Jaunas raudonsnapis taip įsijautė į kolektyvinių sodų prieigų cerberio vaidmenį, kad vietiniams gyventojams nebeduoda ramybės ir juos terorizuoja savo keistu, nepaaiškinamu elgesiu.
Paukštis be skrupulų apžiūrinėja prie vieno statomo namo atvykstančią mašiną, snapu stuksena į jos stiklus, užsiropščia ant stogo, vaikštinėja ant jo lyg po pievą.
„Na, keistuolis, ir tiek. Kaimynai nebegali net mašinos ramiai pasistatyti: kai tik atvažiuoja, tas gandras – jau ir ant stogo. Ir nebijo žmonių, tik prie pat priėjus plastelėja į šoną. Tačiau mašiną vis vien tenka plauti. O dar ir parduotuvės langus apkūlė. Kariavo pats su savimi, daužė snapu savo atvaizdą tol, kol kraujais apsitaškė. Pavaikščiojo dieną kruvinas ir vėl kvailioja“, - LŽ pasakojo viena sodų gyventoja.
Esą maisto prekių parduotuvėlės su dideliais langais šeimininkai nebežino, kaip ir gintis nuo tokio karingo paukščio.
„Gal tinklu tuos langus apdengti? Gyvenime nesu mačiusi, kad gandras taip elgtųsi. Paprastai jie yra labai taikūs paukščiai, keletas porų jų peri soduose, vaikštinėja po pievas, varliauja, žiogauja. O šitas... Daužo langus, vaikšto ant automobilių stogų, dar ir statybininkus prižiūri. Kai jie pluša statomame name, gandras užskrenda ant aukščiausios statybų vietos ir juos stebi, kaip koks „prarabas“. Labai keista“, - šypsojosi kretingiškė.
Ji juokais svarstė, kad šitas gandras vaikų neatneš tol, kol nebus pastatytas namas.
Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys LŽ teigė neturintis paaiškinimo, kas verčia baltuosius gandrus taip elgtis.
„Kasmet man dėl panašių „teroristų“ skambina žmonės ir klausia, ką daryti? Šį pavasarį vienas toks chuliganas Drevernoje siautėjo, dabar dar Kretingoje. Na, matyt, kaip yra tarp žmonių tokių, kuriems psichika pakrikusi, taip ir paukščių pasaulyje. Keista, tačiau tokie atvejai mums daugiausia žinomi tik baltųjų gandrų pasaulyje. Tiesa, dar esame fiksavę ne kartą, kaip baltosios kielės su savo atvaizdu kariauja mašinų veidrodėliuose“, - pasakojo paukščių stebėtojas.
Anot jo, logiškai agresyvų gandro elgesį būtų galima paaiškinti dėl hormonų, poravimo instinkto ir teritorijos gynimo.
„Drevernoje, pavyzdžiui, tas išprotėjęs gandras turėjo ir patelę, tačiau vis tiek visus puldinėjo. Matyt, čia kaltas ir jaunas paukščio amžius. Juk ir mūsų, žmonių, pasaulyje paaugliai pridirba nepaaiškinamų eibių ir yra šiek tiek išprotėję. Patarti galiu nebent viena: sugauti tokį gandrą ir nuvežti keliasdešimt kilometrų į saugią vietą, paleisti, kur jis nei sau, nei aplinkiniams nepakenktų“, - svarstė V.Jusys.
Jis priminė, jog agresyvumas būdingas labiau ne gandrams, bet gulbėms nebylėms.
„Jos itin aršiai gina savo lizdo teritoriją. Yra pasitaikę net atvejų, kai gulbė nuskandino besimaudantį žmogų, lipo jam ant galvos tol, kol plaukikas prigėrė. Su gulbėmis geriau nežaisti. Na, o gandras taip pat turi stiprų snapą“, - teigė V.Jusys.
Rašyti komentarą