Kinijos neįgaliųjų meno trupė Lietuvoje peržengs žmogaus galimybių ribas

Kinijos neįgaliųjų meno trupė Lietuvoje peržengs žmogaus galimybių ribas

Žmogaus galimybių ambasadoriais vadinama Kinijos neįgaliųjų meno trupė savo pasirodymu netrukus sužavės ir Lietuvos žiūrovus.

Gegužės pradžioje Lietuva taps 78-ąja pasaulio šalimi, kurią aplankys ši visame pasaulyje garsi trupė, subūrusi per šimtą įvairią negalią turinčių jaunų kinų, garsėjančių ypatingais fiziniais gebėjimais.

Vilniaus žiūrovams svečiai iš Kinijos pristatys savo programą "My Dream" gegužės 3 dieną "Siemens" arenoje, o gegužės 1 dieną viešės Klaipėdos "Švyturio" arenoje.

Kinijos ambasadorius Lietuvoje Liu Dzengvenas (Liu Zengven). Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Kinijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Liu Dzengvenas (Liu Zengven) sako, kad Kinijos neįgaliųjų meno trupė, kurioje daugiausia yra regos ir klausos negalią turinčių žmonių, buvo įkurta 1987 metais ir atstovauja 83 milijonams Kinijoje gyvenančių neįgaliųjų.

"Įdėdami daug daugiau pastangų, negu sveiki žmonės, išliedami begalę prakaito jie tapo tikrai aukšto lygio atlikėjais. Pastaraisiais metais jie paliko pėdsaką daugiau negu 60 pasaulio valstybių ir regionų. Per metus trupė surengia apie 150 pasirodymų daugiau kaip 50-yje pasaulio valstybių. Rūpinimasis šia jų pasauline sėkme yra ne tik jų pačių begalinės valios ir pastangų rezultatas, bet ir Kinijos visuomenės bei vyriausybės politika", - kalbėjo ambasadorius.

Kinijos neįgaliųjų meno trupės pasirodymą Lietuvoje inicijavusio VšĮ Socialinės atsakomybės centro atstovė Marija Pipiraitė sako, kad pasirodyme bus atliekama beveik dvi dešimtys skirtingų numerių, skambės džiazas, baletų muzika, tradiciniai kinų instrumentai, taip pat Jurgos Šeduikytės daina "Nebijok". Tikimasi sulaukti ir Lietuvos neįgaliųjų organizacijų dėmesio, verslininkų palaikymo nuperkant bilietus į renginį neįgaliesiems.

Kultūros viceministras Edvardas Trusevičius įsitikinęs, kad šis pasirodymas uždegs žiūrovų širdis ir taps iššūkiu gajiems stereotipams apie neįgaliuosius. "Šituo keliu naudinga ir mūsų valstybei žengti, kai menas yra pristatomas žmogaus gerovei. Būtent šio pasirodymo dėka mums bus gera galimybė pamąstyti, kiek žmonėse yra pozityvaus mąstymo, entuziazmo ir kiek kiekvienas žmogus gali prisidėti prie to, kad pasaulyje būtų daugiau gėrio, teigiamo požiūrio į gyvenimą", - kalbėjo viceministras.

Nuo 2000 metų su programa "My Dream" gastroliuojanti trupė 2007 m. pelnė UNESCO apdovanojimą "Artistai už taiką", jos nariai buvo pripažinti žmogaus galimybių ambasadoriais. Trupė taip pat yra sukūrusi dokumentinį filmą "My Dream" (liet. - mano svajonė), kuriame pasakojama įkvepianti talentingų neįgaliųjų šokėjų istorija. Šis filmas pelnė nemažai tarptautinių apdovanojimų ir simpatijų užsienio festivaliuose.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder