Kaip nustatyti savo gyvenimo prasmę

Kaip nustatyti savo gyvenimo prasmę

Siūlome paliesti vieną svarbiausių temų kiekvienam žmogui. Kaip išsiaiškinti gyvenimo prasmę ir ką ji reiškia būtent jums? Nepaprastai svarbu tai sužinoti, kitaip jūs būsite labai nelaimingi!

Šiame straipsnyje atskleisime, kaip sužinoti savo gyvenimo tikslą, kuris padės jums jaustis visaverčiu ir laimingu žmogumi.

Dažnai žmonės pasirenka visai ne tą gyvenimo tikslą, kuris buvo jiems numatytas aukštesniųjų jėgų. Tai veda prie disharmonijos, streso, įtampos, psichosomatinių susirgimų.

Neteisingas gyvenimo tikslas

Pavyzdžiui, moteris pasirinko vaikus kaip savo gyvenimo prasmę. Svarbiausias jos tikslas – užauginti ir išauklėti juos. Bet kodėl tai gali būti blogai?

Jeigu moteris laikys savo paskirtimi vaikų auginimą, tai ji jaus didžiulę atsakomybę už „gyvenimo darbą“. Tai skatins ją perdėtai globoti vaikus, kontroliuoti juos, padėti ir patarinėti, kai jos kišimasis nereikalingas. Ją nuolat persekios baimė dėl savo vaiko. Toks motinos elgesys nulemia vaikų traumas, menkavertiškumo kompleksus .

Emocinis motinos ir vaikų ryšys nusilps, kai jie paaugs. Per daug globojančios ir autoritarinės motinos vaikas išauga palūžęs ir tampa „mamytės sūneliu“ (nuo motinos neatsiskyrusia dukrele) arba tampa protestuojančiu maištininku. Antruoju atveju vaikas priims sprendimus savarankiškai ir apribos savo bendravimą su motina, tuo sukeldamas jai daug skausmo. Juk vaikas buvo jos gyvenimo prasmė!

Kai vaikai užauga, jie palieka tėvų namus ir pradeda gyventi savo suaugusių gyvenimą. Moteris tada kentės, jausis niekam nereikalinga, nenaudinga, nes jos gyvenimo prasmė bus prarasta. Daugiau savo vaikams ji nereikalinga. Ją apims depresija ir apatija, prasidės kitas gyvenimo etapas be resursų.

Šis pavyzdys aiškiai parodo, kad nuo pasirinkto gyvenimo tikslo, priklausys tai, kaip jūs gyvensite savo gyvenimą. Ir dabar, ir ateityje.

Gyvenimas be tikslo

Yra žmonių, kurie net nesusimąsto, apie savo gyvenimo prasmę. Jie nežino ir nesupranta, kam ir kodėl gyvena. Tokie žmonės negali nieko pasiekti, gyventi santarvėje su savimi, nes jie nesijaučia realizuojantys save šiame gyvenime.

Įsivaizduokite, kad gimę gavote valtį su irklais. Žmogus, turintis gyvenimo tikslą, žino, kur jam plaukti. Jis supranta, kam jam reikalinga pasirinkta kryptis.

Žmogus, kuris nusistatė sau klaidingą gyvenimo tikslą, plauks neteisinga kryptimi. Jis gali plakti prieš srovę, eikvoti daug jėgų, jis gali net pasiekti paskirties tikslą ir smarkiai nusivilti. Tada jam teks ieškoti naujos prasmės.

O žmogus, kuris neturi jokio tikslo, niekur neplauks. Jį neš srovė ir sukios valtį į skirtingas puses. Jis kris nuo krioklių ir įsipainios tarp akmenų. Jis jausis nelaimingas, nepatenkintas, nes gyvenimas jam reikš kančias ir nesėkmes. Jeigu jis sutiks žmogų, žinantį savo tikslą, besiveržiantį ir plaukiantį link jo, tai jis piktinsis ir manys, kad tokiems žmonėms paprasčiausiai sekasi. Nors pats net nė nepradėjo irtis. Tai – ne sėkmė, o noras veikti.

Kur glūdi gyvenimo prasmė ir kaip ją įgauti?

Mūsų sielos gijimo šioje žemėje prasmė yra duoti naudos šiam pasauliui. Tarnavimas pasauliui – aukščiausia mūsų egzistencijos prasmė. Bet čia glūdi vienas niuansas, į kurį žmonės neatsižvelgia, net suvokę šią prasmę.

Jūs negalite pasidalyti su kitais tuo, ko neturite. Jūs negalite išmokyti kito žmogaus vairuoti automobilio, jeigu patys to daryti nemokate. Kol patys esate nelaimingi, neturite resursų, n esate visaverčiai ir brandūs, jūs negalite duoti naudos pasauliui.

Jūs tik stengsitės pelnyti kitų meilę, egzistuosite nepatenkinamoje fizinėje ir psichinėje būsenoje, lauksite dėkingumo ir būsite blaškomi nuo vieno kraštutinumo š kitą. Tai yra neharmoningas gyvenimas.

Todėl iš pradžių būtina įgauti meilės ir ramybės savo viduje. Sužinoti, kas ir koks jūs esate, kur glūdi jūsų unikalumas, kur yra jūsų jėga. Tada sužinosite, kaip atrasti gyvenimo prasmę, ir sugebėsite savo atradimu dalytis su kitais.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder