Dėl šalto pavasario galime kaltinti tirpstančius Arkties ledynus ir save

Dėl šalto pavasario galime kaltinti tirpstančius Arkties ledynus ir save

Pasaulinis atšilimas per pastaruosius 30 metų nuardė 80 proc. Arkties ledynų. Nykstantys ledynai nebegali užtikrinti pakankamos šalto oro srauto galios, todėl žiemos vėsa Šiaurės platumose laikosi vis ilgiau.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pasaulinis atšilimas didelėje Žemės teritorijos dalyje atėmė galimybę džiaugtis ankstyva pavasario šiluma. Tačiau klimato mokslininkams tai neatrodo keista - visos planetos ekologinės sistemos yra labai glaudžiai susijusios.

Interviu vienam britų dienraščiui pakrančių ir jūros mokslų instituto profesorė Dženifer Frensis (Jennifer Francis) sakė, kad Arktyje vietoj tirpstančių ledynų atsirandantys nauji vandens plotai daug geriau sugeria saulės šilumą, nei ledas ir sniegas. Oro srautai virš Arkties vandenyno sulėtėja ir kur kas vangiau formuoja stiprius vėjus, kurie ankstesniais metais paspartindavo sezoninę kaitą Eurazijos žemyne ir Šiaurės Amerikoje.

Blogiausia, pasak mokslininkų, yra tai, kad ledų tirpimo procesas spartėja: šylantis vanduo dar labiau tirpdo ledynus, o mažėjantis jų plotas vis menkiau skatina pavasarį „atpučiančius“ vėjus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder