Santuoka iš meilės Pakistane: kraujas ir mirtys

Santuoka iš meilės Pakistane: kraujas ir mirtys

25-erių metų pakistanietė Nusrat Mochi paliko tėvų namus ir ketino keliauti į darbą, tačiau niekada nebegrįžo. Vietoj darbo moteris pasirinko naują gyvenimą ir mylimą vyrą. Pasirinkimas buvo prieš tėvų valią, mat šie dukrai buvo numatę kitą jaunikį. Jos tėvų įniršis persekioja jauną merginą iki šiol, skelbia 15min.lt.

Anot nytimes.com, per keturis metus N.Mochi ir jos 27 metų vyras dukart kraustėsi, keitė gyvenamą vietą, norėdami likti gyvi. Net ir šiandien, turėdami du mažylius, jie stengiasi savo gyvenamą vietą išlaikyti paslaptyje. Merginos tėvai kreipėsi į pareigūnus, teigdami, kad jos vyras, Abas Bhati moterį pagrobė.

„Man nerūpi mano tėvas ir motina, jei jie siunčia žmogų, kuris mane nori nužudyti“, - nytimes.com sakė mergina.

Mergina įsimylėjo A.Bhati, mat jie gyveno kaimynystėje. Problemų šleifas buvo aiškus. K.Mochi buvo pažadėta nuo pat gimimo ir turėjo ištekėti už tėvo pusbrolio.

Netrukus po to, kai mergina slapčia ištekėjo už mylimojo, jos tėvas nuolat atakavo vaikino šeimą, reikalaudamas grąžinti neva pagrobtą dukrą arba sumokėti kompensaciją. Teisme K.Mochi patvirtino, jog ji ištekėjo laisva valia ir vestuvių dieną pasirašė priesaiką, jog išteka savo noru. Norėdamas turėti ramų gyvenimą, merginos vyras ketina sumokėti jos tėvams kompensaciją, kuri siekia 2 110 dolerių arba 200 tūkst. rupijų. Jis uždirba 200 rupijų per dieną.

Buvo pranešta, jog įsimylėjėliams bus atleista, jei šie grįš namo. Tačiau vos jie sugrįžo, buvo nušauti ir pririšti prie medžio.

Šios merginos istorija atspindi konfliktinę situaciją, kurią moterys patiria Pakistane, norėdamos ištekėti ne už parinktų, o mylimų vyrų. Pasak nytimes.com, tai taip pat rodo, jog vis daugėja moterų, kovojančių už savo teises. Taip moterys laužo stipriai įsišaknijusias tradicijas ir kovoja prieš tėvų valią, paneigdamos jų autoritetą.

Nors ištekėti už parinkto vyro Pakistano visuomenėje visuomet buvo įprasta, tik 2003 metais tai buvo įteisinta įstatymais. Moters sutikimo santuokai nereikia. Šis įstatymas paskatino moteris kovoti už savo nepriklausomybę, jos kovoja teismuose, skelbiasi žiniasklaidoje. Istorijos herojės, N.Mochi tėvai teisme bylą pralaimėjo šių metų balandį.

„Reikalai keičiasi, merginos drąsėja ir imasi žingsnių, nebijo ir numirti. Jos žino, kad gali būti nužudytos, bet net ir tuomet jos kovoja, nes negali priimti tėvų valios. Tai modernaus laikmečio merginos“, - nytimes.com sakė Mahnaz Rahman, direktorius vienos moterų organizacijos Pakistane.

Jei moteris nesutinka tekėti už tėvų parinkto jaunikio, ji turi kelias galimybes. Pasak M.Rahman, ji gali tiesiog pabėgti iš tėvų namų. Tačiau taip dukra patvirtina, kad ji negerbia šeimos ir jos laukia atpildas už kultūros, papročių ir legalios sistemos ignoravimą. Dažniausiai tokiais atvejais tėvai naudoja pagrobimo kozirį. Tokie atvejai paveikia vaikinų šeimas, jų nariai gali būti sulaikomi.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder