Obojistė Justė Gelgotaitė ir pianistas Roberto Russo kviečia į išskirtinį romantinio polėkio kupiną koncertą
Vienintelis koncertas Klaipėdos universiteto koncertų salėje gegužės 22 d. 19 val.
Kas jus paskatino groti kartu ir suburti štai tokį duetą?
Roberto: Aš žinojau apie Justės puikų profesionalų grojimą obojumi, taigi nusprendžiau surizikuoti ir įkalbinti šią atlikėją bendradarbiauti. Mano pasiūlymas, laimei, buvo priimtas. Buvau tikrai maloniai nustebintas mūsų pirmos repeticijos metu - jaučiausi taip, tarsi mes jau daugybę metų prieš tai būtume groję kartu! Ačiū Justei už jos pasitikėjimą.
Kaip apibūdintumėte Jūsų duetą - kuo jis išskirtinis?
Justė: Duetas tikrai išskirtinis, tai unikalus instrumentų derinys. Obojus ir fortepijonas - nuostabiai vienas kitą papildantys instrumentai. Jų tembrai kartais tampa panašūs, klausytojui sunku atskirti, ar tai nėra dar viena fortepijono akordo nata, bet kitur obojaus tembras gali ryškiai išsiskirti, suskambėti savo tonu, ilgai tęsiamu crescendo ir kitais fortepijonui nepasiekiamais efektais.
Roberto: man obojus - vienas žaviausių instrumentų. Jo tembras labai artimas žmogaus balsui, turintis labai švelnų ir kartu ploną, skvarbų garsą. Aukštas, aiškus ir subtilus tonas tiesiog pakeri. Taip, kaip stebiuosi unikaliu dueto skambesiu, esu taip pat be galo susižavėjęs dueto repertuaro galimybėmis.
Pianistas Roberto Russo. Organizatorių nuotr.
Jūsų programos aprašymas išskirtinai romantiškas, su kuo tai susiję?
Justė: Man romantiška viskas, kas susiję su šiuo projektu: Italija, fortepijonas, 19 ir 20 a. muzika, kūrybinės inspiracijos ir pavasario nuotaikos!
Be abejo, yra didelis noras pasidalinti įkvėpimu su klausytojais - įkvėpimu gyventi, kurti, džiaugtis!
Ar yra priežastis, dėl kurios programoje daugiausia skamba R. Schumann ir C. Schumann kūryba?
Justė: Be abejo,- tai kompozitoriai, turintys savo atskirą istoriją dar ir kaip vyras ir žmona. Aš esu tos nuomonės, kad mus supantys žmonės įtakoja mūsų mintis, idėjas, jausmus, o kūrėjams, menininkams tai - ypač svarbu. Jų kūryboje atsispindi jų jausmai, išgyvenimai, per savo kūrybą kompozitoriai tuo dalijasi su mumis. Tai vienu metu ir labai intymu, ir tuo pačiu atvira, prieinama mums ir tai - dovana.
Obojistė Justė Gelgotaitė. Organizatorių nuotr.
Roberto, ar Jūs labiau kompozitorius, ar pianistas?
Roberto: Aš save priskiriu pianistams labiau, nei kompozitoriams. Kuriu muziką savo malonumui ir tik tada, kai turiu tam įkvėpimą!
Juste, kaip pasirinkote groti obojumi?
Justė: Esu dėkinga savo tėveliui fleitistui Valentinui Gelgotui, už tai, kad jis mane vaikystėje į tai pastūmėjo. Tapau pirma mergina Lietuvoje grojančia obojumi profesionaliai. Obojus - puikus instrumentas, Lietuvoje dar mažai kas jį žino, tačiau užsienyje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, žmonės žino ir be galo žavisi šio instrumentro tembro grožiu. Džiaugiuosi, galėdama prisidėti prie šio instrumento populiarinimo Lietuvoje.
Kviečiame romantiškai praleisti vakarą obojaus ir fortepijono muzikos koncerte „Romantiški, kaip mes...“.
Rašyti komentarą