Seneliui rašė ir suaugusieji

Seneliui rašė ir suaugusieji

„Vakaro žinios“ kviečia skaityti išskirtinį interviu iš Kalėdų Senelio namų Suomijoje, Rovaniemio miestelio. Kaip Kalėdų Seneliui sekėsi pildyti vaikų svajones iš viso pasaulio, papasakoti sutiko tikrų tikriausia elfė Katja Tervonen.

- Kalėdų Senelio paštas turbūt kasmet sulaukia daug vaikų laiškų. Ar šis skaičius mažėja, kai visuomenė gyvena skaitmeniniame amžiuje?

- Kalėdų Senelis tikrai gauna labai daug vaikučių laiškų. Kasmet į mūsų paštą atkeliauja apie 500 000 laiškų iš viso pasaulio. Vaikai rašo iš pačių įvairiausių šalių, o laiškų skaičius, patikėkite, kasmet yra panašus ir nė kiek nemažėja, nes visame pasaulyje kasmet rašyti išmoksta tūkstančiai vaikučių, ir jie nekantrauja parašyti Kalėdų Seneliui.

Nors laikotarpis prieš Kalėdas, ypač paskutinis metų mėnuo, mūsų pašte yra tikras darbymetis, iš tiesų vaikai Seneliui rašo ištisus metus. Mūsų paštą vaikų rašyti laiškai iš įvairių pasaulio šalių pasiekia kasdien ištisus metus. Daugelis laiškų yra ne tik norų sąrašai ir svajonės, kartais žmonės Seneliui rašo norėdami tiesiog papasakoti apie savo gyvenimą, džiaugsmus ir nelaimes.

- Kokiomis kalbomis vaikams į laiškus atsako pats Senelis?

- Kalėdų Senelis daugiausia atsako anglų ir suomių kalbomis. Tačiau jei vaikai rašo elektroninį laišką Kalėdų Seneliui, jie gali pasirinkti, kokia kalba norės gauti Senelio atsakymą. Jau galime atsakyti 13 skirtingų kalbų. Šią užduotį atlieka ir Seneliui pagelbsti darbštūs pašto elfai.

Mes stengiamės perskaityti visus laiškus ir norime visiems atsakyti, tačiau ne visi vaikai sulaukia Kalėdų Senelio laiško dažniausiai todėl, kad vaikai neparašo savo atgalinio adreso. Greičiausiai jie tiesiog supranta, kad Kalėdų Senelis labai užsiėmęs, ir nesitiki jo laiško. Juk jo linkėjimus per šventes vaikai randa po Kalėdų eglute.

Kasmet Senelis gauna kelis tūkstančius laiškų iš Lietuvos vaikų. Kartais vaikai klausia, ar Senelis žino, kur yra Lietuva. Galite būti ramūs, jis puikiai žino, kur yra jūsų šalis, nes ištisus metus jis labai daug keliauja po įvairias pasaulio šalis, ypač per Kalėdas. Kelionių metu jis tikrai aplanko ir Lietuvą.

- Ar bėgant metams vaikų svajonės ir norai, kuriuos jie siunčia Seneliui, keičiasi?

- Kalėdų Senelis gauna labai daug laiškų ne tik nuo mažųjų, bet ir nuo suaugusių žmonių. Daugelis jų prašo meilės, laimės, draugystės ir taikos. Vienas populiariausių norų, kurio prašoma Kalėdų Senelio, - daugiau laiko praleisti su tais, kuriuos mylime. To prašo labai daug žmonių.

Žinoma, laiškuose prašoma ir materialinių dovanų, tokių kaip įvairūs žaislai, knygos, sporto reikmenys, kitos populiarios dovanos. Beje, gauname ir nemažai studentų laiškų, kuriuose jaunuoliai prašo sėkmės egzaminuose, kai kurie iš jų prašo antrosios pusės ar gero darbo. Tai taip pat ypač populiarūs norai.

Sudarinėdami vaikų norų sąrašus, kasmet jaučiame didžiulę verslo ir kino industrijos įtaką vaikų norams. Dažniausiai kiekvienais metais populiarios tos dovanos, kurios šiemet yra madingos dėl neseniai pasirodžiusio filmo ar kito įvykio pasaulyje. Žinoma, pastaraisiais metais vaikai dažnai prašo Senelio išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių, tačiau jau daug metų populiariausiomis dovanomis vis tiek išlieka lėlės, knygos, mašinėlės ar kiti žaislai.

- Kasmet pasaulyje kalbama apie visuomenės skaitmenizaciją, o kompiuteris tampa kasdieniu daugelio žmonių darbo ir laisvalaikio įrankiu. Ar Kalėdų Senelio pašte nesijaudinate dėl to, kad vieną dieną vaikai nustos rašyti popierinius laiškus?

- Tiesą sakant, Senelis ir visi jo elfai nemano, kad kada nors ateis tokia diena, kai popieriniai laiškai išeis iš mados ar tiesiog išnyks. Mes visi norime netgi paskatinti žmones rašyti popierinius laiškus ne tik Kalėdų Seneliui, bet ir vieni kitiems, nes tai puiki tradicija. Popieriniu laišku perteikiame ne tik tekstą, bet ir savo žmogišką šilumą vieni kitiems.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder