Žvaigždėmis negimstama. 7 garsenybių namai - muziejai

Žvaigždėmis negimstama. 7 garsenybių namai - muziejai

Garsūs aktoriai ir muzikantai vienas per kitą įrodinėja, kad jie - paprasti žmonės, kurie džiaugiasi paprastais gyvenimo malonumais. Tačiau gerbėjai į tai žiūri skeptiškai: vis dėlto sunku įsivaizduoti, kad Johhny Deppas mėgtų leisti vakarus ant nudrengtos sofos su alaus bokalu rankoje arba kad Madonna, išvykdama į pasaulio turnė, svajotų kuo greičiau sugrįžti, kad sode iki šalčių spėtų pasodinti serbentų krūmą. Kita vertus, žvaigždėmis negimstama. Daugelis šių dienų milijonierių augo gana kukliomis sąlygomis. Tikriausiai todėl vėliau jie negali liautis pirkę nekilnojamąjį turtą...

Pabūti Lennono vaikystės kambaryje, pamatyti pirmuosius Schwarzeneggerio svarmenis, pasivaikščioti po butą, kuriame gyveno Mozartas savo šlovės metais... Pasaulyje daug galimybių susipažinti su didžių žmonių buitimi. Garsenybių būstų - muziejų sąrašą sudarė "Forbes".

1. Elvio Presley namas "Graceland"

ROKENROLO karaliaus svetainė.

Adresas: 3764 Elvis Presley Boulevard, Memfis, Tenesis, JAV. Darbo laikas: kasdien nuo 9 iki 17 val. Bilieto kaina: 14-70 dol. Adresas internete: elvis.com/graceland

ELVIO dukrelės Lisos Marie Presley lovelė.

Pavadindamas savo namą dukters Grace garbei, jo pirmasis šeimininkas nė nenutuokė, kad bėgant laikui jis taps šimtų tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio traukos vieta.

Presley šeima atsikraustė čia 6-ajame dešimtmetyje. Rokenrolo karalius savo namus pavertė poparto pavyzdžiu: sekiodamas sparčiai besikeičiančią madą, Elvis interjerą atnaujindavo kartą per porą mėnesių. Galiausiai kiekvienas kambarys priminė garsųjį Richardo Hamiltono koliažą "Tai kas gi taip keičia nūdienos namus ir daro juos jaukius?" Blizgučiais išsiuvinėti kostiumai, į krūvą sumesti muzikiniai apdovanojimai, giminės kapinės vidiniame kieme - Elvis ir po mirties liko kičo įsikūnijimas. Tačiau jo atveju tai neerzina. Būtent "Gracelande" supranti, kad didžiame muzikante slėpėsi naivaus bernioko siela.

2. Mozarto namas Vienoje

MOZARTAS net ir savo šlovės metais vargu ar galėjo tikėtis, kad prabėgus porai šimtmečių jo vardo muziejumi bus pavadintas ne tik butas, bet ir visas pastatas.

Adresas: Domgasse 5, Viena, Austrija Darbo laikas: kasdien nuo 10 iki 19 val. Bilieto kaina: 3-10 aurų. Adresas internete: mozarthausvienna.at

Vienoje Mozartas daugybę kartų keitė adresą, tačiau iki mūsų dienų išliko tik vienas jo butas - tylioje gatvelėje centre, netoli Šventojo Stepono katedros.

Kompozitorius čia gyveno nuo 1784 iki 1787 metų, kai buvo ant šlovės bangos ir galėjo sau leisti nuomotis prabangius šešių kambarių apartamentus su virtuve. Tačiau net ir tuomet Mozartas vargu ar numanė, kad prabėgus porai šimtmečių jo vardo muziejumi bus paverstas ne tik jo butas, bet ir visas pastatas.

Pirmajame aukšte - istoriniai kambariai, kuriuose genijus kūrė "Figaro vedybas". Antrasis aukštas skirtas Mozarto muzikai. Trečias - 18 amžiaus antrosios pusės Vienai. Vienas įdomiausių eksponatų - stereoskopinio aparato imitacija. Žvilgtelėjęs į jį, gali pamatyti trimates pikantiško turinio miniatiūras: Mozarto laikais tokia pramoga Europoje buvo labai populiari.

3. Galos Dali pilis

PUBOLIO pilis buvo Dali žmonos Galos rezidencija.

Adresas: Gala Dali Square, Pubolas, Ispanija Darbo laikas: nuo kovo 15 iki gruodžio 31 d. (kiekvieną savaitės dieną - skirtingu laiku; šeštadieniais ir sekmadieniais nedirba). Bilieto kaina: 6-8 eurai Adresas internete: salvador-dali.org

Senovinė pilis Katalonijos provincijoje priklausė dailininkui Salvadorui Dali ir jo mūzai Galinai Djakonovai, arba Galai, kuri buvo paslaptinga ir prieštaringa figūra, bet ištikimiausia Dali draugė. Po jos mirties dailininkas susirgo sunkia depresija ir prarado norą tapyti.

Iš pažiūros ši pilis neišvaizdi, storos akmeninės sienos apgriuvusios. Viduje - unikalus ekscentriškos poros keistenybių muziejus. Pavyzdžiui, yra žinoma, kad Gala bijojo radiatorių ir jos prašymu Dali uždengė juos specialiais ekranais, ant kurių nupiešė... radiatorius. Matyt, tokiu būdu dailininkas nutarė padėti žmonai įveikti neįprastą fobiją.

Deganti žirafa viduramžių gobelene, balto arklio iškamša, fontanas su Vagnerio kaukėmis, dramblio su uodo kojomis skulptūra, šeimos kapavietė rūsyje, - Pubolio pilis su aplink esančiu sodu pilni netikėtų objektų.

Pasakojama, kad pats Dali galėjo čia atvažiuoti tik Galai leidus - kad nesutrukdytų jos susitikimams su jaunais meilužiais.

4. Annos Frank namai

Adresas: Prinsengarcht 263-267, Amsterdamas, Nyderlandai Veikia: kasdien nuo 9 iki 21 val. Bilieto kaina: 4,50-9 eurai Adresas internete: annefrank.org

"Annos Frank dienoraštis" tapo kone pačia žymiausia knyga, skirta nacizmo aukoms. Žydų mergaitė rašė savo dienoraštį name Prinsengarchto krantinėje, kur slėpėsi jos šeima Hitleriui užėmus miestą. Už dokumentų spintos, kuri užstojo duris į slaptus kambarius, Anna, jos tėvai ir vyresnė sesuo praleido daugiau nei dvejus metus. 1944 m. vasaros pabaigoje jie vis dėlto buvo areštuoti ir išsiųsti į koncentracijos stovyklas. Ten išgyveno tik tėvas Otto Frankas. Jis ir perdavė leidėjams dukters dienoraštį.

Rankraščio originalą galima pamatyti šiame muziejuje. Jo įkūrėjai visoms patalpoms grąžino tą vaizdą, kuris čia buvo, iki įsiveržė SS karininkai.

5. Arnoldo Schwarzeneggerio muziejus

Adresas: Linakstrasse 9, Talis, Austrija Veikia: trečiadieniais - sekmadieniais nuo 10 iki 17 val. Bilieto kaina: 3-6 eurai Adresas internete: arnieslife.com

Arnoldo Schwarzeneggerio vardas jau seniai neatsiejamas nuo Holivudo, ir ne visi prisimena, kad 28-asis Kalifornijos gubernatorius yra austrų kilmės.

Arnis užaugo kaimelyje netoli Graco miesto. Apie gimtuosius namus išsaugojo pačius šilčiausius prisiminimus, todėl idėja juos paversti muziejumi jį pakerėjo. Tiesa, kultūristas iš karto perspėjo nesiekiantis dar kartą pagarsinti savo vardo, bet norintis įkvėpti tuos jo lankytojus, kurie tiki, jog savo tikslus įmanoma įgyvendinti. Esą jeigu jau paprastam kaimo bernui pavyko iškovoti titulą "Misteris Olimpia", tai ir kitiems pasitenkinti mažu nevalia.

Muziejuje eksponuojami ne tik Schwarzeneggerio asmeniniai daiktai (pavyzdžiui, vaikystės lova ar pirmieji svarmenys), bet ir motociklas, kuriuo lakstė jo herojus filme "Terminatorius".

6. "The Beatles" narių vaikystės namai

MC'CARTNEY vaikystės namas.

Adresas, Liverpulis, Didžioji Britanija Veikia: trečiadieniais - sekmadieniais, iš anksto užsiregistravus. Turo kaina: 5-20 eurų. Adresas internete: nationaltrust.org.uk/beatles

Ar norėtumėte atsidurti virtuvėje, kurioje teta Mimi plikydavo arbatą jaunajam Johnui Lennonui? Arba užsukti į Paulo McCartney'io namą, kuriame buvo sukurtos dainos "She Loves You", "I Call Your Name", "I Saw Her Standing There"?

Britų nacionalinis fondas pasiruošęs įgyvendinti bitlomanų svajonę: jiems dabar rengiamas specialus autobuso turas ir suteikiama galimybė pabūti svečiuose pas legendinius muzikantus.

Lennonas ir McCartney'is gyveno vos už dvidešimties minučių kelio pėsčiomis vienas nuo kito: pirmasis - Menlove Avenue, antrasis - Forthlin Road. Tačiau lemtingoji jų pažintis įvyko ne atsitiktinai, vidury gatvės, o per tarpininką - bendrą pažįstamą Ivaną Vaughaną.

O štai George'as Harrisonas ir Ringo Staras gyveno tolokai nuo būsimų grupės kolegų: vienas - Arnold Grove, kitas - Admiral Grove. Beje, ištikimi "The Beatles" gerbėjai tikriausiai nepatingėtų iki jų namų nukakti ir savarankiškai...

7. Fridos Kahlo muziejus

Adresas: Londres 247, Del Carmen, Mechikas, Meksika Veikia: antradieniais - sekmadieniais nuo 10 iki 18 val. Bilieto kaina: 1,15-7,75 dol. Adresas internete: museofridakahlo.org.mx

Žydras namas istorinėje Mechiko dalyje yra ta vieta, kur Frida Kahlo savo pirmuoju klyksmu pasveikino pasaulį ir amžiams užmerkė akis sulaukusi 47-erių metų.

Neišvaizdus vieno aukšto statinys buvo paverstas muziejumi Diego Rivieros, dailininkės vyro ir taip pat garsaus meksikiečių tapytojo, iniciatyva. Šiandien čia saugomi keletas žinomų Kahlo paveikslų, taip pat didžiulis garderobas, liudijantis jos aistrą etninėms suknelėms ir didžiuliams papuošalams.

Studijoje iki šiol stovi mėgstamas dailininkės molbertas, šalia guli jos teptukai. Dažnas muziejaus lankytojas nustemba išvydęs, kad šalia Fridos lovos pritaisytas veidrodis - ne galvūgalyje, o palubėje. Mat būdama 17 metų Kahlo pateko į avariją ir metus turėjo praleisti horizontalioje padėtyje. Mergaitės motina nutarė, kad jai bus linksmiau, jeigu ji galės priešais save matyti bent savo atvaizdą.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder