Briugė: turistų prikelti viduramžiai

Keletą šimtmečių buvusi svarbiausiu Europos prekybos centru šiauriau Alpių, o vėliau tapusi provincialiu Belgijos miestu, Briugė nuo viduramžių nekeitė savo veido.

Būtent tai jai leido sulaukti šiandieninės "antros jaunystės" - miestas vėl išgyvena aukso amžių.

Briugės unikalumas neliko nepastebėtas ir pasaulio mastu - apie 117 tūkstančių gyventojų turintis miestas, tiksliau, jo centrinė dalis su 20 tūkst. gyventojų, paskelbta UNESCO paveldo objektu.

Vieną populiariausių Briugės pravardžių - Šiaurės Venecija - šiam flamandų miestui lėmė kanalų sistema, pradėta kurti prieš maždaug 900 metų. Anksčiau buvę amatininkų ir pirklių judėjimo arterijomis, dabar šie kanalai pulsuoja kitu krauju - tūkstančiais turistų.

Pagal seną tradiciją teisę valtimis plukdyti turistus čia turi keturios Briugės šeimos, ir sezono metu - nuo kovo iki spalio - visų norinčiųjų poreikių patenkinti dažnai nespėjama. Todėl problema sprendžiama ne mažiau istorinėmis priemonėmis - karietomis, kursuojančiomis iš pagrindinės Grand Markt, arba Turgaus, miesto aikštės.

Galų gale veikia dviračių nuomos sistema, o daugelyje senosios Briugės dalies gatvių pirmenybė net kelio ženklais teikiama būtent dviračiams ir pėstiesiems. Vietos gyventojai taip pat mielai naudojasi dviračiais.

Per amžius išsaugojusi savo pastatus - jų nepalietė net abu pasauliniai karai, - dabar Briugė su savo beribiu alaus rūšių pasirinkimu, šokoladu bei garsiaisiais verpalais, apie kuriuos sukti reportažų čia atvyksta net Kinijos ar Japonijos televizijos, yra vienas didžiausių Europos muziejų po atviru dangumi. Gyvas, mielas ir nepaprastai gražus muziejus. 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder