Ukrainiečiai šimtmečiais kovojo už savo laisvę ir nepriklausomybę. XVI amžiuje kazokai, įsikūrę Dniepro pakrantėse, demokratiniu būdu išrinko savo vyriausybę, tačiau nepriklausomybė truko labai trumpai – Ukrainą užpuolė ir pasidalino lenkų ir rusų okupantai. Vėliau ilgiems metams šalis tapo Rusijos imperijos dalimi.
Tapusi Sovietų Sąjungos respublika, 1930 metais Ukraina išgyveno baisų badmetį, mirė keli milijonai žmonių. 1991 metais SSRS subyrėjo ir didžiausia Europos valstybė pagaliau tapo laisva. Visgi buvusių komunistų partijos bosų valdymas, korupcija ir oligarchų savivalė atvedė šalį į aklavietę.
2004-aisiais Ukrainos opozicija išvedė žmones į gatves, šalyje įvyko Oranžinė revoliucija ir į valdžią atėjo demokratinės jėgos. Prezidentu tapo Viktoras Juščenka, vyriausybei ėmė vadovauti Julija Timošenko. Tačiau po 2010 metų rinkimų prezidentu tapęs Viktoras Janukovičius vėl pamažu grąžina senąją tvarką. Vėl įsigali represijos ir galinga oligarchų įtaka. Oranžinės revoliucijos šauklė Julija Timošenko patenka į kalėjimą. Šiandien Ukrainoje – chaosas...
Premjera „Ukraina“ (Ukraine: la lutte pour la démocratie/ Ukraine: From Democracy to Chaos, rež. Jill Emery, Jean-Michael Carré ) – pirmadienį 21.15 val. per LRT televiziją.
Rašyti komentarą