Nuo paveikslo ligi servizo
Klounų kolekcija daro įspūdį ne tik eksponatų skaičiumi, bet ir jų įvairove. Yra molinių, medinių, porcelianinių, sidabrinių, pieštų, iš audinių pasiūtų ir visokių kitokių medžiagų padarytų klounų. Skiriasi ir eksponatų vertė - nuo vaikų piešinių, suvenyrų iki tikrų antikvaro vertybių, atkeliavusių, pavyzdžiui, iš Italijos bei siekiančių Benito Musolinio valdymo laikus (Benito Mussolini, 1983-1945 m.). Kolekcijoje yra nuo mažiausių, vos pusantro centimetro siekiančių, klouniukų ligi žmogaus ūgio raudonnosių. Kolekcija pradėta nuo klouno piešinio, kurį 1989-aisiais, prieš pat Kalėdas, aliejiniais dažais nutapė pats P.Variakojis. Dabar klounų galerijoje - paveikslai ir daugybė skulptūrėlių, muzikinių klounų, taip pat yra klounas-laistytuvas, klounas-virdulys, klounas-laikrodis, klounas-vaza, klounas-stovas ar servizas, kuriam sukurti pasitelkta liūdnojo klouno Pjero tema.
Vertinga O. Popovo skulptūrėlė
Kiekvienas klounas stebina savo poza ir net siužetu, įdomu ištirti jų aprangą ir spalvinę gamą, net charakterius - į klounų rinkimą įsitraukęs visas "Baltijos cirko" kolektyvas ieško kuo originalesnių, kuo mažiau matytų ekspontų. Klounai į kolekciją patenka ir kaip dovanos. Pavyzdžiui, taip į kolekciją atkeliavo itin sena ir vertinga garsaus Sovietų Sąjungos ir Rusijos klouno Olego Popovo (g.1930 m.) skulptūrėlė.
Daugiausia už klouną sumokėta apie 400 litų. Prie brangesnių galima priskirti ir pasidabruotus kolekcijos eksponatus. Klounai į kolekciją atkeliavo iš pačių įvairiausių pasaulio šalių - nuo Europos valstybių iki tolimųjų Japonijos, Tailando, Kinijos ir kitų.
Klounų kolekciją, kuriai vien nuplauti ar nuvalyti nuo dulkių prireikia ištisos savaitės, gali pamatyti kiekvienas - tereikia sutarti su cirko administracija. "Oficialaus muziejaus statuso neturime, bet savo klounus parodome visiems norintiems, į mus dažnai kreipiasi mokyklos", - pasakojo cirko administracijoje besidarbuojanti P.Variakojo dukra Ieva.
Rašyti komentarą