Britė kikbokso neatsisako net ir būdama aštuntą mėnesį nėščia
Moteris pasijuto esanti nėščia tuo metu, kai vyko intensyvus pasiruošimas varžyboms, kuriose ji žadėjo pasirodyti bikini rungtyje. Besiruošdama pasirodymui Crystal iš savo maisto raciono visiškai išbraukė druską, cukrų, miltinius patiekalus, tačiau pastebėjo, kad kažkas yra ne taip: „ Tiesiog pajutau, kad kažkas su mano kūnu darėsi: svoris nemažėjo, buvo toks jausmas, kad pilvas visą laiką išsipūtęs ir nėra toks, koks turėjo būti intensyviai besportuojant“,-pasakojo moteris.
Crystal, kurios tėvai taip pat domisi kovos menais, nusprendė atlikti nėštumo testą ir išsklaidyti visas abejones. Testo rezultatai tiesiog ją pribloškė: nėščia!
"Prisimenu tą akimirką, kai tik sužinojau šią naujieną, mane užplūdo dvejopi jausmai. Žinoma, buvo smagu sužinoti, kad turėsiu kūdikį, bet taip pat jau turėjau daug planų vasarai, o ir su savo asmeniniu treneriu rengiausi varžyboms bikini rungtyje. Tačiau mano kūnas pradėjo greitai keistis, pilnėti.“
"Mano nuomone, pastovus fizinis krūvis, subalansuota mityba padėjo lengviau ir greičiau pastoti“,-aiškino ji.
"Praėjo gal valanda, kol tikrai susivokiau, kas įvyko. Aš turėjau savo verslą, kuriuo nuolatos privalėjau rūpintis, buvau labai užsiėmusi ir apie vaikus neturėjau jokių minčių. Vis dėlto, tai atsitiko, kai mažiausiai to tikėjausi ir norėjau.“
Dėl nėštumo Crystal turėjo atidėti dalyvavimą varžybose vėlesniam laikui, tačiau kikbokso užsiėmimų neatsisakė.
Moters klube lankosi apie 2 tūkst. lankytojų. Crystal vyras taip pat susidomėjo šiais užsiėmimais ir jau sportuoja daugiau nei trejus metus.
Būsimos mamytės daktarė taip pat neprieštaravo tokiai jos veiklai.
"Manęs niekuomet nepykino, nebuvo kilę jokių komplikacijų, todėl ir toliau sportuoju ir jaučiuosi labai gerai. Žinoma, nekalbu apie greitai augantį svorį, tačiau tai yra normalu.“
„Mano daktarė mane labai palaiko. Ji netgi mano, kad kuo daugiau judėjimo, tuo geriau. Ji tikrai nesako pradėti bėgti ilgus maratonus, tačiau skatina nesustoti treniruotis ir toliau“,-sakė Crystal.
"Dėl nėštumo buvau priversta atsisakyti tik treniruočių pilvui ir tų, kuriose naudojamas pats kūno svoris. Kai tik nustojau vesti šias treniruotes, nežymūs skausmai iš karto išnyko. Tai buvo vienintelis dalykas, kurio nebegalėjau tęsti būdama nėščia.“
Gruodžio pradžioje turinti gimdyti būsimoji mamytė visiškai nesidrovi rodyti savo nemažo pilvuko ir visai nekreipia į prietarus, kad to daryti besilaukiančiai moteriai- negalima.
"Aš tikrai nemanau, kad tai yra kažkas blogo ar netinkamo besilaukiančiai moteriai. Pati esu sveika, geros formos, o ir savijauta – puiki“,-džiaugėsi Crystal.
