Popiežius Pranciškus Vatikane per kanonizacijos mišias oficialiai paskelbė Motiną Teresę šventąja, informuoja BBC.
Dešimtys tūkstančių piligrimų dalyvauja Šv. Petro aikštėje laikomose mišiose ir kanonizacijos ceremonijoje. Daugybė jų į Vatikaną atvyko dar prieš aušrą, kad spėtų užsiimtų patogias vietas ceremonijai stebėti.
Kanonizaciją taip pat stebi trylikos valstybių lyderiai ir vyriausybių vadovai.
Skelbdamas Motiną Teresę šventąją, Popiežius Pranciškus sakė: "Deramai apsvarstę ir dažnai malda kreipęsi dieviškosios pagalbos bei pasitarę su daugeliu mūsų brolių vyskupų, pripažįstame ir skelbiame palaimintąją Teresę iš Kalkutos šventąją ir įtraukiame ją į šventųjų gretas, išleisdami įsaką, kad ji visos Bažnyčios turi būti garbinama kaip šventoji".
Motinai Teresei priskiriami du stebuklingi ligonių išgydymai.
Sekmadienį į Romą autobusais buvo atvežti apie pusantro tūkstančio benamių iš visos Italijos. Jiems per mišias suteiktos garbės vietos. Vėliau apie 250 vienuolių varguolius per pietus vaišins picomis.
Įvairūs su kanonizacija susiję renginiai Romoje vyks visą savaitę.
Kalkutos Motina Teresė - Agnesė Gondža Bojadžiu (Agnes Gonxha Bojaxhiu) - gimė 1910 m. dabartinės Makedonijos sostinėje Skopjės mieste, albanų šeimoje. 1928 m. nuvyko į Kalkutą dirbti mokykloje. 1937 m. davė vienuolės įžadus. Tačiau darbas europiečių vienuolių išlaikomoje mokykloje jos netenkino. Ji matė už švarios mokyklos sienų viešpataujantį skurdą, žmones mirštančius Kalkutos gatvėse. Sesuo Agnesė iš pradžių pati, o vėliau kitų jai pritariančių vienuolių ir pasauliečių moterų padedama, ėmė globoti gatvėse mirštančius vargšus. 1948 m. ji paliko vienuolyną ir persikėlė į Kalkutos lūšnynų rajoną. 1950 m. buvo įkurta Motinos Teresės vadovaujama seserų Meilės misionierių kongregacija.
Šiandien Motinos Teresės seserys globoja vargšus ir atstumtuosius visuose kontinentuose. 1979 m. Motinai Teresei suteikta Nobelio Taikos premija. Sulaukusi 87 metų, Motina Teresė mirė 1997-ųjų rugsėjo 5 dieną.
Rašyti komentarą