Daug lankytojų susilaukė ir sodyboje organizuojami tradiciniai Užgavėnių, Atvelykio, Kupolinių ir kt. renginiai, rašoma pranešime spaudai. Iš Žaliūkių malūnininko sodyboje vykdomų veiklų per 2012 m. surinkta beveik 50 tūkst. litų. Galima teigti, jog tokių pajamų pakaktų, kad padalinys galėtų savarankiškai išsilaikyti ir funkcionuoti.
Iki 2008 m., kai buvo pradėtas Žaliūkių vėjo malūno restauravimas, šį objektą per metus aplankydavo dvigubai mažiau lankytojų nei šiandien. Didžioji jų dalis buvo masinių švenčių, tokių kaip Senųjų amatų dienos ar Užgavėnės, dalyviai. Atitinkamai ir pajamos siekė tik dešimtąją dalį šiandien surenkamų.
Lankytojų skaičius smarkiai išaugo restauravus Žaliūkių vėjo malūną, suformavus sodybą ir pritaikius ją visuomenės reikmėms. Čia imtos vykdyti patrauklios, atraktyvios ir kokybiškos veiklos: rengiamos ekskursijos, švenčiamos kalendorinės šventės, vyksta edukaciniai užsiėmimai ir pan.
Populiariausias edukacinis užsiėmimas – „Duonos kepimas“. Jis organizuojamas atstatytoje malūnininko troboje, lankytojus viliojančioje tradiciniu kaimo interjeru, etnografine ekspozicija. Užsiėmimas skirtas įvairioms amžiaus grupėms, jame aktyviai dalyvauja moksleiviai, šeimos, įvairių organizacijų kolektyvai, Lietuvos bei užsienio turistai. Pastarieji mielai renkasi ir trimis kalbomis (liet., angl., rus.) rengiamas ekskursijas po atnaujintą Žaliūkių vėjo malūno ekspoziciją.
Šiandien Žaliūkių malūnininko sodyba visiškai pritaikyta pažintiniam-kultūriniam turizmui: restauruotas Žaliūkių vėjo malūnas su autentiška grūdų malimo įranga, atstatyta malūnininko troba, sutvarkyta teritorija, įrengtos vaikų žaidimo ir automobilių stovėjimo aikštelės, objektas pritaikytas neįgaliesiems. Parengti informaciniai leidiniai turistams lietuvių, anglų, rusų ir latvių kalbomis.
Rašyti komentarą