7 draugystės taisyklės, kurios pravers ir meilėje

7 draugystės taisyklės, kurios pravers ir meilėje

„Partneris – mano geriausias draugas“, – galima išgirsti iš sutuoktinių, kurie daug metų sutartinai gyveno kartu. Draugystę su partneriu jie laiko ilgų ir šiltų santykių garantu. Kodėl taip atsitinka? Ar tikrai draugystė vaidina svarbų vaidmenį romantiškose istorijose?

Panašu, kad būtent draugiški santykiai padeda sėkmingiau spręsti problemas, kurios vienaip ar kitaip kyla tarp partnerių. Mokslinis eksperimentas, kuris susidėjo iš 112 tyrimų, patvirtino: romantiški santykiai tampa stipresni ir gilesni, jeigu partneriai palaiko ir gerbia vienas kitą pirmiausia kaip draugai.

Paskutiniuoju metu dėl izoliacijos dauguma porų buvo priverstos sėdėti namuose ir leisti kartu po 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę. Įtampa tarp mylinčių žmonių augo. Kai kuriems santykiams teko labai rimti išbandymai.

Psichoterapeutė Diana Barf nusprendė patikrinti, ar gali draugystė padėti sutvirtinti sutuoktinių sąjungą. Ji paprašė kelių porų surašyti 5–7 pasiūlymus, ko jie tikisi iš draugų. Po to jiems reikėjo aptarti šiuos lūkesčius su sutuoktiniu.

Tyrimo dalyviai kalbėdamiesi su partneriu turėjo atsakyti į klausimus, kodėl jie laukia iš draugų būtent tokių dalykų. Kas bus, jeigu jie neįvykdys šių reikalavimų ir nuvils vienas kitą? O kas bus, jeigu šių lūkesčių autoriai patys nesugebės atitikti standartų?

 

Pora© www.needpix.com

Aptarimų procese partneriai pastebėjo, kad jų sąrašai daug kuo panašūs, tačiau kai kuo skiriasi. Diana Barf paprašė jų be kritikos ir priekaištų aptarti tuos sutapimus ir skirtumus.

Dažniausiai skirtumai atsiranda tik dėl formuluočių nesutapimo: partneriai aprašo panašius troškimus ir reikalavimus skirtingais žodžiais. Kartais skirtumų priežastimi būdavo tam tikri įsivaizdavimai apie „vyrišką“ ir „moterišką“ elgseną ir požiūrį į draugystę. Moterys dažniau nurodydavo, kad draugai turi dalytis problemomis, kalbėti apie jas vienas su kitu, o vyrai manė, kad reikia viską laikyti savyje.

Su draugais mes elgiamės atlaidžiau ir geraširdiškiau, gerbiame juos labiau už romantiškus partnerius.

Po to psichologė paprašė partnerių aptarti, kaip galima panaudoti romantiškuose santykiuose jų draugystės aprašymus.

 

Paaiškėjo, kad pasitaiko momentų, kurie reikalauja dėmesingumo ir sąžiningo žvilgsnio į save ir savo ryšį su kitu. Daug kas pastebėjo, kad su mylimu žmogumi elgiamasis ne taip rūpestingai ir pagarbiai kaip su draugais. Mes galime patikrinti šį teiginį savuose santykiuose.

Tam reikia surašyti, ko mes laukiame iš draugų ir kaip patys esame linkę elgtis su jais. Ir pažiūrėti, ar mes norime to paties iš partnerio. Ir svarbiausia sąžiningai prisipažinti sau, ar mes elgiamės tokiu būdu su tuo, kuris dalijasi su mumis lovą, paskolas ir tėvų susirinkimus mokykloje.

Štai keli punktai iš draugystės „kodekso“, kuriuos galima panaudoti meilės santykiuose.

1 .Draugai sąžiningi ir atviri vienas kitam, tačiau tai nereiškia, kad jie smerkia, kritikuoja ir žiauriai elgiasi vienas su kitu.

2. Draugai gina vienas kitą.

3. Draugai palaiko vienas kitą kelyje į tikslus, tiek asmeninius, tiek ir profesinius.

4. Draugai netarnauja vienas kitam, nepataikauja, nemeilikauja vienas kitam.

5. Draugai klauso ir girdi vienas kitą.

6. Draugai gali nesutikti vienas su kitu, net ginčytis, bet tada nežemina vienas kito.

7. Draugai gerbia vienas kito asmenines ribas.

Mes neprivalome gyventi pagal šį sąrašą. Tačiau sutikite, kad jo punktai visiškai protingi ir apibūdina kokybiškus, malonius abiem pusėms santykius, ra6o portalas „Psychologies“.

Sudarykite savo taisyklių sąrašą ir paskui patikrinkite, kaip jos veikia draugystėje ir jūsų meilės santykiuose. Juk gana keista, kad su draugais mes elgiamės atlaidžiau ir tolerantiškiau, labiau juos gerbiame už savo gyvenimo partnerius. Pabandykite ištaisyti tokią neteisybę.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder