Namai, kuriuose vaikai jaučiasi saugūs ir mylimi

Namai, kuriuose vaikai jaučiasi saugūs ir mylimi

Iš 65-erių Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų gyvavimo metų kiekvieni turi savo istoriją. Tačiau visada likimo nuskriausti vaikai čia jautėsi mylimi ir saugūs, todėl į gyvenimą išeina drąsūs ir savimi pasitikintys.

Penktadienį jubiliejaus minėjimo šventę muzikiniu spektakliu pradėjo talentingi mažyliai, o jiems vaikiškų dainelių padainavo žinoma solistė Sigutė Trimakaitė, kuri yra gera jų bičiulė.

Klaipėdos sutrikusio vystymosi namų vyriausioji gydytoja Irena Genytė svečiams papasakojo jų istoriją. Prieš šešis dešimtmečius Kūdikių namai buvo įsikūrę miesto centre, mažame mediniame namelyje su krosnimi, vystyklai buvo skalbiami rankomis. Vaikai dažnai sirgdavo. Vėliau įstaiga persikėlė į Girulius, bet tik 1972 metais išaugo 115 vietų mūrinis pastatas su buities patogumais. Sulaukę trijų metų, vaikai būdavo išsiunčiami į vaikų globos namus, kasmet po pusšimtį. Atsirado geresnė pagalba nėščioms ir neišnešiotiems kūdikiams, tačiau šiuos kūdikių namų darbuotojoms teko išauginti. Vėliau atsirado pedagogų etatai, 1997-aisiais įsikūrė ankstyvosios reabilitacijos skyrius, kuriame dirbo pediatrė, masažuotojai, kineziterapeutai, logopedai, slaugytojos, ir jie nuolat tobulino profesines žinias.

Didžiausias įvaikinimų bumas vyko 2009 metais - į šeimas iškeliavo 41 procentas kūdikių, dalis jų sugrįžo į biologines šeimas. Kad nuveiktas milžiniškas darbas rodo tai, jog kai kurie sunkią ar vidutinę negalią turintys vaikai jų nebeturi. Svečiai tuo įsitikino stebėdami mažutėlių pasirodymą.

"Džiaugiamės, kad esame naudingi visuomenei. Mus tik kartais skaudina absurdiškos kontrolierių iš sostinės išvados, kurias jie sau leidžia padaryti pabuvę pas mus vos dvi valandas. Bet šiandien yra šventė, ir noriu padėkoti rėmėjams, kurių rūpesčiu mūsų namuose atliekami visi remonto darbai, sudaromos puikios darbo ir gyvenimo sąlygos, taip pat - kiekvienam darbuotojui asmeniškai", - sakė I. Genytė. Jau 20 metų vadovaujančią kūdikių namams gydytoją darbuotojai pasveikino savo kūrybos eilėraščiu ir įteikė V. Karčiausko kūrinį "Būties pilnatvė".

" Reikia būti beširdžiu ar turėti akmeninę širdį, kad nesujaudintų mažučių pasirodymas. Pirmieji jų žingsniai labai svarbūs visam tolimesniam gyvenimui", - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jis pacitavo motinos Teresės iš Kalkutos mintį, jog nereikia stengtis daryti didelius darbus, bet kasdien su didele meile - mažus. Kūdikių namų darbuotojai kasdien daro po mažą žygdarbį, kurių pašaliečiai gal ir nemato, tačiau sunku įsivaizduoti, kas būtų, jeigu šių namų nebūtų. Meras sakė lenkiąs savo žilą galvą prieš čia dirbančius žmones, kurie pamestiems vaikams atstoja tėtį ir mamą, palinkėjo žmogiškos laimės, sveikatos, ištvermės ir supratimo, kokia kilni misija jiems skirta, ir pažadėjo būti greta, palengvinti rūpesčių naštą.

Už nuostabų pašaukimą ir meilės sklidinas širdis darbuotojus sveikino Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas, Klaipėdos miesto vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė, Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojai bei daugybė kūdikių namų draugų ir rėmėjų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder