Meno gurmanams - trys parodos

Meno gurmanams - trys parodos

Šį penktadienį Klaipėdoje bus pristatytos trys naujos meno parodos. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) 17.30 val. atidaroma Tomos Šlimaitės koliažų paroda "Nežemiški vaikai", 18 val. Niujorke gyvenančios Ievos Martinaitytės-Mediodios tapybos paroda "Ievos išvarymai". Tuo pat metu, 18 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje mados ir verslo centre "Herkaus galerija" (Herkaus Manto g. 22) meno mėgėjai laukiami grafikės Ingos Šmitienės kūrybos parodoje "Troškimų sparnai".

T. Šlimaitės parodoje "Nežemiški vaikai" eksponuojami du koliažų ciklai - "Vaikai iš Marso ar..." ir "Šimtmečio vaikai", sukurti 2015-2019 m. laikotarpiu. Abu ciklus vienija pagrindiniai vaikų, vaikystės ir praeities leitmotyvai.

"Nežemiški vaikai"

Serijoje "Vaikai iš Marso ar..." autorė vaikus regi kaip nepaprastas būtybes, galbūt ateivius iš kitos planetos, savo nepaprastumą maskuojančius vadinamuoju vaikišku naivumu.

Naujausias menininkės kūrinių ciklas "Šimtmečio vaikai" (2018-2019) paremtas sovietmečio patirtimis. Jame autorė pasitelkia 1958-1988 m. laikotarpio asmeninio ir artimųjų albumų nuotraukas, kuriose gausu tuometinės buities artefaktų: baldų, vaikiškų žaislų ir drabužių su animacinių filmukų herojais, didžiulių baltų kaspinų, puošiančių mergaičių kasas, ir pan. Menininkei ir jos kartai šie daiktai - giliai atmintyje įstrigę simboliai. Tačiau dabarties vaikams tai - nepažintas, tolimas, kartais ir bauginantis pasaulis. Parodą papildys Algimanto Šližausko dokumentinis filmas, taip pat atskleidžiantis sovietinio laikmečio nuotaikas ir jausenas.

T. Šlimaitė (g. 1985) 2010 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos magistrantūros studijas. 2007 m. pagal Europos studijų mainų programą "Erasmus" studijavo "Accademia Di Belle Arti Di Urbino" Italijoje, vėliau stažavosi Helnaes Hojskole meno studijoje Danijoje. Parodose dalyvauja nuo 2006 metų. Menininkė surengė nemažai personalinių parodų, jos darbai buvo eksponuoti tarptautinėse parodose Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Danijoje, Armėnijoje, tarptautiniuose meniniuose projektuose Lietuvoje ir Italijoje.

"Ievos išvarymai"

I. Martinaitytės-Mediodios paroda "Ievos išvarymai" - tai išsamiausias Niujorke kuriančios ir gyvenančios menininkės darbų pristatymas Lietuvoje, įtraukiantis LEWBEN ir MO kolekcijose esančius kūrinius ir niekur nerodytus naujausius darbus.

Ievos Martinaitytės-Mediodios kūrinys "Recomposition".

Parodoje atsiskleidžia autorės pasaulėvaizdžio pokyčiai - nuo mitologinio (Ievos išvarymas iš rojaus) iki kosmologinio su plazminėmis liekanomis ir juodosiomis skylėmis. Dailininkę domina efemeriški ir virtualūs žmogaus tęsiniai - robotai, interneto platybės, kosmoso zondai. Fizinis ir mentalinis, žemiškasis ir anapusinis pasauliai ištirpsta vienas kitame. Menininkė naudoja skirtingas medijas ir techniką, siekdama sustiprinti nepaliaujamo judėjimo, gyvumo ir kartu kosmiškumo efektą.

"Kai pradedu tapyti ar piešti, man norisi, kad ta drobės erdvė būtų gyva kaip filmas, kad atrodytų, jog viskas juda, sukasi, kvėpuoja. Tai, ką matote mano darbuose, yra tarsi mano sąmonės žemėlapiai", - sako autorė.

I. Martinaitytė-Mediodia (g. 1968) 1987-1993 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, 1992-1993 m. mokėsi vizituojančio tapytojo Kęstučio Zapkaus klasėje. Jo paskatinta Ieva kartu su bendraminčiais įkūrė menininkų grupę "Geros blogybės". 2001 m. menininkė baigė tapybos magistro studijas Niujorko Hunter koledže. Nuo 2014 m. Ieva - viena iš meno erdvės "Sla307 Artspace" įkūrėjų ir aktyvių programos dalyvių, bendradarbiavo su žinoma Annina Nosei galerija (Niujorkas).

Menininkė eksponavo savo darbus asmeninėse ir jungtinėse parodose ne tik žymiose JAV galerijose, bet ir daugelyje Europos šalių.

T. Šlimaitės ir I. Martinaitytės-Mediodios kūrybą Klaipėdoje bus galima apžiūrėti iki vasario 23 d.

"Troškimų sparnai"

Naujojoje Klaipėdos galerijoje atidaroma grafikės I. Šmitienės kūrybos paroda "Troškimų sparnai" - tai pirmoji personalinė šios autorės paroda.

Parodos "Troškimų sparnai" pavadinimą ir kūrinių minties liniją įkvėpė 1987 m. režisieriaus W. Wenderso sukurtas filmas "Wings of Desire" apie nematomus angelus, pasiųstus į žemę stebėti ir klausytis žmonių minčių. Vienas iš angelų įsimyli moterį ir atsisako savo sparnų tam, kad labiau pažintų žmonių jausmus, skonį, kvapą, išgyvenimus, kančią ir meilę.

Ingos Šmitienės kūrinys "Debesis".

"Mano meninės, kūrybinės sistemos centras sukasi aplink žmogų. Žmogus - veikėjas, kuris bando suprasti, kuo prisipildo mūsų vaizduotė ir jausmai kai kuriomis gyvenimo akimirkomis, kartu tai ir vidinis savęs ieškojimas. Kuriamas figūras visada vaizduoju judesy - tai lyg žmogaus kūno judėjimo seka, atspindinti žmogaus ir visatos nuolatinę būseną - judėjimą. Judėjimas - tai energija, mintis, gyvybė", - sako I. Šmitienė.

Inga Šmitienė (g. 1974 m.) gimė ir užaugo Klaipėdoje. Baigusi vaikų dailės mokyklą, studijavo Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinių komunikacijų katedroje, įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. Nuo 2011 m. dirba Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje piešimo ir grafikos mokytoja. Pasinėrusi į pedagoginę veiklą, pradėjo aktyviai brandinti savo kaip menininkės kūrybinį kelią. Dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje bei tarptautiniuose konkursuose ir parodose Bulgarijoje, Lenkijoje ir kt.

I. Šmitienės paroda veiks iki vasario 20 d.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder