Kaip išsirinkti spiningą

Deja, dauguma įrankių, kurie patiekiami mūsų rinkai, neverti tų pinigų, kurių už juos prašo. Tą pripažįsta bet kuris ekspertas.

Pagal kokybę pirmoje vietoje yra amerikiečių rinka. Lietuvos rinka vis dar priskiriama tam segmentui, kuriam galima prastumti pigesnę ir prastesnę produkciją ir net broką.

Pasitikėjimo vertų įrankių pas mus tikrai nedaug. Yra vos kelios parduotuvės, prekiaujančios amerikietiškais kotais, ir vos keletas modelių, pagamintų Europos firmų, yra verti dėmesio. Vardų, patenkančių ant pirmojo laiptelio, nedaug: "G.Loomis", "Lamiglas", "St.Croix", "Fenwick".

Tai amerikietiški įrankiai. Be abejo, esate daug girdėję apie "Shimano" ir "Daiwa". Tačiau ši klasė jau stovi ant žemesnio laiptelio, nors kokybė tikrai nebloga. Galbūt net girdėjote pavadinimą "Nelūžtantys...". Tai gerokai perlenkta, mat tų "nelūžtančių" gana daug sulūžta. Jie gaminami Kinijoje.

Dar prieš metus šia tema teko diskutuoti su Gintautu Stančiku, meistru, kuris greičiausiai ir daugiausiai sužino apie lūžtančius kotus. Gintautas sakė, jog silpnoji tų "nelūžtančiųjų" vieta - viršūnėlės.

Įrankis visuomet labiau vertinamas, jei pagamintas Europoje, tačiau pastaruoju metu pasitaiko ir tokių kuriozų, jog ant koto, kuris pagamintas Kinijoje, užklijuojamas lipdukas, pavyzdžiui, "Made in Scotland".

Dažnai išgirstu, kaip mažiau besidomintys žvejai giriasi: "oho, kokį spiningą nusipirkau, labai gerą - anglinį, už 150 Lt, patį naujausią!" Parduotuvės užverstos meškerykočiais iš anglies, o įdomiausia tai, kad sezono pabaigoje jie išparduodami su didele (net iki 50%) nuolaida.

Kokį gi stebuklingą kotą gyrė tas žvejys? "Ron Thompson"? "Jaxon"? "Daiwa"? "Shakespeare"? "Zebco"? "Quantum"? "Robinson"? "Trabucco?" Paskui visgi pripažįstame - koks skirtumas, iš esmės jie visi labai panašūs, esminis skirtumas - etiketės. Bet iš koto, anot gerbiamo G. Stančiko, "kyšo siauros akytės" (tai dar viena tų genialių G.S. frazių, kurių neįmanoma pamiršti).

Pernai labiausiai "sužavėjo" vienos firmos kotai, pakliuvo į rankas keletas jų sulaužytų iš pačios naujausios serijos. Dar nebuvo tekę matyti tokių plonų sienelių.

Popierius! Kodėl gamintojas taip suplonino blankų sieneles? Galima pamėginti atspėti. Plonesnės sienelės - lengvesnis kotas, ne tik toliau meta, bet ir rankoje maloniau laikyti, taip ir norisi įsigyti palaikius ir pamosikavus. Bet va - lūžta dar smagiau.

Taigi rinkdamiesi kotą neapsigaukite dėl jo lengvumo, ypač jei tas kotas gamintas ne kur kitur, o Kinijoje. Jei labai lengvas, tai dar nereiškia, kad tvirtas. Be abejo, ir tarp 100 blogų pasitaiko 1 geras.

Taip ir aš kažkada pirkau vieną iš minėtų Kinijoje pagamintų kotų. Įšdrįsdavau svaidyti kur kas sunkesnius masalus, nei rekomenduoja užrašas ant koto. Nesulūžo. Manau, man tiesiog pasisekė, nes pakankamai prisižiūrėjau į kitus, kaip smagiai lūžta kotas metant blizgę, net keliais gramais lengvesnę nei rekomenduojama.

Žvejai dažnai kalba - "kam permokėti už tokį patį daiktą?", turėdami galvoje "G.Loomis" ir "St. Croix" kotus. Vieniems geriausias pastarasis, kiti tvirtina, kad "G. Loomis" geriau laiko žuvį.

Tačiau tai ne ekspertų išvados. Ekspertų mūsų krašte negausu, be to, dauguma jų yra šališki.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad ant aukštos klasės koto užrašytas rekomenduojamo užmesti masalo svoris gramais visiškai nereiškia, kad metant sunkesnius masalus sulaužysite kotą.

Užrašyti gramai reiškia, kad tokio svorio masalus galima užmesti toliausiai, bet tai nereiškia, kad kotą sulaužysite mesdami dvigubai sunkesnį masalą. To aišku, nerekomenduojama daryti su žemesnės klasės spiningais.

Tačiau, pasirodo, net Kinija Kinijai nelygu, ir ten gaminami labai aukštos kokybės meškerykočiai. Garsus Rusijos žvejys K. Kuzminas išskiria 4 kiniškos produkcijos kokybės klases.

1. Elito klasė. Net ir Kinojos gamyklos sugeba gaminti labai aukštos klasės spiningus, be abejo, iš amerikietiškų blankų. Pavyzdžiui, amerikiečių firmos "Fenwick" kotai gaminami Kinojoje iš amerikietiškų blankų. Tai produkcija, skirta Amerikos rinkai (beje, jau pasirodė ir Lietuvoje).

2. Europinė klasė. Tai vadinamoji vidutinė klasė. Dauguma Europos firmų savo produkciją gamina Kinijos gamyklose.

3. Grynas kiniškas gaminys. Gana pigūs kiniški gaminiai su kiniškom etiketėm, o pavadinimai parinkti tokie, kad mieliau skambėtų europiečio ausims.

4. Plagiatai. Padirbti gaminiai iš Kinijos, plūstantys į Rusiją, į Lietuvą (prisiminkime Gariūnus ir visokias neaiškios reputacijos firmeles bei platintojus, besivadinančius didmeninkais).

Naujiena spiningautojams!

Pastaruoju metu viena vertingiausių informacijos rūšių žvejams - tai naujienos. Žvejai trokšta išgirsti ne tik, kas naujo atsirado parduotuvėse, bet ir ko dar atsiras.

Spiningautojai jau gali planuoti išmėginti naują "Storm" masalą, kuriuo jau prekiaujama. Tai patobulintas "Storm" firmos guminukas su kapsule, pripildyta barškalų.

Nauja masalo konstrukcija suteikia galimybę masalui vandenyje judėti panašiai kaip juda vobleris. Įmontuota švininė galva skandina, o ertmė kapsulėje kelia į paviršių, dėl to šis masalas nei skęstantis, nei plaukiantis. Na ir, be abejo, holografinis blizgesys, kurio pranašumus dauguma spiningautojų jau spėjo įvertinti.

Masalas skirtas tiek velkiauti, tiek džigauti, tiek spiningauti traukiant tolygiai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder