Ir taip trumpas vasario mėnuo kūrybiniame inkubatoriuje “Kultūros fabrikas” prabėgs greičiau nei įprastai. Mat kaip niekada anksčiau gausus ir savo tematika įvairus repertuaras neleis nuobodžiauti nė vienam miestelėnui. Šįkart menų dirbtuvės kviečia apsilankyti net dviejuose kino festivaliuose, Klaipėdos jaunimo teatro premjerose, kas mėnesį “Kultūros fabrike” organizuojamame komunikacijos seminare, Animacijos ir video žaidimų festivalyje bei kituose renginiuose.
Gera žinia kino mylėtojams – vasario 6-tą (penktadienį) į Klaipėdą atvyksta per įvairius Lietuvos miestus keliaujantis prancūzų kino festivalis “Žiemos ekranai”. Net tris dienas vyksiančio festivalio metu žiūrovai kviečiami pažvelgti į kiną moters žvilgsniu – aistringu, mylinčiu, rūpestingu, o kartais kerštingu ir sumišusiu... Mat šiemet jau 10-tąjį kartą surengtas ir brandų jubiliejų švenčiantis kino festivalis ir jo organizatoriai programą skiria moterims ir istorijoms apie jas. Todėl žiūrovai išvys Nicole’ės Garcia – režisierės, aktorės ir scenarijaus autorės retrospektyvas, o islandų kilmės režisierė Solveig Anspach pasakos apie dvasios laisvės ieškojimą juostoje “Atvira moteris Lulu” kartu su žaviąja Karin Viard. Taip pat klaipėdiečiai į moteris galės pažvelgti talentingų režisierių juostose – programoje pasirodo kino kūrėjas Cristoph’as Honoré ir itin jausmingos “Metamorfozės”. Jaunesnius žiūrovus (ir ne tik) “Žiemos ekranai” kviečia susipažinti su šmaikščia Marguerite’os Abouet ir Clément’o Oubrerie grafinio romano adaptacija “Aja iš Jopugono” – čia žavės ne tik klasika tapę personažai, bet ir afrikietiški garsai, pašaipus žvilgsnis į Dramblio kaulo kranto gyventojų kultūrą.
Festivalis, įsikūręs “Prancūzų institute Lietuvoje”, kaip ir kasmet, ištikimas autoriniam kinui, o turtinga programa, kupina rimto lengvumo ir atspindinti visuomenei svarbias temas. Beje, šiemet pirmą kartą žiūrovai kviečiami į “Kultūros fabrike” vasario 8 d. vyksiantį festivalio uždarymą. “Žiemos ekranai” bus užbaigti šmaikščia ir labai giedra Marc’o Fitoussi juosta “Šėlionės Paryžiuje”.
“Kultūros fabrikas” žiūrėti gerą kiną kvies ir meilės dieną – vasario 14 d. (šeštadienį) 20 val. vyks “Animacinė Valentino diena”, organizuojama Tarptautinio animacinių filmų festivalio “TINDIRINDIS”. Jo metu bus rodoma net 10 trumpų ir nuotaikingų filmų, kuriuose nagrinėjami suaugusiesiems aktualūs gyvenimo klausimai: meilė, santykiai, jausmai. Taip pat filmuose atskleidžiami viduje tūnantys demonai. Tad nesvarbu, vienas ar su pora – visi čia ras sau kažką artimo, juk kiekvienas mūsų turime vidujų demonų.
Vasario 28 d. (šeštadienį) 20 val. į atidarymo šventę miestelėnus kviečia ką tik veiklą pradėjęs uostamiesčio kino klubas “8.1/2”, sieksiantis suburti aktyvią kino mylėtojų bendruomenę Klaipėdoje. Kino klubas ketina organizuoti įvairaus pobūdžio filmų peržiūras, inicijuoti interaktyvius kino renginius ir inovatyvius projektus. Veržli ir jaunatviška klubo komanda kino meno gerbėjams siūlys ne tik žiūrėti filmus, bet ir įsitraukti į edukacinę veiklą – susitikti su režisieriais, aktoriais ir kitais kūrybinės grupės nariais bei kultūros veikėjais. Skatins diskusijas ir bendravimą. O svarbiausia – kūrybiniame inkubatoriuje “Kultūros fabrikas” savo veiklą pradedantis kino klubas “8.1/2” ryžtasi užpildyti universitetinio miesto spragą – atverti neformalią kultūrinę erdvę klaipėdiečiams, kaip alternatyvą ekranus užplūdusiam komerciniam kinui.
Taip pat “Kultūros fabrike” šį mėnesį startuos kiek kitoks, itin žaismingas renginys – Baltijos jūros ir Šiaurės šalių Animacijos ir video žaidimų festivalis “Beautiful land of Nevermind” (liet. Nuostabi nerūpestinga šalis). Pirmą kartą vyksiantis festivalis klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks vasario 19-22 dienomis. Čia atvykusieji turės galimybę pasimėgauti pasaulinio lygio animacija, o vos per keturias dienas bus parodyta įspūdinga, Lietuvoje dar nematytų animacinių filmų programa, kurioje numatytos net kelios animacinių filmų premjeros. Festivalio metu bus pristatyta geriausiai tarptautiniuose festivaliuose įvertinta ir naujausia pilno metro animacija, kuri dėl nagrinėjamų temų turėtų sudominti ir vyresnę auditoriją. Renginį vasario 19 dieną atidarys išskirtinė suomių ir prancūzų prodiuserių bei režisierių sukurta animacinė premjera “Mumiai Rivjeroje”. Žymios suomių iliustratorės ir rašytojos Tovės Jansson 100 metų jubiliejui skirtas Hannos Hemila ir Xaviero Picardo filmas pasakoja apie nuostabių personažų Mumių nuotykius. O mažiausi animacijos gerbėjai Šeimos dieną matys ypatingus filmukus vaikams. Taip pat Animacijos ir video žaidimų festivalio metu bus rengiami susitikimai su animacijos bei video žaidimų kūrėjais.
Klaipėdiečiai kviečiami dalyvauti edukaciniuose seminaruose
“Kultūros fabrikas” siūlo ne tik meno renginius, bet ir rengia komunikacijos seminarų ciklus bei įvairias diskusijas, skatinančias savęs tobulinimą ir bendravimą.
Todėl mėnesio pradžią kūrybinis inkubatorius kviečia pasitikti aktyviai ir atvykti į 2-5 dienomis vyksiančius Jean-François Corbet, verslininko iš Prancūzijos, Aikido užsiėmimus. Jean-Francois praktikuoja Aikido nesmurtinį Japonų kovos meną jau 26 metus ir yra sukūręs savo mokyklą (http://www.aikido-kobayashi.org.) Pastarosios pagrindas paremtas pagarba partneriui, asketizmu ir santykiais be konkurencijos, o pratybos nereikalauja specialaus pasirengimo ir yra skirtos bet kokio amžiaus vyrams ir moterims.
Vasario 6-tą (penktadienį) 13 val. vyks Ekonomikos forumas: “Klaipėdos perspektyvos ir iššūkiai”. Forumo organizatoriai ragina įsitraukti į aktyvią diskusiją klaipėdiečiams aktualiais klausimais. Pastarojo tikslas – aptarti pagrindinius Klaipėdos miesto ekonomikos vystymuisi kylančius iššūkius, problemas, galimas jų sprendimo kryptis bei miesto ekonominės raidos perspektyvas. Tai dviejų dalių diskusija, kurių kiekvienai skirta po pusantros valandos. Forumo metu pranešimus skaitys Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.
Seminarų ciklą vasario 26 dieną (ketvirtadienį) 17 val. pratęs urbanistikos ekspertas Martynas Marozas (MMAP), kalbėsiantis tema “Urbanistika ir komunikacija”.
