Renginių puokštėje Tėvynei –  ir tradicinė rūta

Renginių puokštėje Tėvynei – ir tradicinė rūta

Šventosios pagrindinėje mokykloje laikotarpis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios buvo įprasmintas eile renginių. Tuo rūpinosi į projektą ,,Lietuviais esame mes gimę“ susibūrę mokytojai Meilė Petrauskienė (projekto vadovė), Silva Sendrauskienė, Virginija Juškienė, Nijolė Šauklienė, Stasys Baužys.

Vasario 16-ajai buvo skirta akcija „Linkėjimai Tėvynei“. VI –X klasės, pasidalijusios žodžio ,,Lietuvoje“ raides, turtino savo kalbą, ,,Didžiajame lietuvių kalbos žodyne“ ieškodami kuo daugiau gerų žodžių – linkėjimų. Daugiausia jų – iš L raidės - pavyko surinkti šeštokams: Lietuvai palinkėta laimėjimų, lietaus, lietuviškumo, liepų, lūkesčių, linksmybės, linų, lėktuvų, laivų, laužų, lelijų ir t.t. Mokinių išrašyti žodžiai buvo sudėti į stendą, papuoštą karpiniais, vaizduojančiais tradicinę lietuvių darželių gėlę – rūtą. Šį tautai brangų augalą mokykla pasirinko šių metų šventinio Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpio simboliu.

Nepriklausomybės dienai – Vasario 16-ajai - buvo dedikuotas mokinių susitikimas su Palangos miesto policijos pareigūnais. Jis baigėsi draugiškomis sporto varžybomis: su policininkais, ne tik susipažinta, maloniai bendrauta, bet ir linksmai rungtyniauta estafetėse, krepšinio varžybose.

Į dvi patriotiškas keliones - Vasario 16-ajai skirtą 25 km. naktinį pėsčiųjų žygį ir kovo 11-ajai skirtą vienuolikos kilometrų žygį „Laisvės dvelksmas“, būrelį mokinių išsivedė geografijos mokytojas Egidijus Šalkauskis.

Mokyklos pradinukai brangias istorines datas minėjo bibliotekoje, kur vyko popietė „Tau, Tėvyne“: čia mažieji deklamavo išmoktus eilėraščius, dainavo daineles apie tėvynę, džiaugėsi gautomis dovanėlėmis – spalvingomis knygelėmis bei knygų skirtukais.

Kovo 8-ąją mokykloje vyko istorijos žinių viktorina „Aš – Lietuvos pilietis“. Joje dalyvavo visi V –X kl. mokiniai.

Tautai reikšmingo laikotarpio pagerbimą vainikavo Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienai skirtas minėjimas - koncertas ,,Lietuviais esame mes gimę“. Renginio metu žiūrovai turėjo progą prisiminti svarbiausias Tėvynės istorijos datas – pradedant pirmuoju Lietuvos vardo paminėjimu, Gedimino laiškais, baigiant Nepriklausomybė atkūrimu. Jos buvo pagerbtos ištraukų iš istorijos archyvų skaitymu, poetų posmais, patriotinėmis dainomis ir tautiškai apsirengusių mergaičių uždegamomis žvakelėmis. Minėjimo metu buvo pasveikinti, diplomais ir Pagyrimo raštais apdovanoti šiais mokslo metais mokykloje vykusių konkursų laureatai.

Pernai Kovo 11-ąją Šventosios mokykla pasitiko pasipuošusi geltonomis ir raudonomis tulpėmis - pavasario, Atgimimo simboliu. Šiemet mokykla sužaliavo simboliniais lietuviškos rūtos karpiniais. Buvo parengtas etnokultūros stendas ,,Rūta žalioji“, o gilesnis šio liaudies ir poetų apdainuoto, Senojoje Lietuvoje gerbto ir mylėto augalo simbolinių prasmių aiškinimasis buvo integruotas į lietuvių kalbos, muzikos, gamtos, dailės pamokas.

Rūtos, Maironio žodžiais, „vilties, šviesos ir jaunystės gėlelės“ motyvas poetų posmuose, liaudies dainose šildė klausytojų širdis ir šventiniame koncerte.

Nijolė Šauklienė, Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder