Lankomiausios MO muziejaus parodos fragmentai keliauja į Klaipėdą

Lankomiausios MO muziejaus parodos fragmentai keliauja į Klaipėdą

MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 140 tūkst. lankytojų, tęsia savo istoriją. Dalis šios lankomiausios meno parodos vasarą keliasi prie jūros – į Klaipėdą, „Švyturys BHouse“.

Klaipėdoje bus eksponuojamos specialiai „Švyturys Bhouse“ erdvėms atrinktos ir pritaikytos parodos instaliacijos bei MO kolekcijos kūriniai. Parodą aplankyti ir  dešimtąjį dešimtmeetį prisiminti bus galima visą vasarą – ji veiks iki rugpjūčio 31 dienos. 

„Galbūt dėl to, kad patys aludarystę laikome savotišku menu, stengiamės, kiek galime, palaikyti bet kokią kultūros raidą Lietuvoje.

Norime paskatinti žmones domėtis menu ir suteikti galimybę džiaugtis talentingais menininkais, parodomis, kultūriniais renginiais ir už sostinės ribų.

Šią daryklą Klaipėdoje stengėmės kurti ne tik kaip vietinį pramogų bei pramonės, bet ir kultūros švyturį. Todėl labai džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami čia priimti tokius svečius, kokių sulaukėme šiandien“, – į parodos atidarymą atvykusius MO muziejaus įkūrėjus ir svečius sveikino „Švyturys-Utenos Alus“ vadovas Rolandas Viršilas.

„Švyturys-Utenos Alus“ vadovas R.Viršilas (dešinėje) su MO muziejaus savininkais Viktoru ir Danguole Butkais.

„Jau praėjusiais metais, kai pirmą kartą išvežėme Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą į Klaipėdą, žinojome, kad ir kitąmet tai pakartosime.

Po stulbinamo parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ pasisekimo Vilniuje, net nekilo abejonių, kad dalis jos vasarą turi būti čia. Ši paroda žadina įvairius jausmus.

Norime, kad klaipėdiečiai ar poilsiautojai iš kitį vietų Klaipėdoje taip pat galėtų prisiminti, apmąstyti ir įsikvėpti“, – atidarymo renginyje kalbėjo Viktoras Butkus, MO muziejaus steigėjas.

Pasak MO muziejaus atstovų, ši paroda Klaipėdoje yra ilgalaikės MO muziejaus ir didžiojo rėmėjo „Švyturys-Utenos Alus“ partnerystės rezultatas.

MO muziejaus atstovai džiaugėsi, kad partnerystę pavyko išsaugoti net ir per COVID-19 pandemijos sukeltą sunkmetį, kada kultūros sektorius patiria milžiniškų nuostolių.     

Ilgesys ir prisiminimai

Ilgesys ir prisiminimai – didelė galia, kuri leidžia permąstyti ne tik istoriją, bet ir šiandieną. Taigi MO muziejaus parodos kuratoriai bandė aptikti dešimtajam dešimtmečiui būdingus reiškinius ir juos iliustruoti kasdienybės daiktais bei pasakojimo temą komentuojančiais meno kūriniais.

Dalijimasis prisiminimais buvo parodos kūrimo pradžia. O prisimindami dešimtąjį dešimtmetį, kuratoriai teigė supratę, kokie skirtingi ir įvairūs jie buvo. 

Parodoje „MO Klaipėdoje. 90-ųjų DNR“ bus galima aptikti ir atrasti žinomų reiškinių, netgi atpažinti to laikotarpio savotiškus personažus-tipažus. Be legendinės kiosko instaliacijos, „Švyturys BHouse“ taip pat bus galima pamatyti ir tai, kaip 90-aisiais atrodė „Netflix“. 

„Norėdami suprasti save šiandien, turime permąstyti, kokie buvome anksčiau. Dešimtasis dešimtmetis buvo margas, todėl parodoje žvelgėme ne į meno procesus, bet nagrinėjome patį laikotarpį.

Taigi ir parodos Klaipėdoje lankytojai galės atpažinti reiškinius, prisiminti save dešimtajame dešimtmetyje, o galbūt netgi naujai atrasti tą metą“, – pasakojo Miglė Survilaitė, parodos kuratorė.

10-asis dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių metas

Dešimtojo dešimtmečio stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas laikotarpis  svarbus ne tik kaip mada.

Tai – pirmieji mūsų atkurtos Respublikos metai. Žvelgdami į juos iš dabarties, vieni jaučia ilgesį, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti.

Vis dėlto dešimtasis dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių metas. Tai ne vien šalies, bet mūsų pačių naujų istorijų pradžia: radikaliai keitėsi žmonių padėtis, statusas ir vėrėsi naujos galimybės ar rizikos. 

Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.

„Švyturys Brewery“ alaus daryklos Inovacijų vadovas Mažvydas Matukas pasakoja, kad dešimtasis  dešimtmetis buvo neeilinis laikotarpis ir aludarystei: sukūrė dabartinių alaus kultūros tradicijų pamatą.

„Atgavus nepriklausomybę, ir alaus bravorai staiga atgavo laisvę virti kokybišką alų, puoselėti naują lietuvišką alaus meistrystę.

Dešimtojo dešimtmečio antrojoje pusėje subrendo ne vienas alus, kuriuo jau galėjome didžiuotis ir girtis svečiose šalyse. Atsirado ir puikių barų, restoranų, kurie atkūrė istorinę Lietuvos alaus kultūros svarbą, pamintą okupacijos laikotarpiu.

Su šiais laimėjimais mūsų alaus meistrystė ir kultūra įgavo pagreitį ir leido stebėti tikrą skonių revoliuciją Lietuvoje“, – tvirtino M.Matukas.

Pažinti 10-ąjį dešimtmetį padės ir e.gidas

Dešimtąjį dešimtmetį pažinti detaliau ar sužinoti daugiau padės specialus MO muziejaus komandos parodai Klaipėdoje paruoštas e.gidas. Tai lengvas ir paprastas būdas savo telefone išgirsti kiekvieno parodos kūrinio ir eksponato istorijas.

E.gido klausytis galima čia: https://gidas.mo.lt/turai/mo-klaipedoje-90-uju-dnr/

Kūrinius parodai Klaipėdoje atrinko MO muziejaus kuratorė Deima Žuklytė-Gasperaitienė, o parodos Klaipėdoje koordinatorė – Raminta Masiulytė.

Paroda „MO Klaipėdoje. 90-ųjų DNR“ veiks visą vasarą – iki rugpjūčio 31 d. "Švyturys BHouse" (Kūlių Vartų g. 7, Klaipėda).

Parodos MO muziejuje „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ kuratoriai: kultūros analitikas Vaidas Jauniškis, rašytojas ir literatūrologas Rimantas Kmita, kultūros istorikai Aurimas Švedas ir Tomas Vaiseta, MO muziejaus kuratorė M.Survilaitė, nostalgijos tyrėjas Mantas Pelakauskas, scenografė-architektė Renata Valčik, architektas Joris Šykovas.

Apie MO

MO muziejus, kurio pastatą suprojektavo pasaulyje garsus architektas Daniel Libeskind, duris atvėrė 2018 m. spalio 18 d. Iki atidarymo MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Jame sukauptą daugiau nei 5 000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Nuo MO muziejaus atidarymo (2018 m. spalio 18 d.) iki 2019 m. pabaigos MO apsilankė daugiau nei 300 000 žmonių.

MO muziejus - gero laisvalaikio vieta, pasakojanti istorijas apie mus. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę - MOdernistus, kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder