Katės greičiausiai yra didžiausios šių rūšių žudikės, pranokstančios geriau žinomus kaltininkus, tokius kaip gyvenamosios vietos netekimas, žemės ūkyje naudojami chemikalai ar medžioklė, tvirtina mokslininkai.
Komanda, vadovaujama Skoto Loso (Scott Loss) iš Smitsono biologinės apsaugos instituto Vašingtone nagrinėjo visus paskelbtus tyrimus apie plėšrūniškus kačių įpročius.
Ankstesni tyrimai parodė, kad katės, išeinančios į lauką, kasmet Europoje ir Šiaurės Amerikoje vidutiniškai pražudo po 30-47 paukščių ir 117-229 žinduolius, atskleidė ankstesni tyrimai.
Kitas žingsnis - įvertinti kačių skaičių Jungtinėse Valstijose. S.Loso komanda apskaičiavo, kad šalyje auginama apie 84 mln. kačių, o keletas milijonų jų greičiausiai išeina į lauką ir medžioja.
Be to, šalyje gyvena apie 30-80 mln. šeimininkų neturinčių kačių - laukinių ar gyvenančių laisvėje, tačiau neturinčių šeimininkų ir išgyvenančių tik dėl geros valios.
„Mes skaičiuojame, kad laisvai lakstančios naminės katės kasmet pražudo 1,4-3,7 mlrd. paukščių ir 6,9-20,7 mlrd. žinduolių. Dėl didžiosios dalies žūčių kaltos benamės katės“, - teigia tyrimo autoriai.
Straipsnyje teigiama, kad skaičiai daug didesni, nei manyta. Be to, jie rodo, kad katės greičiausiai yra „didžiausias antropogeninių (žmonių sukeltų) JAV paukščių ir žinduolių žūčių šaltinis“.
Tyrime taip pat mėginta nustatyti, kiek katės pražudo roplių ir varliagyvių, tačiau to padaryti nepavyko.
Rašyti komentarą