Sugrįžta kelionės į Egiptą. 5 priežastys, dėl kurių faraonų žemė lietuvius traukia it bitę – medus

Sugrįžta kelionės į Egiptą. 5 priežastys, dėl kurių faraonų žemė lietuvius traukia it bitę – medus

Kelionių organizatoriai įsitikinę, jog sulig atnaujintais užsakomaisiais skrydžiais Egiptas susigrąžins savo ankstesnį populiarumą per rekordiškai trumpą laiką ir bus viena paklausiausių jau ateinančios vasaros krypčių.

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour" Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė remiasi keliautojų įpročių tyrimu bei vardija priežastis, dėl kurių Egiptas jau ne vienerius metus patenka į aplankyti geidžiamiausių šalių TOP5.

„Matome, jog Covid-19 nepakeitė poilsiautojų pomėgių ir kelionių pasirinkimo įpročių – jie liko tokie patys kaip ir prieš pandemijai prasidedant. Tiesa, akivaizdu, jog dabar žmonės atostogomis džiaugiasi labiau, mat gana ilgai nuo kelionių buvo susilaikoma, jų pasiilgta," – sakė I. Aukštuolytė.

1 – vis daugiau poilsiautojų per atostogas leidžia sau tiesiog nieko neveikti

Manote, jog Egiptas labiausiai vilioja faraonų piramidėmis ir jas saugančiais sfinksais? Iš tyrimo matyti, jog tai įdomu anaiptol ne kiekvienam turistui. Tyrimo duomenimis, per pastaruosius kelerius metus sparčiai tirpo poreikis per atostogas patirti kažką nauja, tačiau norinčiųjų pasilinksminti, papramogauti ar tiesiog iki soties pasimėgauti saule, šiluma ir jūra skaičius išliko stabilus – apie 30 proc.

Įdomu, jog apie 70 proc. keliautojų į kelionės lagaminą įsimeta ir knygą, kurią skaito ne tik lėktuve, bet ir paplūdimyje ar prie baseino, kambaryje prieš miegą, kas taip pat byloja apie pakankamai ramaus, pasyvaus poilsio poreikį bei pasirinkimą.

„Pastaraisiais metais norą pakeliauti po svečią šalį, susipažinti su jos kultūra baigia prisivyti poreikis per atostogas tiesiog pailsėti nuo darbo ir įtampos – tokius kelionės tikslus įvardija kas antras poilsiautojas. Tiek pat apklaustųjų teigė per atostogas norį tiesiog pakeisti aplinką – akivaizdu, jog dėl karantino poveikio šis poreikis dar labiau išaugs, – pasakojo I. Aukštuolytė. – Penktadaliui kelionė – laikas pabūti su šeima."

2 – šiluma ištisus metus vos už 4 val. skrydžio

Tiek Sinajaus pusiasalyje įsikūręs Šarm aš Šeichas, tiek ir žemyninėje dalyje esantis Hurgados kurortas yra prie šiluma, švariu skaidriu vandeniu ir įspūdingu povandeniniu pasauliu garsėjančios Raudonosios jūros. Pavyzdžiui, kovo mėnesį, kuomet atnaujinami užsakomieji tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos, Egipte vandens temperatūra yra 24 laipsnių šilumos, o oro – apie 25. Hurgadoje būna laipsniu dviem vėsiau nei Šarm aš Šeiche. Vasarą vidutinė oro temperatūra Egipte – apie 33 laipsniai, tačiau kadangi ore drėgmės yra santykinai mažai (apie 30 proc.), tai ir karštis – lengvai pakeliamas. Lyja Egipte retai.

„Saulė ir maudynėms įšilusi jūra yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių poilsiautojai į Egiptą vyksta ištisus metus. Poilsiautojai su mažais vaikais šią kryptį renkasi ir dėl sąlyginai trumpo skrydžio – iš Vilniaus iki Afrikos – vos 4 valandos lėktuve, – krypties privalumus vardijo I. Aukštuolytė. – Į Egiptą su vaikais vyksta apie 30 proc. keliautojų."

Beje, Egipte yra vaikų kultas, tai yra vaikai – itin mylimi, susilaukti vaikų laikoma dievo palaima ir didžiausia laime.

3 – patogi viešbučio lokacija svarbi dėl kelių priežasčių

Nors Egipte galimas ir pažinimas, ir aktyvios laisvalaikio pramogos, visgi didžiuma viešbučių pirmiausia siūlo sąlygas tobuloms tinginio atostogoms, mat praktiškai visi kurortai įsikūrę prie jūros. „Paanalizavę populiariausius Egipto viešbučius, pastebėjome, jog dažniausiai tai į pirmą nuo jūros viešbučių eilę patenkantys kompleksai su nuosavais prižiūrimais paplūdimiais, ką patvirtina ir tyrimo duomenys – poilsiautojams svarbu gyventi kuo arčiau jūros ir kuo lengviau pasiekti paplūdimius, ypač – jei atostogų vykstama su mažais vaikais, – pasakojo „Tez Tour" atstovė. – Visgi didžiuma viešbučių kompleksų, kurie dėl gana didelių teritorijų bei jų išplanavimo ir patys atrodo tarsi atskiri kurortiniai miesteliai, nuo Egipto miestų ar gyvenviečių yra nutolę per kelias dešimtis kilometrų. Tad jei yra poreikis nuvykti iki didesnių apsipirkimo, pramogų bei kultūrinių centrų ar keliaujama su vaikais ir atstumas nuo oro uosto iki viešbučio yra svarbu, renkantis viešbutį rekomenduojama pasitikslinti jo lokaciją.

4 – reiklumas turizmo infrastruktūrai ir kainai

Perkant kelionę apie 90 proc. keliautojų svarbu tinkamas kelionės laikas ir trukmė – jie turi atitikti nusistovėjusias gyvenimo rutinas ir ritmą, o ne atvirkščiai. Ir nors šiuo metu dėl neapibrėžtos situacijos pardavimai persikėlė į kone artimiausią savaitę, datos klausimas ir galimybė planuoti keliones išlieka svarbu. Tiek pat keliautojų kaip svarbiausius kelionės pasirinkimo kriterijus įvardija šalies į kurią vykstama patrauklumą ir kainą.

80 proc. keliautojų itin rūpi viešbutis, kuriame bus apsistota – kiek žvaigždučių jis turi, koks atstumas iki jūros ar vietovės centro, ar yra maitinimo tipas „Viskas įskaičiuota" (AI). Egipte net 97 proc. keliautojų renkasi 4 ir daugiau žvaigždučių turinčius aukštesnės viešbučius su AI maitinimo programa.

„Dėl šilto subtropinio klimato Egiptas užsiima žemės ūkiu – augina eksportui skirtus vaisius, daržoves ir kitas kultūras. Tad nenuostabu, jog ir ant viešbučių stalų netrūksta šviežių maisto produktų, kuriuos ir šiųmečiu derliumi pavadinti sunku, nes viskas ten dera bent kelis kartus per metus. Kaip tik šiuo metu yra braškių sezonas," – sakė I. Aukštuolytė. Ji pastebėjo, jog lyginant su kitomis kryptimis Egiptas visuomet išsiskyrė mažesnėmis tiek kelionių, tiek ir nuvykus vieton esančiomis kainomis, pvz., perkant turguose ar parduotuvėse, restoranuose. Tikimasi, jog ir po pandemijos suvaržymų pagaliau turistams atsiverianti šalis smarkiai neišbrangs. Pavyzdžiui, dabar kelialapį savaitei vienam asmeniui itin konkurencinga tampančioje Lietuvos kelionių rinkoje galima įsigyti nuo 400 eurų.

Per 40% iš šiuo metu į Egiptą keliones įsigijusių keliautojų viešbutyje apsistoja 10-iai nakvynių ir ilgiau. Ilgėjančių atostogų tendencija itin juntama, o ypač dabar, po karantino užsidarymų, mat jei anksčiau populiariausia apgyvendinimo trukmė buvo 7–9 naktys, tai dabar tai – 10–14 dienų. Taip pat yra ir dar ilgesniems periodams išvykstančių žmonių, kuomet pasisprendžiama nuotoliniu būdu dirbti iš svečios, šiluma lepinančios, šalies.

5 – galimybė išvysti dykumos ir povandeninio pasaulio grožį iš arti

Egipto paplūdimiai gali būti tiek smėlėti, tiek ir akmenuoti. Pavyzdžiui, ten, kur nardoma ir auga koralai, įėjimas į jūrą dažnai būna tik nuo tolyn į jūrą vedančio pantono. Visgi žinodami poilsiautojų poreikį balto smėlio paplūdimiams, egiptiečiai juos tiesiog supila – juk šaliai priklauso dalis Sacharos dykumos, tad ko jau ko, o smėlio paplūdimiams yra. Pavyzdžiui, Hurgadoje ir jos apylinkėse yra apie 20 km balto smėlio paplūdimių, tiesa, dažniausiai jie bus prieinami tik jais besirūpinančių viešbučių gyventojams.

Visgi niekada iš arti dykumos nemačiusiems turistams rekomenduojama nesitenkinti vien smėliu paplūdimyje – Egipte galima vykti į pažintines ar pramogines ekskursijas po Sacharą, apie kurią daugelis žinome tik iš geografijos vadovėlių. Tarp populiariausių – keturračių, džipų safariai. „Pirmą kartą išvydusieji dykumą nustemba kokia ji gyva, kokių specifinių augalų turi, kad joje gali būti kalnų ir skirtingų reljefų įvairovė. Sacharoje griūva stereotipai, jog dykuma – tai tik daug smėlio," – pasakojo kelionių žinovė.

Nemažai poilsiautojų Egiptą renkasi ir dėl galimybės nardyti – Raudonoji jūra šilta ištisus metus, todėl spalvingas povandeninis pasaulis joje klestėte klesti. Egipte galima užsiimti paviršiniu nardymu, kuomet prireiks nuo vandens akis apsaugančių akinių ir vamzdelio orui. Arba galima susirasti kursus, per kuriuos įgyjama teorinių ir praktinių giluminio nardymo žinių.

Pastebima, kad daugėja aktyvaus laisvalaikio, įvairių sporto rūšių entuziastų, kurie į Egiptą keliauja grupėmis: nardyti, užsiimti jėgos aitvarų sportu ar buriuoti, žaisti golfą. Manome, tam įtakos turėjo uždaryti sporto klubai bei slidinėjimo kelionės, į kurias šiemet daugelis neišvyko.

Kokios taisyklės norintiems skristi į Egiptą?

Šiuo metu jos pakankamai aiškios – reikalingas neigiamas PGR testas, pasidarytas 72 val. iki atvykino į šalį. Jei tokio testo turistas neturi, jis gali būti padarytas Egipto oro uoste, tačiau iki bus sužinotas atsakymas (1–3 d.), privalu karantinuotis viešbučio kambaryje.

„Visgi iki pandemijos keliautojai į Egiptą vykdavo net kelis kartus per metus – tikimės, jog keliautojų įpročiai atlaisvinus karantino apribojimus netruks atsistatyti," – sakė kelionių organizatoriaus atstovė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder