Jaunystės gatvėje gyvenanti Birutė mėgsta šiuos egzotiškus vaisius ir praėjusią savaitę viename prekybos centre eilinį kartą nusipirko šį skanėstą.
Namuose išgėrusi kokosinį vandenį, riešutą perskėlė ir nustebo - baltasis sluoksnis, endospermas, buvo tarsi padengtas rausvos spalvos milteliais. Moteris neišdrįso jo ragauti.
"Manau, kad tai kažkokie chemikalai. Matyt, pardavėjai jų bus pripurškę pro kevale esančias skylutes", - gana užtikrintai pasakojo ji.
Ji teigė, kad kokosinio vandens spalva buvo įprasta, nepajuto ir jo skonio pasikeitimo, o jį išgėrusi blogiau nepasijuto.
Tačiau klaipėdietės versija dėl chemikalų gali ir nepasitvirtinti.
"Žinoma, sunku pasakyti, ką tai galėtų reikšti riešuto nemačius savo akimis, bet rausva baltojo sluoksnio spalva įprastai reiškia, kad vaisius sugedęs", - sakė Klaipėdos universiteto botanikos sodo direktorė Ona Rūta Žadeikienė.
"Reikės patikrinti informaciją nepaisant to, kad ta moteris nežada į mus kreiptis.
Mūsų turimais duomenimis, šiais metais kokoso riešutų iš užsienio neįvežė nė viena Klaipėdos bendrovė, tad vaisiaus kilmės šalis mums neaiški. Iš kur jis atkeliavo, sunku nuspėti, juk rinka laisva. Gal iš kokios Afrikos valstybės?" - taip į šią istoriją sureagavo Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža.
Riešutinė kokospalmė paplitusi Okeanijos ir Indijos vandenynų pakrantėse, auga daugiau nei 80 pasaulio valstybių.
Vėliau klaipėdietei papasakojus, ką sakė specialistai, ši nebuvo linkusi jais patikėti, bet dar kartą patvirtino, kad pas inspektorius nevažiuos.
"Ką jie šneka! Tai - chemija", - nesutiko tyrimo išvadų nelaukdama Birutė.
Rašyti komentarą