Europos Parlamentas siūlo privalomai ženklinti šunis ir kates
Siūlomas ES gyvūnų gerovės pagrindų įstatymas, kuris apjungtų ir išplėstų esamus ES teisės aktus, turėtų būti taikomas visiems ūkiuose laikomiems gyvūnams, taip pat naminiams gyvūnams, kurie šiuo metu nėra saugomi ES teisės aktų. Europarlamentarai ragina "užtikrinti, kad už gyvūnų gerovę reglamentuojančių ES taisyklių pažeidimus būtų baudžiama veiksmingai ir proporcingai". Valstybės raginamos įdarbinti daugiau gyvūnų gerovės inspektorių, o ES Maisto ir veterinarijos tarnybai siūloma skirti daugiau lėšų.
EP nariai ypač susirūpinę, kad kai kuriose ES šalyse dideliu mastu piktnaudžiaujama galiojančia ES teisės aktų išlyga, leidžiančia tam tikrai atvejais skersti gyvūnus neapsvaigintus. Europarlamentarai primygtinai ragina Komisiją iki 2013 m. pasiūlyti įteisinti parduodamos mėsos ženklinimą "skersta be apsvaiginimo".
Europarlamentarai kviečia Europos Komisiją ES teisės aktais numatyti augintinių ir beglobių gyvūnų identifikavimo ir registravimo taisykles, benamių gyvūnų valdymo strategijas, įskaitant skiepijimo ir sterilizavimo programas, priemones gyvūnų savininkų atsakomybei stiprinti, taip pat draudimą žudyti benamius gyvūnus neturint informacijos apie jų sveikatos būklę. Raginama įvertinti poreikį privalomai ženklinti visas laikomas kates ir šunis. Už benamius gyvūnus visų pirma turėtų būti atsakingas savininkas, o galiausiai – valstybių valdžios institucijos, įsitikinę europarlamentarai. Jie ragina ES šalis ratifikuoti Europos konvenciją dėl gyvūnų augintinių apsaugos, taip pat.patvirtinti šunų skaičiaus kontrolės bei kovos su žiauriu elgesiu įstatymus.
Parlamentas atkreipia dėmesį, kad nuo 2013 m. kovo mėn. bus draudžiama prekiauti naujais kosmetikos produktais, kurie bandyti su gyvūnais. EP nariai pritaria šiam terminui ir ragina jo nekeisti. Savo ruožtu EP siūlo panaikinti nepagrįstus apribojimus prekiauti iš vakcinuotų gyvūnų gaunamais produktais, atsižvelgiant į skiepijimo technologijų ir ligų diagnostikos pažangą.
EP reikalauja visuose laisvosios prekybos susitarimuose užtikrinti, kad į ES importuojami produktai atitiktų Europos gaminiams taikomus gyvūnų gerovės standartus. Europarlamentarai taip pat ragina visus didžiausius Europos mažmenininkus įsipareigoti prekiauti tik tais produktais, kurie atitinka šiuos standartus.
Rašyti komentarą