"Savaitgalį į Klaipėdą suvažiuos išties visa Lietuva. Festivalis yra tarsi mažoji moksleivių dainų šventė, nes rengiamas metai prieš Respublikinę moksleivių dainų šventę. Buvo laikas, kai šis renginys buvo atidėliojamas. Nusprendėme, jog nebereikia atidėlioti, nes vaikai auga, ir bus karta, kuri nesudalyvaus tokioje šventėje", - sakė festivalio vadovas ir direktorius, "Aukuro" pirmininkas Algirdas Šumskis.
Anot jo, ši šventė - tai tradicijų tąsa, kurią puoselėjo didžiule atsakomybės dvasia, giliu patriotizmu prisodrintos pirmosios Mažosios Lietuvos gyventojai, vėlesnių dainų švenčių rengėjai. Todėl festivalis paremtas unikalia pastarojo dešimtmečio Lietuvos jaunimo ir vaikų chorų menine raiška, chorinės kultūros plėtros patirtimi, etniniu paveldu.
Pagrindinis festivalio renginys šeštadienį - finalas, kuriame dalyvaus geriausi Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai, atrinkti zoniniuose I turo renginiuose šešiuose regionuose (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Panevėžio). Komisija, vadovaujama garsaus dirigento, kompozitoriaus Vytauto Miškinio, išrinks geriausią šalies jaunųjų dainininkų chorą.
Konkurso dalyviai bus vertinami Klaipėdos koncertų salėje ir Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Repertuare - gražiausios harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, pasirinktos atsižvelgiant į artėjančią birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną.
O sekmadienį Vasaros estradoje vyks šventinis festivalio koncertas, kuriame numatoma sulaukti per 7 000 meno kolektyvų dalyvių iš visos šalies: per 180 chorų, per 40 šokių kolektyvų, daugybės liaudies instrumentų orkestrų ir ansamblių.
Šventėje netrūks atrakcijų: skraidys balionai-gėlės, lis konfeti lietus, linksmins Kretingos jaunimo teatro studijos "Atžalynas" kojūkininkai, pasirodys Klaipėdos lėlių teatras. Ir tai tik maža dalis staigmenų.
Prieš koncertą, kurio pradžia numatyta 17 val., vyks iškilmingos šventės dalyvių eitynės iš Liepų gatvės į Vasaros estradą. Eisena stabtelės padėti gėlių prie tautos dainiaus Kristijono Donelaičio paminklo, pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.
"Įstrigo prasminga Vydūno mintis: "Dainoje - tautos dvasia". Ne gyventojų surašymas parodė, kad mes esame gyvi, bet daina iš vaikų lūpų. Kas gali būti gražiau?" - retoriškai klausė renginio režisierius Sigutis Jačėnas.
Rašyti komentarą