Žaislų muziejaus steigėjos Indrės Jovaišaitės-Blaževičienės teigimu, iki šiol šalies archeologinių tyrimų metu rastų žaislų originalai buvo saugomi vienuolikoje Lietuvos muziejų, tačiau jau penktadienį lankytojai galės pasigrožėti vienoje erdvėje suburtu XIII–XVIII a. Lietuvos žaislų paveldu.
„Ekspoziciją kūrėme taip, kad kuo daugiau būtų galima paliesti, pažaisti, išmėginti ir įsivaizduoti, kokių įdomių ir žaismingų būta viduramžių pramogų. Lankytojams siekiame sukurti darnią ir draugišką aplinką, kur jie galėtų smagiai žaisdami susipažinti su Lietuvos žaislų istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų“, – sako ji.
I. Jovaišaitė-Blaževičienė pažymi, jog muziejaus lankytojai, susipažinę su protėvių žaislais bei žaidimais, galės pamatyti ir per dvejus metus Lietuvos žmonių padovanotų XX a. žaislų parodą.
„Žaislų muziejaus kolekcijoje sukaupta jau per tūkstantį eksponatų. Pačios seniausios - dvi 1935-1936 metų Kauno „Marginių kooperatinėje bendrovėje“ pagamintos lėlės – „mergaitė“ ir „berniukas“. Vaikams šioje parodoje smagiausia bus žaislus paimti, pažaisti, išbandyti. Tėvams ir seneliams prisiminti savo vaikystės dienų ir svajonių akimirkas“, – mano muziejaus steigėja.
Pasaulyje žaislų muziejai – ne naujovė. Itin išsiskiriančiais ir viliojančiais sugrįžti dar kartą pripažinti Čekijos Ivano Steigerio, Švedijoje įsikūręs Astridos Lindgren, Suomijos „Trolių Mumių slėnio“ bei Didžiosios Britanijos „Vaikystės“ žaislų muziejai.
Rašyti komentarą