Tas ribas peržengti ne visuomet saugu ir išradėjai labai dažnai rizikuoja netgi savo gyvybe. Mnn.com atrinko 5 išradėjų istorijas, kurių baigtis išties tragiška.
1. Henry Smolinski
Henry Smolinski buvo inžinierius, kurio kompanija Advanced Vehicle Engineers siekė sukurti skraidančias mašinas. 1973 metais Advanced Vehicle Engineers sukūrė savo pirmuosius skraidančius prototipus, sumiksavę Cessna dvisparnį su Ford Pinto automobiliu.
H. Smolinski kompanija netgi planavo paleisti tokių hibridų pardavimus 1974 metais, tačiau nespėjo, nes per testinį skrydį, 1973 m., rugsėjo 11-ąją, H. Smolinski kartu su kitu pilotu Haroldu Blake'u žuvo, kuomet dešinioji sparno detalė atsikabino nuo automobilio rėmo. Nacionalinė transporto saugumo tarnyba konstatavo, jog tragedija įvyko dėl prasto transporto priemonių sukibimo.
2. Franzas Reicheltas
Australų kilmės prancūzų išradėjas Franzas Reicheltas pagal profesiją buvo siuvėjas, kurio laisvalaikis buvo skirtas skraidančio parašiuto- kostiumo kūrimui. Kaip teigė išradėjas, jo kūrinys turėjo būti naudojamas lėktuvų pilotų nelaimės atveju. Prisiminkime, kad gūdžiaisiais 1903-aisias lėktuvai buvo dar visai naujas išradimas. Pirmieji Reichelto bandymai su manekenais buvo sėkmingi, todėl vyras nusprendė kostiumą ištestuoti pats. Jau žinome, kuo visa tai baigėsi, tačiau paminėsime, kad bandymas vyko nuo žemiausio Eifelio bokšto lygio.
3. Horace'as Lawsonas Hunley
Horace'as L. Hunley - laivų inžinierius, kuris padėjo suprojektuoti ir pastatyti 3 skirtingus submarinus per pilietinį karą JAV. Pirmasis submarinas buvo sukurtas Naujajame Orleane 1862 metais, tačiau iškart nuskendo, antrasis šedevras nuskendo Alabamoje. Trečiasis submarinas pagamintas 1983 metais ir buvo išbandytas paties Horace'as L. Hunley kartu su 7 įgulos nariais. Deja, ir 3 kartas buvo nesėkmingas, submarinas nuskendo su jo išradėju ir visa įgula.
4. Thomas Midgley Jr.
Thomas Midgley Jr. - chemikas, kuris išgarsėjo sukūręs šaldymo sistemas, naudojančias chlorofluorokarbono dujas (freoną), kuris nebuvo kenksmingas žmonėms, bet kenkė atmosferos ozono sluoksniui. Ir nors vieni teigia, kad išradėjas mirė apsinuodijęs savo kurtomis dujomis, išties jis žuvo nuo kito savo išradimo. Paralyžiuotas Thomas sukūrė virvių prietaisą, kuris turėjo padėti jam atsikelti iš lovos, tačiau 1944 metais vyras įsipainiojo savo išradime ir pasismaugė.
5. Marie Curie
Lenkų kilmės prancūzų mokslininkė, viena radiologijos srities pradininkių, dukart Nobelio premijos laureatė. Cheminis elementas Kiuris (96 elementas, Cm) pavadintas jos ir jos vyro garbei, o polonis – jos tėvynės Lenkijos (lot. Polonia) garbei. Moteris mirė 1934 metais nuo leukemijos, kurią turbūt sukėlė jos tyrinėjimai.
Rašyti komentarą