Gydytoja Suzanne Gilberg-Lenz, turinti ilgametę patirtį su nėščiosiomis, taip pat teigia, kad kikbokso užsiėmimai nėštumo metu yra labai naudingi moteriai, o ir kūdikiui tikrai nekenkia. Taip pat, jos nuomone, toks užsiėmimas laužo ir stereotipus, kadangi aktyviai sportuojanti nėščioji, kuri sugeba išlaikyti gerą fizinę formą, visuomet sulaukia įvairių aplinkinių reakcijų: pasibaisėjimo, pavydo, susižavėjimo, palaikymo.
„Per savo ilgametę darbo praktiką, pastebėjau, kad daugelis nėščias moteris laiko tarsi savo nuosavybe ir turi teisę nurodinėti, kaip joms pridera ar nepridera elgtis“,-stebėjosi gydytoja.
"Yra įrodyta, kad moterys, kurios ir prieš nėštumą aktyviai užsiėminėjo sportine veikla, tikrai nedaro jokios žalos nei sau, nei kūdikiui. Atlikti tyrimai parodė, kad besilaukianti moteris privalo sportuoti nėštumo metu“.
"Kikboksas keltų grėsmę tik varžybų metu, kadangi nebūtų galima išvengti galimo šiurkštaus kontakto su varžovu. Taip pat reiktų išskirti tokias sporto šakas, kuriose gali būti sunku išlaikyti kūno balansą: važinėjimas dviračiu, jodinėjimas, slidinėjimas. Tokių pramogų reikėtų atsisakyti maždaug trečiame nėštumo mėnesyje.“
„ Tarp savo klienčių esu tikrai turėjusi daug aktyviai nėštumo metu sportuojančių moterų, tarp kurių buvo ir profesionalių. Vienas iš labiausiai įsiminusių atvejų, kuomet moteris, būdama 38 savaites nėščia, sporto salėje darė prisitraukimus. Tai tikrai buvo kažkas nerealaus.“
"Taip pat esu mačiusi jau greitai turinčią gimdyti moterį, kuri, prižiūrima savo trenerio, darė pritūpimus. Žinoma, toks vaizdas labai papiktino kitus žmones. Manau, kad visos tokios negatyvios reakcijos priežastis slypi tame, kad daugelis mano, jog tai tiesiog nesiderina su motinyste"
"Taip pat yra manoma, kad didesnis nei 140 širdies dūžių per minutę skaičius gali būti labai pavojingas, tačiau tokie argumentai yra visiškai nepagrįsti. Niekada nepamiršiu vienos iš savo pacienčių, kuri ,iki pat nėštumo pabaigos, kiekvieną dieną nubėgdavo 5 mylias.
Besilaukianti Crystal taip pat mano, kad jos, dar negimusiam sūneliui, patinka tokie jos užsiėmimai.
"Pastebėjau, kad jam labai patinka garsas, muzikos skambėjimas. Jis tikrai girdi mano balsą ir ,kai tik nustoju kalbėti, vaikas pardeda spardytis"
Crystal planuoja savo sportinę veiklą baigti po dviejų savaičių, paatostogauti ir tiesiog pasidžiaugti artėjančia motinyste, o po gimdymo stengsis iš karto pradėti vėl aktyviai sportuoti, kad susigrąžintų nepriekaištingas kūno formas. Jos planuose yra ir kelionė Tailandą su savo naujagimiu, kuriame ruošiasi gilinti kikbokso įgūdžius pas profesionalius šios sporto šakos meistrus.
"Per metus aš planuoju atgauti savo ankstesnę fizinę formą. Sakoma, kad pakanka ir devynių mėnesių, bet aš sau duodu dar papildomus tris, kad pasiekčiau dar geresnių rezultatų ir atrodyčiau dar geriau nei prieš nėštumą",- ateities planais dalijosi nėštukė.
Aktyvioji mamytė jau dabar planuoja kitais metais dalyvauti karate čempionate, bėgti maratone ir išvyką į kalnus. Taigi, kol daugelis mamyčių skundžiasi, kad gimus kūdikiui laiko sau nebelieka, šiai mamytei tokių problemų tikrai nekils.
Rašyti komentarą