Į vietą atvykusi Kretingos maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Dalia Baužienė konstatavo, kad paukštis galėjo susitrenkti nuo smūgio į elektros laidus, o vėliau – į ledą. Tačiau apžiūrėti, kas iš tiesų nutiko gulbei, ar ji sveika, gydytoja-inspektorė negalėjo – paukštis tupėjo viduryje upės, o jos ledas – per trapus, kad išlaikytų žmogaus svorį.
"Iš pažiūros gulbė atrodo įmitusi, tačiau jai reikia pagalbos: savo jėgomis nepaskrenda, tupėdama ant ledo gali sušalti“, - teigė D. Baužienė, kuri jau buvo sutarusi su privačiais veterinarijos gydytojais, kad suteiktų prieglobstį nelaimėlei.
Nors gelbėti gulbės prie Akmenos upės atvyko ir Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Ričardas Kašėta ir Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Parnarauskas, tačiau jie padėti niekuo negalėjo. Specialistai pasitarė, kad į vietą neverta važiuoti ir "Nuaro“ tarnybai, kurią išsiuntė Bendrasis pagalbos centras, pagalbos telefonu 112 sulaukęs pranešimų apie gulbę, tupinčią ant ledo.
"Gulbės neįmanoma sugauti, nes artyn numetus žemės grumstų, ji išgąsdinta šiek tiek paskrenda. Kuo mes labiau artėsime, tuo ji labiau nuo mūsų bėgs“, - teigė V. Parnarauskas.
D. Baužienė ir R. Kašėta įsitikinę, kad gulbė buvo žmonių priglausta ir maitinta, todėl nejausdama bado ji nepasidavė instinktui skristi į šiltuosius kraštus, kaip jos gentainiai tai padarė rugsėjį. Dabar, žmogaus galimybės per menkos, kad iš upės ištrauktų tik vos, vos palei ledo paviršių paskrendančią gulbę. Belieka tikėtis, kad paukštis pats atsigaus ir sugebės rasti prieglobstį.
Rašyti komentarą