Klaipėdos jaunimo teatras džiugina premjerų gausa
Smagu pasidžiaugti jau įsibėgėjusia Klaipėdos jaunųjų teatro profesionalų – “Kultūros fabriko” rezidentų veikla. Vis daugiau jaunųjų menininkų žiūrovams sėkmingai pristato savo kūrybinės veiklos rezultatus. Vasario 14-tą (šeštadienį) 19 val. Klaipėdos jaunimo teatras kviečia į rašytojo ir žurnalisto Mindaugo Nastaravičiaus vienos dalies pjesę “Paukštyno bendrabutis”. KJT vadovo Valentino Masalskio režisuotas spektaklis pasakoja apie paukštyne dirbančias vištų fasuotojas, nesibaigiančią rutiną, vienatvę ir moteriškumą. Spektaklis nestokoja ne tik saldaus, o kartais kandaus humoro, bet ir peno apmąstymams. O vasario 15-tą (sekmadienį) 12 val. vyks KJT spektaklis mažiesiems “Knygų personažai atgyja”. Režisierės Neringos Krunglevičiūtės edukacinis spektaklis vaikams ir jų tėveliams sužadins norą paimti į rankas knygą ir atrasti jos stebuklingą pasaulį.
23 dieną (pirmadienį) 19 val. nepriklausoma režisierė Karolina Žernytė kartu su KJT pristatys dar visai šviežią, vos keletą kartų rodytą premjerą “Akmuo vanduo geluonis”. Pojūčių teatrą akliesiems ir matantiems sukūrusi režisierė – naujas reiškinys meno pasaulyje. Karolinos Žernytės pojūčių teatras – teatras be arogancijos ir aktoriaus kulto, teatras, skirtas jautriam ir empatijos nestokojančiam žiūrovui, kuris, kaip pripažįsta jaunoji režisierė, spektaklyje yra kur kas svarbesnis už aktorių. Eksperimentinis spektaklis leis kiekvienam nepabūgusiam žiūrovui įsitraukti ir kartu su aktoriais kurti teatrą čia ir dabar.
Vasario 28 d. 19 val. Klaipėdos jaunimo teatras pratęs savo premjerų maratoną ir rodys rašytojo Mindaugo Nastaravičiaus pjesę “Man netinka tavo kostiumas”. Vienos dalies tragikomiška drama, režisuota trupės vadovo Valentino Masalskio, pasakoja apie ribinę žmogaus egzistencijos stotelę – laidotuves. Tai alternatyva socialiai jautriam teatrui, į kurį lig šiol buvo nukreiptas KJT dėmesys. Kaip nebanaliai beigi įtikinamai papasakoti jautrią tėvo ir sūnaus nesusikalbėjimo, vienišumo ir mirtimi persismelkusią istoriją, kuri, be kita ko, vyksta laidojimo namų poilsio kambaryje... Pjesėje ieškoma ryšio tarp gyvųjų ir mirusiųjų, atminties ir dabarties, tragizmo ir komizmo.
Vasarį nebus apsieita ir be šokio – 18-tą dieną (trečiadienį) 19 val. šokio teatras “PADI DAPI Fish” kviečia į šokio spektaklį “Moters klubas”. Choreografas Petras Lisauskas ir meninė grupė klaus, koks yra šių dienų moters paveikslas ir kas jį formuoja? Koks ryšys moterį sieja su vyru, vaikais, tėvu ir, kokias atsakomybes moteris turi prisiimti bei pateisinti, galiausiai, kokius stereotipus turi sulaužyti, o kokius išsaugoti…
Bilietus galite įsigyti internetu arba „Kultūros fabrike“ likus valandai iki renginio pradžios.
Daugiau informacijos: www.kulturosfabrikas.lt , el.paštas: [email protected] Tel.: 846 311 010
Rašyti komentarą