Pasitikdami Naujuosius kinai, kaip ir europiečiai, leidžia į dangų tūkstančius fejerverkų. Skirtumas tik tas, kad nors fejerverkai leidžiami vidurnaktį, nauji metai prasideda sulig mėnulio paros pradžia - šiemet tai 22 val. 40 min.
Kaip ir mes, pasitikdami Naujuosius metus kinai rengia vakarėlius. Naujųjų metų išvakarėse priimta eiti į svečius ir prašyti atleidimo, atiduoti skolas, dovanoti dovanas.
O štai Naujieji metai - šeimos šventė, jie pasitinkami su šeimos nariais ir artimiausiais giminaičiais. Kviesti draugų nepatariama. Manoma, kad tik su šeima sutikus Naujuosius visus jos narius lydės sėkmė. Be to, šventė tęsiasi 15 dienų, taigi svečiuotis dar bus laiko.
Nors kinų Naujųjų metų stalas išties gausus, pirmąją metų dieną mėsos ant jo neturi būti. Manoma, kad ji gali atbaidyti laimę, o štai jūros gėrybių galima prisivalgyti į valias. Tačiau pjaustyti peiliu - nevalia. Pavojus nupjauti laimę visiems metams.
Per Naujuosius metus kinai degina netikrus pinigus ir lėlių drabužius. Tikima, kad dūmai nukeliauja į dangų, o ten virsta tikrais pinigais, drabužiais ir grįžta atgal šeimininkams.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Rašyti komentarą