Lietuvos olimpinę aprangą supeikęs Statkevičius: jokios fantazijos, primityvus, lėkštas, gėdingas sprendimas
Pirmasis į LTeam aprangos pristatymą sureagavo žinomas Lietuvos dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, ne kartą viešai peikęs įvairioms progoms kuriamas sportininkų aprangas ir pats jas taip pat kuriantis.
Dar birželio 2-ąją A. Pogrebnojus pristatė savo aprangos komplektą Tokijo žaidynėms, pavadinęs tai „alternatyvia“ apranga. Dizaineris tada teigė, kad LTOK konkurse jis dalyvavo, tačiau užėmė antrąją vietą.
Naujai pristatytą LTeam aprangą A. Pogrbenojus supeikė savo feisbuko paskyroje.
„Manau, Olimpinis komitetas su šiuo stiliumi visų laikų didžiausią baisybę pasirinko, man kyla tik vienas klausimas: raudoni lampasai ant kelnių, tai kas, Rusijos armijos generolo kelnių remeikas? Spalvų darna tai tiesiog fantastiška... Atrodo kad daltonikai kūrė ir geltona suknelė. net oro trūksta, kokia baisi. Žalią vyrišką kostiumą su šortukais tai iš karto gali vaikų choras „Žiogelis“ užsakyti, o komplektas su trumpu sijonu tai ne sportininkei dėvėti, tai tikrai, labiau tiktų Šiaurės Korėjos pareigūnei, kuri pasus ant sienos tikrina... Labai, labai gaila puikių mūsų sportininkų. Ir reziumė nekuklus: mano aprangos 1000 kartų gražesnės“, – rašė A. Pogrebnojus.
E. Blaževič, LRT nuotr.
Po jo įrašu žmonės komentaruose pritaria A. Pogrebnojaus nuomonei.
Įdomu, kad viešą LTOK konkursą reprezentacinei aprangai laimėjusi O. Ragauskienė yra grafikos dizainerė. Tiek LRT.lt kalbintas Juozas Statkevičius, tiek Julia Janus teigė tokios dizainerės nežinantys ir jos darbų niekada nematę.
Dar griežčiau jos pristatytą Tokijo žaidynių kolekciją įvertino dizaineris Juozas Statkevičius, nepagailėjęs vaizdingų epitetų ir pavadinęs šiuos drabužius „nuostabiai prastais“.
„Pirmiausia, spalvos visai ne nacionalinės. Antra, labai atgyventi senamadiški siluetai. Trečia, nebūtina sukišti vėliavą ant kostiumo. Ketvirta, tragiškai guli, neprofesionalu, baisi kokybė. Primityvus atgyventas sprendimas, atsilikimas katastrofinis.
Nematau nei skonio, nei lygio, nei kokybės. 1980 metų olimpiadai Maskvai gal ir sueitų, bet ne 2020 m. Juk Lietuva pretenduoja į Europos lygį, bet deja pavėlavo 40 metų, primityvus, lėkštas, gėdingas sprendimas, chaltūra. Ar tie kūrėjai turi kažką bendro su mada? Jokios fantazijos.
Ar šitaip gali gulėti sijonas? Kas ji – sovietinė komisarė? Atlapai švarko... Kelnės kaip kažkokio dūdų orkestro. Kodėl taip primityvu? Pakruojo dūdų orkestras atrodo geriau, atlapai kokio baisumo.
Kodėl šortai ir švarkas? Kodėl raudoni batai vyrams, o ne moterims? Ar mūsų olimpiečiai visada turi būti antrarūšiai baisūs vargšeliai? Kodėl vėliava taip nuvalkiota? Žirnelių šalies atstovai“, – kaip įprasta skambiai olimpinę kolekciją apibūdino šiuo metu atostogaujantis J. Statkevičius.
Dviejų „Louis Vuitton Moet Henessy“ koncerno premijų už progresą laureatas, dažnai įžymiausiu ir geriausiu Lietuvos dizaineriu tituluojamas J. Statkevičius retoriškai klausė, kodėl pasirinkta požiūris, kad „sueis belekas“.
„Jei nėra biudžeto – geriau juodos kelnės, geri balti marškiniai, balti sportbačiai ir gražus Lietuvos ženkliukas. Ta kaimiška nekokybiška mandrybė tėškia Lietuvą veidu į purvą. Gal kitam tai smulkmena, bet apgailėtinai atrodo, kita vertus, juk gyvename šalyje, kur nėra rengimosi kultūros, skonio ir supratimo. Nuostabiai prastai.
Kur šiuolaikiškumas ir mada? Jokių naujų formų, jokių dėmesį viliojančių idėjų, 33 metus esu pasaulinėje madoje ir pabrėžiu, niekas manęs net nepaklausė ne tik nuomonės, bet nepasiūlė sukurti. Lietuviškas požiūris, kad „sueis belekas“. Gaila, kad nei gramo skonio mūsų olimpiečiams, nei gramo pagarbos jų sunkiam darbui“, – teigė J. Statkevičius.
Dažnai skambiai pasisakantis dizaineris, vertindamas naująsias LTeam aprangas, ne kartą vartojo tokius žodžius, kaip „tragedija“, „gėda“, „žemas lygis“ ir pan.
„Kur elegancija, grožis, klasė. Kur skonis šalies, kur. Kodėl pasaulinei Lietuvos reprezentacijai žmonės turi atrodyti, kaip ponia Oksana rengiasi kaimo sodyboje. Gal ten ir puiku, bet jokiu būdu ne pasaulinei prezentacijai.
Sorry, kad taip nebeatlaiko nervai. Visur chalturščikai, prisiplakėliai, nemokšos, net nesuvokia, kokį šlamštą daro. Trūksta žodžių! Kodėl turime būti visada atsilikę? Kodėl niekam tai nerūpi, kodėl?“ – emocingai rašydamas trumpąsias žinutes klausė J. Statkevičius.
Tiesa, kiek kitokią nuomonę LRT.lt sakė dizainerė Julia Janus, trumpai pasakiusi, kad jai apranga atrodo spalvingą ir jaunatviška, o sportinė apranga jai atrodo funkcionali.
„Man atrodo labai šviežia ir jaunatviška. Sportininkai gi neturi eiti su pilkais ar melsvais kostiumais. Aišku, būtų nerealu atkartoti Issey Miyake kurtą olimpinę uniformą, kuri buvo pasiūta specialiai mūsų rinktinei. Būtų viršūnė padaryti tokį, kaip coverį, iš naujo su jo leidimu“, – teigė J. Janus.
Pasaulinio garso Japonijos dizaineris I. Miyake sukūrė aprangą Lietuvos olimpinei rinktinei per 1992 m. Barselonos olimpines žaidynes.
Rašyti komentarą