Jaguarų dopingas

Jaguarų dopingas

Niekam ne paslaptis, kad daugelis Pietų Amerikos genčių vartoja augalus, turinčius haliucinogenų. Jie verda nuovirus ligoms gydyti ir susisiekti su dvasiomis šamanistinių ritualų metu. Pasirodo, apie šių augalų poveikį žino ne tik indėnai. Prieš medžioklę jų mielai pakramto ir jaguarai.

Jaguarai ėda lapus nuo dvasių lianos, arba svaigiojo kvaitulio (Banisteriopsis caapi). Tai tokia lianų rūšis, kuri turi psichotropinį poveikį. Užėdę šių lapų, plėšrūnai iš pradžių patenkinti voliojasi ant žemės kaip kačiukai, bet vėliau jų instinktai smarkiai paaštrėja, taigi būna geresni ir medžioklės rezultatai.

Panašių rezultatų bando pasiekti ir greta šių plėšrūnų gyvenanti piaroa gentis. Iš dvasių lianos ji verda vadinamąją ajahuaską, kuri, sako, padeda geriau matyti naktį ir prideda jėgų medžioti grobį.

Tiesa, be jaguarų, į tam tikrą narkomaniją yra linkusios ir beždžionės. Pavyzdžiui, babuinai mėgsta pakramtyti šiek tiek durnaropių, o gorilos buvo nutvertos vartojant netgi ibogą. Šio augalo šaknys turi daug alkaloidų: harmino, harmalino, tetrahidroharmino, ibogaino. Vartojamas mažomis dozėmis jis stimuliuoja centrinę nervų sistemą, didelėmis - sukelia haliucinacijas. Iboga turi didelę reikšmę religinį bviti kultą propaguojantiems afrikiečiams Gabone, Kamerūne, Konge ir kitose Vakarų bei Centrinės Afrikos šalyse. Šio augalo šaknys religinėse sektose naudojamos įvairiems ritualams, tarp jų - iniciacijoms, susitikimams su mirusiaisiais ir dievu.

Mokslininkai kol kas nežino, kodėl ibogą ėda primatai: kad patirtų haliucinacijas ar dėl kitų priežasčių.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder