Pasak K. Meškio, šios medijų studijos tikslas - sukurti technologinę bazę studijų programų ir jų dėstymo formų tobulinimui, pasinaudojus šiuolaikinėmis inovacinėmis informacinėmis-komunikacinėmis ir elektroninių medijų technologijomis. Taip pat nuo šiol nė vienas renginys kolegijoje neapsieina be studijos nuotraukų ar sukurtų filmukų.
Studijos darbais siekiama ne tik pasitarnauti kolegijos poreikiams, bet ir sudaryti sąlygas neformaliam ugdymui ir kūrybinei studentų saviraiškai, inovatyvumui bei ugdyti gebėjimą savo būsimoje profesinėje veikloje naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas efektyviau naudotis įvairiomis informacinėmis audio- ir videobazėmis studijų procese ir keistis informacija su tarptautiniais informaciniais tinklais, siekiant platesnio tarptautinio bendradarbiavimo.
Svarbu ir vystyti mokslinę-metodinę veiklą, ieškant ir diegiant naujas elektroninių medijų pritaikymo studijų procese galimybes ir formas.
Galimybė studentams
"Kadangi aš ne vieną dešimtmetį dirbau televizijoje, sukaupiau nemenką video- ir literatūros archyvą. Norėjosi visa tai kažkur panaudoti, kad informaciją galėtų pasiekti ir studentai. Tai ir pirmieji lietuviški kino žurnalai, įvairūs fotografijos leidiniai, ir kitokia lietuviška bei užsienio literatūra. Dabar dar atsirado naujos - internetinės medijos. Ta kryptimi taip pat judame. Galvojame užsiimti internetinių svetainių dizaino kūrimu. Žodžiu, panaudoti studiją įvairioms medijų formoms", - pasakojo K. Meškys.
Į studiją susirinkę studentai ruošia įvairius projektus, siūlo savo idėjas, bando jas realizuoti, fotografuoja, filmuoja, garsina, montuoja, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Studijos veikla - itin plati, nuo fotografijų iki filmų kūrimo, įvairių multimedijos projektų rengimo.
Studijos vadovas sakėsi esantis labai patenkintas tuo, kad projektas susilaukė didžiulio susidomėjimo. Į medijų studijos veiklą įsitraukė apie 40 studentų, apie 15 iš jų yra itin aktyvūs. Ypač Agnietė Pačapavičiūtė, Artūras Čistiakovas, Indrė Genytė bei Jorūnė Andrikaitytė.
Studija bendradarbiauja su Vilniaus dailės akademija, režisiere Inesa Kurklietyte bei Lietuvos televizija. Planuojama, jog ateityje jaunuoliai čia galės atlikti praktiką, tikimasi, jog geriausi studentų darbai bus transliuojami per LTV2.
Šiuo metu medijų studijos nariai aktyviai bendradarbiauja su jaunimo organizacija "JCI Klaipėda". Čia jie padeda kurti filmus projektui "Septyni žingsniai geresnio gyvenimo link". "Mediaport" atstovai ne tik filmuoja, bet ir montuoja galutinę medžiagą.
Plėsis
Ateityje studija planuoja plėstis. Numatyta, jog medijų studijai bus skirta Europos Sąjungos fondų lėšų, už kurias planuojama įsikurti didesniame plote, įsigyti profesionalios daugiafunkcinės įrangos - kamerų, kompiuterių ir panašiai.
Tikslas - įkurti daugiafunkcinį centrą. Jį būtų galima panaudoti kaip filmavimo studiją, čia galima būtų filmuoti paskaitas distanciniam mokymui, kuris tampa vis populiaresnis, rengti paprastas bei internetines konferencijas. Planuojama, jog studiją būtų galima panaudoti ir socialiniams tyrimams - filmuoti grupes, kurios aptarinėtų vieną ar kitą produktą, paslaugą, jų savybes, analizuoti gautą audiovizualinę medžiagą.
Kadangi ši medijų studija išaugo iš Kultūrinės veiklos katedros, numatyta medijų kryptį vystyti ir toliau. Jau dabar studentams yra dėstoma medijų vadyba. Nuo kitų metų planuojama įvesti tokius pasirenkamus dalykus, kaip kompiuterinė animacija ir internetinių svetainių kūrimo dizainas. "Žiūrėdami į ateitį mes matome dideles tokių studijų programų perspektyvas", - sako K. Meškys.
Klaipėdos valstybinės kolegijos vadovybė taip pat aktyviai palaiko medijų studijos planus, kadangi "Mediaport" idėjos atitinka tiek šiuolaikines tendencijas, tiek kultūrinį bei kūrybinį studentų poreikį bei gerina kolegijos kaip šiuolaikinės dabarties poreikius atitinkančios švietimo įstaigos, įvaizdį.
Rašyti komentarą