Rykliai surijo mokslininkų kiaulę

Rykliai surijo mokslininkų kiaulę

Kas nutinka, kai lavonas išmetamas į vandenyną? Jei jo negali pasiekti dideli jūrų plėšrūnai, jį iš vidaus suėda jūrų utėlės. Bet jei lavonas laisvai prieinamas iš išorės, tikriausiai jį aptiks rykliai – tą ir galime pamatyti vaizdo įraše, nuo kurio žiūrėjimo jautresnių nervų žmonėms reikėtų susilaikyti, rašo newscientist.com.

300 metrų gylyje netoli Vankuverio salos (Kanada) nufilmuotame įraše matoma kanados Fraserio universiteto mokslininko nepavykęs eksperimentas. Jo tikslas buvo naudojant kiaules ištirti kūno irimo procesą aplinkoje su normaliu deguonies kiekiu, kur galima rasti įvairiausių maitėdų. Ankstesnio tyrimo metu, kuris buvo atliekamas gretimame intake, kūnas iro aplinkoje su mažai deguonies, todėl vandeninės gyvybės, galinčios pasmaguriauti pūvančia kiaule, įvairovė toje vietoje buvo ribota.

Šiame vaizdo įraše vieną iš kiaulių lavonų greitai aplankė krevetės, o po jų atsliūkino ir kiti smulkūs nariuotakojai, ėmęsi kramsnoti kiaulės snukį ir nosį. Bet po kelių valandų negyvą kiaulę aptiko šešiažiaunis ryklys, paskui kurį į puotos vietą atvyko giminaičiai, padėję lavoną sudoroti per kelias valandas. Visos trys tyrimui naudotos kiaulės buvo daugiau ar mažiau apkramtytos. „Nors parodėme, kad šioje vietovėje esama ryklių, eksperimentas nesuteikė daugiau žinių apie audinių irimą ir lavono kolonizavimą bestuburiais“, - sakė mokslininkas G. Andersonas.

Naujame eksperimentų rinkinyje kiaulių lavonai į vandenį sumetami poromis – vienas laisvai prieinamas, o kitas – narve. Taip norima ištirti irimo skirtumus, kai prie lavono gali prieiti didieji plėšrūnai. Eksperimento vietoje yra ir vaizdo kamera, kuri transliuoja vaizdą: šviesa įjungiama kartą per 15 minučių, todėl visuomenė ir kiti mokslininkai gali stebėti procesą. Dabar galima stebėti, kaip kauliukais virsta paskutinė kiaulių pora, į vandenį įmesta rugpjūčio 12 dieną.

 

Rykliai surijo mokslininkų kiaulę

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder