Festivalis vyksta buvusioje uosto teritorijoje miesto centre, prie Klaipėdos piliavietės. Šiemet dalis projektų bus pristatyta ir neseniai duris atvėrusiame Kultūros fabrike. Unikali urbanistinė ir istorinė aplinka kūrybiniams projektams suteikia netikėtų sprendimų galios, o žiūrovams - neišdildomų įspūdžių.
Šiųmetiniame festivalyje pristatomi 16 projektų iš Lietuvos, Norvegijos, Danijos, Suomijos, o bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje bus nušviesta šiuolaikinė prancūzų kultūros panorama.
Jubiliejinis festivalis atidaromas rugpjūčio 11-12 d., kuomet miestą užburs naujojo cirko miražai. Trupės "Barolosolo" iš Prancūzijos spektaklis "Sala O" pakvies panirti į poetišką ir muzikalią gyvenimo mizansceną netikėtoje baseino erdvėje. Du klounai įžengia į šią netradicinę aikštelę, kur akrobatinis strypas tampa fleita, vanduo virsta būgnu, gitara ir bandža, bebaimiai žvelgia žemyn į sūkurį, o scena pilna vandens. Spektaklis, pripildytas isteriško kvailiojimo ir nuostabių poetinių scenų, mažuosius ir jų tėvelius sužavės sąmoju. Nemokami pasirodymai vyks Teatro aikštėje.
Festivalio pradžiai taip pat kviečiamq paklajoti po Klaipėdos senamiestį. Rugpjūčio 11-12 d. jungtinės Klaipėdos šokėjų pajėgos pristato šokio ir garso spektaklį - ekskursiją po septynių senosios Klaipėdos bažnyčių vietas, keliant klausimą, kas esame, kai pamirštame, ir kuo tampame, kai prisimename? Tai - naujas, netikėtas miesto potyris, kurio metu bus galima sužinoti, kur stovėjo pirmosios Klaipėdos bažnyčios, kaip jos atrodė, kokie žmonės gyveno Turgaus gatvėje ir ką jie galvojo.
Šiandien, žvelgdami į Klaipėdos senamiesčio horizontą, bažnyčių bokštų neišvysite. Didingi orientyrai apie dvasinį senųjų Klaipėdos miestiečių gyvenimą dingę. Spektaklio-ekskursijos metu kiekvienas dalyvis per ausines girdi istorinio - meninio teksto, muzikos ir garso kompozicijas, stebi šiuolaikinio šokio interpretacijas įvairiose miesto erdvėse, kartais pats atlieka tam tikrus judesius, ir tai jam suteikia galimybę išgyventi bažnyčių ir žmonių istorijas asmeniškai bei praplėsti savąsias miesto suvokimo ribas.
O rugpjūčio 13 d. neabejingi prancūziškam kinui kviečiami į Kultūros fabriką, kur pamatys režisierės L'a Fazer 2014 m. sukurtą komediją "Maestro", kurioje susiduria skirtingi literatūros ir miesto kultūros pasauliai. Pirmoji festivalio savaitė baigsis rugpjūčio 14 d. galerijoje "Si:said", kur bus atidaryta jauno skulptoriaus Vytauto Viržbicko parodą "Tokia, iki banalumo, prasmė".
Kiti festivalio renginiai startuos nuo rugpjūčio 20 d.
Festivalio "PLArTFORMA" misija - bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti skirtingų regionų ir valstybių meninę patirtį ir kūrėjų kūrybinį potencialą. Festivalyje pristatomi šiuolaikinio šokio ir teatro, muzikos ir dailės, vizualinių menų projektų, performanso, naujojo cirko ir kino kūrėjai bei jų grupės. Tai - vienintelis interdisciplininio pobūdžio festivalis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje, be kultūrinės, vykdantis ir edukacinę funkciją - supažindina ir kviečia publiką atrasti šiuolaikinių meno raiškos formų.
2009 m. Europos festivalių asociacija festivaliui įteikė "FestLabPass", 2010 m. jis tapo meno ir festivalių tinklo "DNA: Development of New Art", vienijančio Centrinės Europos kūrėjus, nariu. Nuo 2011 m. festivaliui suteiktas Klaipėdos miesto reprezentacinio festivalio statusas, o 2013 m. jis pripažintas geriausiu 2012 m. miesto kultūriniu įvykiu. Šiemet festivalis apdovanotas Europos festivalių asociacijos ženklu "Europe for Festivals / Festivals for Europe".
Festivalio organizatorius - menininkų grupė "Žuvies akis", didysis partneris - Prancūzų institutas Lietuvoje. Festivalį remia Kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė.
Rašyti komentarą