Lietuviai traukia į Kaliningradą: labiausiai stebina kainos

Lietuviai traukia į Kaliningradą: labiausiai stebina kainos

Lietuviai turi naują kelionių kryptį – į Rusiją, Kaliningrado sritį. Nuo liepos Rusijos federacija pusšimčiui šalių, tarp jų ir Lietuvai, padarė nemokamas elektronines vizas. Skelbiama, kad taip norima skatinti turizmą. Kaip veikia naujoji tvarka ir ko galima tikėtis Rusijoje, išbandė ir mūsų žurnalistai. Nemokama viza naudojasi vis daugiau lietuvių.

Norint gauti nemokamą elektroninę vizą į Kaliningrado sritį, reikia užpildyti anketą. Ją galima rasti Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklapyje. Suvedus reikalaujamus duomenis ir išsiuntus paraišką, belieka laukti – bus išduota viza ar ne. TV3 žurnalistai nemokamą įvažiavimą į Rusiją gavo per pora dienų.

„Pravažiuoti Lietuvos-Rusijos sieną užtruko nei daug nei mažai – kiek daugiau nei pusantros valandos. Mat buvo nemažai važiuojančių į Rusijos pusę. Vykstantiems automobiliu į Kaliningradą degalus patariama pilti ne Lietuvoje, o Rusijoje. Vos pervažiavus sieną, maždaug už kilometro yra degalinė. Čia degalai pigesni nei Lietuvoje. Tiek dyzelinių degalų, tiek benzino kaina beveik vienoda. Vienas litras kainuoja apie 70 euro centų. Lietuvoje – virš euro“, – pasakojo Kaliningrade apsilankiusi žurnalistė Geda Kumžeinė.

Tiesa, maisto kainos čia beveik nesiskiria nuo Lietuvos, bet kai kurios prekės yra pigesnės. Viena tokių – alkoholis.

Užsukome ir į vieną miesto prekybos centrą. Radome lietuviškos vytintos dešros. Kainuoja beveik keturis eurus. Rusiška produkcija žymiai brangesnė. Rūkyta dešra – net 12 eurų. Muziejų lankymas – nuo 3 iki 10 eurų. Valanda parkavimo aikštelėje – pusantro euro. Beje, ne vietoje pastatytų automobilių šeimininkių laukia nemalonumai. Mašinos nedelsiant nutempiamos. Tad paskui gali tekti ieškoti savo transporto priemonės.

Turistų iš Lietuvos daugėjo

Nemokamą elektroninę vizą Rusijos pareigūnai – pasieniečiai ir muitininkai – tikrino vos keliolika minučių. Jokių problemų įvažiuoti į Kaliningrado sritį neiškilo. Nuo Kybartų pasienio posto iki Kaliningrado kiek daugiau nei pusantro šimto kilometrų.

Maždaug pusę milijono gyventojų turintis miestas pastaraisiais metais buvo priverstas smarkiai pasitempti. Pernai čia vyko Pasaulio futbolo čempionatas. Nemažai buvo investuota į kelius. Jie puikiai sutvarkyti. Kaliningradietė Alina, nuo rudens ketinanti vietos universitete studijuoti žurnalistiką, pasakoja, kad miestas tuo metu išgyveno aukso amžių.

„Tuomet tai buvo visiškai kitoks miestas. Atmosfera buvo tokia draugiška… Visiškai nebuvo jokios politikos, absoliučiai draugiška atmosfera. Ir tai yra svarbiausia“, – teigė Kaliningrado gyventoja Alina.

Viena lankomiausių vietų Kaliningrade – Karaliaučiaus katedra. Ją pastatė Kryčiuočių ordinas apie 1400 metus. Per Antrąjį pasaulinį karą Kaliningradas buvo smarkiai subombarduotas. Stipriai kliuvo ir katedrai. Vėliau bažnyčia atstatyta.

Kiek lietuvių jau pasinaudojo nemokama viza į Rusiją – tikslių duomenų nėra. Tačiau Lietuvos pasienio pareigūnai sako, kad nuo liepos iš tiesų juntamas didesnis tautiečių judėjimas į Kaliningrado pusę. Beje, tai – vienkartinė viza.

Įdomu, kad Kaliningrade alkoholio vartojimo draudimai kone griežtesni nei Lietuvoje. Vairuotojams taikoma nulinė tolerancija. Alkoholis ir čia nepardavinėjamas visą parą. O cigaretės parduotuvėse slepiamos. Yra ir kitų pavojų, kaip nusikalstamumas, korumpuota teisėsauga ar galimybė dėl vienokių ar kitokių priežasčiių tapti net Rusijos specialiųjų tarnybų taikiniu, kurioms įstatymai ir taisyklės galioja tik formaliai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder