai Lietuvą kaustė baisusis speigas. "O ten mes gulėjome paplūdimyje ir mėgavomės saule. Buvo 25 laipsniai šilumos. Labai smagu..." - nė kiek nesigaili, kad tuo metu nebuvo Lietuvoje, Linas.

Simona pripažįsta, kad daugelio pramogų Kanaruose jie taip ir neišbandė. Turistai yra plukdomi laivais žvejoti į įlanką, galima nardyti ir plaukioti su delfinais, dūkti vandens atrakcionų parkuose. Be to, Kanarų salos garsėja kaip golfo mėgėjų rojus, nes čia itin gerai išplėtotos šio sporto paslaugos. Tačiau, anot scenos dueto, yra keletas dalykų, kuriuos Kanaruose tiesiog privalu pamatyti.

Tenerifės centre stūkso tikras milžinas - trečias pagal dydį pasaulyje vulkanas El Teide. Kalno viršūnė siekia 3 km 718 m, skersmuo - 20 km.

"Tai kalnas, kuriuo vietiniai labai didžiuojasi. Kiek žinome, jo viršūnėje main_2006_02eratūra siekia vos nulį. Bandėme pakilti mašina, tačiau nuvažiavome tik iki pusės - to visiškai pakako, jau ir taip buvome pakibę virš debesų", - įspūdžiais dalijosi Linas.

O štai Loro parke galima praleisti nors ir visą dieną. Čia tikra galybė vandens ir sausumos gyvūnų, margaspalvių paukščių, neregėta augmenija. Akvariumuose tiesiai virš galvos plaukioja didžiuliai rykliai, gražiausios žuvys.

"Tai buvo pirmas kartas gyvenime, kai lankydamasis zoologijos sode negailėjau gyvūnų. Jiems ten sudarytos tikrai geros sąlygos. Yra kavinukės, nuolat vyksta jūrų liūtų ir delfinų pasirodymai."

Linas pats stebėjosi, kaip galima paplūdimyje drybsoti visą dieną. "Ten tu iš tikrųjų ilsiesi", - pripažįsta jis, beje, atsispyręs kinės, siūliusios masažo paslaugas tiesiog pliaže, pasiūlymui. Lietuviui tai pasirodė nehigieniška...

Tenerifės gatvėse verda gyvenimas: pirmyn atgal migruoja turistai iš įvairiausių pasaulio kampelių (daug pagyvenusių porų), o apsukruoliai tuo tarpu visokiausiais būdais mėgina užsidirbti. Gatvėse vyksta neįprasti pasirodymai: vyrukas vaizduoja, kad smeigia papūgai, o ši apsimeta krentanti negyva. Afrikietės primygtinai siūlosi supinti kasytes: vadinamuosius "dredus". "Saloje vaikšto daug tokiomis kaselėmis pasipuošusių merginų - patogu, nes karšta. Buvau ir aš susigundžiusi, bet vis dėlto atsispyriau - žinojau, kad kenkia plaukams", - pasakojo Simona.

Beje, Simonai vietiniai vakarėliai nepatiko. Anot jos, naktiniuose klubuose atsipalaidavę svetimšaliai daro ką nori...

Linas džiaugiasi pirmą kartą gyvenime gaminęs patiekalą iš aštuonkojo. Sako, buvo nepaprastai skanu. "Aišku, prieš tai konsultavausi su vietiniais. Aštuonkojo nervai ilgai išlieka gyvi, todėl verdant juda kojos... Be to, jei nemokėsi, bus mėsa bus neskani, guminė. Kad taip nebūtų, pasirodo, reikia 2-3 paras palaikyti aštuonkojį šaldiklyje."

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder