Pelėdų eskursija į Kemerių nacionalinį parką Latvijoje

Pelėdų eskursija į Kemerių nacionalinį parką Latvijoje

2012-ieji metai ypatingai svarbūs Latvijos gamtosaugai. Šiemet sukanka 100 metų nuo pirmosios gamtos apsaugos teritorijos Moricsalos rezervato įkūrimo, taigi 100 metų sukanka visai gamtosaugos sistemai Latvijoje. Taip pat Kemerių nacionaliniam parkui šiemet -15 metų.

Šių reikšmingų įvykių garbei bus organizuojami įvairūs renginiai, vienas tokių – konkursas "Šimtmetis Kemerių nacionaliniam parkui".

Arti Rygos

Kemerių nacionalinis parkas yra visai netoli Rygos. Per metus čia apsilanko daugiau nei 60 tūkst. žmonių. Kemerių nacionalinio parko priežiūros institucijos atstovė Agnesė Balandinė patvirtino: „Kemeriuose galima daug ką pamatyti. Vienoje vietoje susitelkė įvairios gamtos vertybės – Didysis arba Kemerių raistas, Kaniero ir Slokos ežerai, sieringo vandens gaminimosi ir išsiveržimo vietos, Valgumo ežeras, ir, žinoma, jūra.“

"Tai, kad keliose vietose yra sieringo vandens šaltinai, nieko ypatingo, bet aukštasis raistas yra taip arti jūros, kad net turime gydomojo dumblo, o tai jau šis tas. Viskas vienoje vietoje! Todėl Kemeriai ir atsirado",- pasakojo A. Balandinė. Iš kitos pusės, didelis gamtos vertybių susitelkimas vienoje vietoje, netolimas atstumas iki sostinės ir parko sandaros ypatybės neleidžia darbininkams atsikvėpti ir dažnai iškelia vis naujų problemų, kurias reikia išspręsti. "Kemerių nacionalinio parko teritorija – sudėtinga, ten yra miestas, kaimai, plentas, dujotiekiai, elektros pastotės, todėl būtina bendradarbiauti su visuomene, parkui tai labai svarbu",- pasakojo Andris Širovis.

Atsargiai – raistas

Žinoma, gaila, kad jau seniai čia nerengiamos jokios kurortinės šventės, nors parkas gyvuoja nuo 19 amžiaus ir pergyveno du pasaulinius karus.

Liūdna, kad paskutiniuosius dešimt metų neišnaudojamos gydomosios Kemerių nacionalinio parko sąvybės. Bet tai nėra užmiršta, nes gydomasis dumblas iš Kemerių nacionalinio parko raistų naudojamas kurorto reabilitacijos centre "Jaunkemeriai" ir sanatorijoje "Jantarnij bereg", taip pat ir kitose gydymo įstaigose.

Kol kas nėra grėsmės, kad sieringo vandens šaltiniai gali išsekti. Jų Kemerių teritorijoje yra net apie 30. Viena tikrai aišku, kad bet koks neatsargus ūkininko darbas jiems gali pakenkti. Jau yra buvę Kemerių nacionalinio parko istorijoje, kuomet išseko sieringo vandens šaltiniai dėl iškastų melioracijos griovių. Dabar ieškomi kompromisai su ūkininkais, kad tokia situacija nebepasikartotų.

Tegul griūvėsiai neužgožia vaizdo

Turistai, kurie aplankė Kemerių nacionalinį parką, vaikščiojo per mišką ir pelkių takais, piktinasi dėl buvusios sanatorijos griūvėsių, kurių neįmanoma nepastebėti. Tačiau dažniausiai negatyvūs įspūdžiai tampa pozityviais.

Įvairūs renginai Kemerių nacionaliniame parke:

Kovo pabaigoje – Pelėdų ekskursija

Balandį – Paukščių stebėjimo metas

Balandžio 21-ąją – Didysis telktinis visų darbas

Gegužės 5-oji – Keliautojų diena

Birželio 16-oji – Pievų diena

Liepos 7-oji – Šikšnosparnių naktis.

Parengta pagal la.lv inf.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder