Edmundas BARTKEVIČIUS:
- Reportažų apie miškus per televiziją rodoma per mažai. Aišku, miškininkai turi laidą, kuri rodoma kartą per dvi savaites, tačiau apie miškininkų darbą reikia pasakoti nuolatos. Būtina paaiškinti, koks yra miškininkų darbas, nes dauguma žmonių įsivaizduoja, kad miškininkai tik kerta mišką ir daugiau nieko nedaro. Miškininkai dažniausiai yra vertinami neigiamai, bet taip yra dėl žinių stokos.
Vertėtų sukurti laidų ar parodyti daugiau reportažų, kur būtų pasakojama, kad miškininkai ne tik kerta, bet ir užaugina produkciją. Be to, ją reikia nukirsti, parduoti ir uždirbti pinigus. Žinoma, miškininkai ir sodina mišką, ir želdina, ir dirba su jaunimu, bet tai lieka antrame plane. Akcentuojami tik kirtimai. Kaip apie medžiotojus visi mano, kad jie tik medžioja, taip apie miškininkus - jie tik kerta miškus. Svarbu televizijai labiau užsiimti šviečiamąja veikla ir atskleisti tikrąją padėtį.
Visuomenei atrodo, kad miškininkai per daug kerta ir jau baigia iškirsti miškus, bet miškų kirtimai yra labai griežtai reglamentuojami. Visi medžiai yra kertami pagal projektą. Kiekvienas miško sklypas turi miškotvarkos projektą ir norint kirsti miškus, reikia gauti miškų tarnybos leidimą. Be to, miškas nuolat auga, o mes kertame gerokai mažiau, negu jo užauga. Lietuvoje miškų tūris kaupiasi, miškai tikrai nėra alinami.
Gal būtų galima daugiau kitose laidose po gabaliuką parodyti apie tuos miškininkų darbus, ypač apie darbą su jaunaisiais miško bičiuliais. Lietuvos mokyklose yra apie 600 jaunųjų miškininkų būrelių. Miškininkai glaudžiai su jais bendradarbiauja. Urėdijose yra paskirti koordinatoriai bendrauti su jaunimu. Vaikai jau nuo pat mažų dienų supažindinami su miškininko darbu. Norėtųsi, kad ir ši veikla būtų plačiau nušviesta.
Parengta pagal priedą „TV publika“
Rašyti komentarą