Kovo mėnesį XIV Tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis drebins Lietuvą.
- Kas paskatino Lietuvoje pradėti organizuoti šį festivalį? kalbiname Saulių Auglį – Stanevičių festivalio organizatorių ir įkvepėją!
1997 metais su Raimondu Vilkočinsku pasvajojome apie galimybę surengti perkusijos festivalį, tarėmės su Linda Maxey, kuri ir buvo pirmojo festivalio organizaciniame komitete, kalbėjomės su draugais iš Olandijos, Henny van den Abelen, kuris 1999 m. į antrajį perkusijos festivalį atvežė vieną tuo metu garsiausių perkusijos ansamblių “NSA”.
Taip besvajodami ir surengėme pirmajį perkusijos festivalį Lietuvoje ir tai įvyko Vilniuje, tuometiniuose Vidaus reikalų ministerijos rūmuose.
Šį festivalį sukūrėme švietėjiškais tikslais, t,y. populiarinti mušamuosius, jų galimybes, todėl ir festivalio metu vyksta kūrybinės laboratorijos, kurios skirtos norintiems išmokti groti mušamaisiais instrumentais. Festivalio tikslas, skatinti jaunimą, bendrauti, būti matomiems, neužsidariusiems, domėtis muzika bei jos istorija. Juk būgnai kvepia jaunyste: ritmas, tempas, veržlumas, garsų gama, aistra. Ir iš kitos pusės marimbos muzika, tai vienas seniausių instrumentų. Žinau klausytojų kurie ateina į mano koncertus pamedituoti. Jų žodžiais: aš čia randu nusiraminimą, galiu pabūti su savimi.
- Kaip Jums sekasi, kokie festivalio tikslai ?
Mano tikslas nėra tik gerai groti, svarbu sukurti naują perkusininkų įvaizdį, plečiant tiek profesionalių atlikėjų, tiek klausytojų bei perkusinės muzikos mylėtojų ratą.
Šiais laikais nėra lengva tai daryti. Mušamieji instrumentai gana brangūs ir nusipirkti muzikos mokykloms pakankamą bazę su kuria galima dirbti ir turėti visas galimybes, ką turi Europos mokyklos, yra sudėtinga. Tad, kad ir kaip mokiniai norėtų, tai įgyvendinti lengviau bus, kai pagerės finansinė padėtis. Palaipsniui dirbama šia kryptimi.
Svarbiausia turiu tikslą ir jo siekiu. Tą patį galiu pasakyti ir visiems norintiems išmokti groti ar gyvenime savo tikslų siekiantiems žmonėms. Ne pinigai, ne jų kiekis svarbiausia. Kur kas svarbiau, kad tavo veiklą, kūryba savo sielose išsineštų žiūrovas, tai didžiausias pasiekimas kūrėjui!
Grįžtant prie festivalio, galiu pabrėžti pagrindinį faktą, festivalio vizija buvo jo koncertai ir menų dirbtuvės visoje Lietuvoje. Taip taip, tai daug sunkiau organizuoti. Bet gyvenkime dėl ateities, tegu šį renginį pamato visi, kam jį uždaryti vienoje erdvėje. Iš praktikos žinau, kad užtenka mieste padaryti vieną festivalio koncertą. Publikai stengiamės parinkti jaukias, kamerines erdves kuriose nebus didelio atstumo tarp žiūrovo ir atlikėjo ir bus juntamas labai geras ryšys.
- Kokiuose miestuose bus šie įspūdingi renginiai ir kokia programa numatoma?
Džiaugiuosi, kad šiais metai festivalį pamatys net šeši miestai. Labai prasminga renginį pradėti pirmojoje Lietuvos sostinėje. Džiaugiuosi Sauliaus Vadišio nuveiktais darbais. Dėka jo ir jo komandos Kernavė turi nuostabią sale su puikia akustika. Tikrai nekantraudamas laukiu šio momento, kada galėsiu šioje salėje pagroti šešiomis lazdelėmis.
Sekanti festivalio stotelė Panevėžys, tai puikus miestas su gražia istorija, kuris gali tapti perkusijos sostine. Dėka Remigijaus Vilio čia įkurtas naujas ir vienintelis Lietuvoje maršinės muzikos "Baltic bras drumline" orkestras. Orkestrui tik pirmieji mėnesiai, o rezultatai akivaizdūs. Čia užsiėmimus veda vieni geriausi pasaulyje maršinės perkusijos meistrai iš JAV, tai “Blue devils” drumline ansamblio vadovai. Mano sena svajonė maršinės perkusijos ansamblis Lietuvoje, ir štai jis čia. Manau, kad jau po metų perkusijos festivalis be jų įvykti negalės, o tai reiškia, kad į šį miestą gryšime nekartą.
Į Saulės miestą Šiaulius, Saulės salę, pas Saulių atvažiuosiu aš Saulius ir atvešiu perkusijos festivalį kovo 9 d. Taigi šis festivalis tikrai siejamas su saule, iki galo nepasakosiu, kiek čia mūsų Saulių klubo narių, bet pasislėpti neišeis. Festivalis prasides su saule ir baigsis su ja. Festivalio menu dirbtuvės vyks taip pat pas Saulių, tik pas patį Saulių visų Saulių, tai Sauliaus Sondeckio menu gimnazijoje. Bet ir tai dar čia ne visus išvardijau, paliksim intrigą festivalio uždarymo koncertui.
Festivalio koncertas Klaipėdoje tiesiog privalomas. Jau septyni metai Lietuvos muzikos akademijai studentus ruošia Klaipėdos pedagogai Pranas Dovydaitis ir Bronius Montvydas. Lenkiu galvą prieš šiuos mokytojus. Ir šio festivalio koncertas bei menų dirbtuvės, tai dovana jiems ir jų mokiniams. Ištvermės ir stiprybės Jums, mieli kolegos, ruošiant jaunąją kartą !
O Lietuvos nepriklausomybės atstatymą perkusininkai kelsis paminėti į Alytų. Čia mums talkins net muzikos mokyklos orkestras Svajonė. Kas galėjo pagalvoti, kad toks orkestras galėtu atsirasti Alytuje? Ką reiškia pedagogai, jų kantrybė ir entuziazmas. Ir tai tik tam, kad vaikai pajaustų, kas yra geriausia ir gražiausia. Daiva Martinkonytė nuostabi pedagogė kurios dėka ir įkurtas šis orkestras. Ir štai šis orkestras gros su garsiausias perkusininkais: solistas iš Meksikos Javier Nandayapa, kurio šeima keturios kartos gamina marimbas, o jo tėvas pirmas pasaulyje pradėjo groti 6-omis lazdelėmis ir profesorius iš Lenkijos Piotr Sutt. Taip pat ansamblis “Vilniaus mušamieji” kartu su šiuo nuostabiu orkestru atliks jaunimui žinomą muzikinę ištrauką iš filmo “Karibų piratai”. Koncertuose skambės labia įvairi muzika, nuo klasikos ir roko ritmų. Perkusininkas iš Lenkijos Mariusz Mocarski demonstruos, ką galima pagroti su taip vadinamu estradiniu mušamųjų komplektu, kitaip tariant “Drumset”.
Koncertuose skambės ir Lietuvių kompozitorių kūriniai. Tai Vladimir Tarasov kurinys dedikuotas ansambliui “Giunter percussion“, bei mano, Sauliaus Auglio-Stanevičiaus kurinys “Cross rhytm” kurį atliksime kartu su Mariusz Mocarski ir Piotr Sutt. Vilniuje mums talkins ir svečias iš Baltarusijos Kirill Shevando.
Programa bus labia plati, spalvota, veržli kupina emocijų ir nenuspėjama!
Svarbiausia, kad Jūs brangūs klausytojai, perkusinės muzikos mylėtojai, duotumėt mums tai, ko atlikėjui labiausiai reikia…. ritmingų APLODISMENTŲ….. !!!
Ačiū ir iki susitikimo koncertų salėse kovo mėnesį:
7 d. Kernavėje, Valstybiniame kultūriniame rezervate,
8 d. Panevėžio muzikiniame teatre,
9 d. Šiaulių koncertų salė "Saulė" – Šiauliuose bilietais prekiauja Bilietų pasaulis
10 d. Klaipėdos LCC tarptautiniame universitete,
11 d. Alytaus miesto teatre,
13 d. Vilnius Valstybiniame jaunimo teatre.
Bilietais prekiauja Bilietai.lt
Su Laisvalaikio kortele nuolaida 15 proc. 2 bilietams.
Rašyti komentarą