Nina Puteikienė: „Džiaugiuosi, kad pradedam bręsti kaip bendruomenė...“
Po trijų metų Lietuvos jūrų muziejus − vienas populiariausių turistinių objektų Baltijos pajūryje − vėl atidarytas. Lankytojai kviečiami apžiūrėti ne tik istorines sales, kuriose išradingai ir interaktyviai pristatomos dvi naujos ekspozicijos − „Nerijos forto istorija“ ir „Jūrų katastrofos ir Lietuva“, bet ir pamatyti jūrų gyvūnus atnaujintuose išorės baseinuose bei pasigrožėti vaizdais, atsiveriančiais iš apžvalgos aikštelės ant delfinariumo stogo, kur jau veikia ir Dangaus kavinė.
Pačiame akvariume toliau intensyviai vyksta sudėtingi rekonstrukcijos darbai, kuriuos vykdo iš Prancūzijos atvykę specialistai. Darbus planuojama užbaigti rudenį ir tada būtinai dar kartą susitiksime, ir drauge pasidžiaugsime rekonstrukcijos pabaiga, tuo labiau, kad pasak N. Puteikienės: „Jūrų muziejus yra ta vieta, kur gali lankytis vos ne kiekvieną mėnesį...“
Toliau šiandieninio susitikimo pokalbis neišvengiamai suksis apie specifinį Klaipėdos kultūrinį gyvenimą ir apie opozicijos atstovės darbo miesto taryboje iššūkius, sunkumus bei ypatumus. Pašnekovė stebėsis, kodėl (priešingai, nei tikėjosi kultūros bendruomenė) pagal vasarą skubotai pateiktą ir patvirtintą naują miesto kultūros projektų finansavimo tvarką „buvo viskas „užcementuota“, t. y. dabar mes niekada nesužinosime, kokie ekspertai ką vertino, nebus jokio atgalinio ryšio.“ N. Puteikienės nuomone, nors Klaipėdos kultūra iš tolo atrodo labai gyvybinga, tačiau, kai priartėji prie jos, dažnai nusivili, nes metaforiškai kalbant, ji yra „gulbė, šeriama batonu, pelkėjančioje kultūros baloje“.
Laidos pabaigoje nuskambės citata iš danų mąstytojo Halio Kocho knygos, parašytos tuoj po antrojo pasaulinio karo, „Kas yra demokratija?“: „Žmonės yra nepalyginti svarbiau už sistemas ir įstatymų straipsnius. Todėl kalbant apie tai, kas yra demokratija, neužtenka apibrėžti pavyzdinės demokratijos konstitucijos, bet būtina nuolat gilintis į abstraktesnius dalykus: laisvę, teisę ir žmoniškumą. (...) Svarbiausias demokratijos principas − suaugę ir veiksnūs žmonės privalo tartis ar siekti kompromiso savo problemas išdėstydami dialogu ir atsižvelgdami į pusių interesus“.
Projektas, kurį iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengiamas bendradarbiaujant su Kristijono Lučinsko garso dizaino studija „Soundprovocation“. Laidų autorius − Sigutis Jačėnas. Nuo šių metų kovo mėnesio 11 dienos transliuojamų laidų įrašų archyvas publikuojamas internete adresu http://www.sukasiplanetos.net/2017/susitikimai.htm
Rašyti komentarą