Per paskutinę vakarienę – fotografo baimė ir ateities pranašystės
Mokinių mintys šokiruoja ir savo atvirumu, ir aiškumu, o klausimai be žado paliktų ir patyrusį televizijos laidų vedėją. „Kas yra elitas? Ką reiškia mane „užkabliavo“ ši profesija? Kuo skiriasi išsilavinimas, profesija ir amatas“, - keli netikėtai prasmingi moksleivių klausimai.
„Laikraščiai suteikia žmogui laisvę, o internetinė žiniasklaidą jį daro priklausomu vergu“, - Johanui Gutenbergo amžių gynė Karolis Šimkus, analizuodamas internetinės žiniasklaidos, laikraščių ir televizijos išlikimo perspektyvas.
„Šiais metais žymiam Lietuvos krepšininkui Jonui Mačiuliui sukako 27 metai. Didžiausios jo gerbėjos, ko gero, nesunkiai pasakytų 27 faktus apie jį. Jo ūgis, svoris, akių spalvą – visiems žinoma informacija? Bet ar daug žinome apie Maironį? Ar išvardintume 27 faktus apie jį, o 150, - ironiškai savo rašinyje Maironio metines prisiminė Aušra Jurgauskaitė.
„Niekada mokyklos koridoriuose negirdėjau kalbantis apie knygas. Gal todėl, kad niekas apie jas nekalba su tėvais“, - apie knygų populiarumą svarstė Lina Hall.
Tai tik keletas įsiminusių ir aktualių moksleivių citatų. Ir nors Tomas Džefersonas yra pasakęs, kad teisingiausia informacija laikraščiuose yra reklamos, būsimi žurnalistai stengsis įrodyti, kad yra šiek tiek kitaip.
Tiesos, objektyvumo, nešališkumo sąvokos yra gana reliatyvios. Pagaliau, minutės ilgumas tikrai priklauso nuo to, kurioje tualeto durų pusėje tu stovi.
O ir "New York Times" darbuotojo John Burns mintys jaunuosius kūrėjus sudomino. „Aš turiu būti tikslus. Aš neturiu būti abejingas ir nešališkas“, - apie savo ilgametį žurnalisto darbą rašė jis.
Belieka palinkėti jauniesiems Klaipėdos talentams niekados nepritrūkti klausimų ir per gyvenimą žengti plačiais žingsniais, tada ir batų sunešiota bus mažiau.
Rašyti komentarą