Kaip orientuotis naujame lyčių pasaulyje?

Kaip orientuotis naujame lyčių pasaulyje?

TARPTAUTINĖ MOTERS DIENA – KITAIP

Nors Kovo 8-oji įprastai siejama su moterimis, Klaipėdos moterų Rotary klubas ADITĖ kviečia šią dieną pasitikti kitaip! IV Rotary Moterų Forume, kuris vyks kovo 7 d. Klaipėdoje, kalbėsime ne tiek apie moterų teises, kiek apie būtiną platesnį požiūrį į savęs ir kito pajautą, neginčijamą stereotipinio mąstymo žalą, lyčių pokyčius, iššūkius ir, svarbiausia, apie kitokį lyčių tarpusavio santykių supratimą.

Šį Forumą organizuoja Klaipėdos moterų Rotary klubas ADITĖ, finansuoja Lietuvos Rotary bendruomenė, dalyvauja lektoriai, kurių žinios ir patirtis tikrai padės žmogiškuose santykiuose atskleisti naujų dalykų. Kviesime diskutuoti – reta galimybė praplėsti turimą matymą, susidaryti aiškesnę, o gal ir pakeisti savo „tvirtą nuomonę”.  Ar sutinkate, kad šiandien svarbiausias dalykas –mokėti išgirsti ir susitarti? Tikime, kad šis Forumas – tai žingsnelis į ateitį ir dėkojame Rotary bendruomenei bei kitiems renginio rėmėjams už galimybę dalintis: visuomenei Forumo programa bus atvira ir nemokama, prašysime tik solidarizuotis ir aukoti Forumo paramos akcijai – Vyrų ir Moterų pagalbos linijoms.

KODĖL ATĖJO LAIKAS TARTIS, NE KOVOTI?

Per pastaruosius 50 metų pasaulyje situacija reikšmingai pasikeitė: atsirado daug naujų įstatymų, tarptautinių normų, užtikrinančių lygias moterų ir vyrų galimybes. Visgi moterys Lietuvoje dar nėra adekvačiai lygiai atstovaujamos politikoje, tebėra stereotipinis vyriškų ir moteriškų darbų skirstymas ir trečdaliu mažesni moterų atlyginimai už tą patį darbą. Moterys vis dar labiau užkrautos šeimoje. Lietuvos policijos statistika apie smurtą šeimoje teigia, kad absoliuti dauguma nukentėjusių asmenų – moterys (82 proc.), o smurtauja beveik išimtinai vien vyrai (91 proc. visų agresorių). Tai siejama su stereotipinio auklėjimo įtaka, kaip, beje, ir savižudybių statistika, kur vis dar dominuoja vyriškoji dalis. Taigi, kova turbūt dar tęsis ir galime džiaugtis, kad šiandien šiame fronte veikia daugiau aktyvių, brandžių,  sėkmingų organizacijų, ir jų darbas yra tikrai labai svarbus.

Tuo pat metu visi matome, kaip atsiveria ir kita lyčių santykių pusė – randasi naujos lytiškumo apraiškos, kurios neturi kultūrinės patirties ir kurių poveikio dar nelabai galime prognozuoti.  Kaip sėkmingai suvokti ir priimti jau matomus ir kartais drastiškus lyčių pokyčius – aprangoje, elgsenoje, bendravime, kultūroje? Ar lyčių skirtumai turi likti, ar turime padėti jiems nunykti? Dar niekada neturėjome tiek skirtingų ir kartais viena kitai prieštaraujančių lytiškumo interpretacijų: nuo bendrų tualetų iki vis labiau populiarėjančių įvairaus dvasingumo vyriškumo ir moteriškumo „mokyklų”, kuriose vyrai ir moterys atskirai vieni nuo kitų vėl mokosi būti ... „tikrais vyrais” ir „tikromis moterimis”! 

Vieša diskusija šiais klausimais nėra lengva, nes remiasi individualia patirtimi ir dažnai net neįsisąmonintomis išankstinėmis nuostatomis. Lytiškumo tema dažnai sutinkama gynybiškai, o ne kaip galimybė reflektuoti, tyrinėti, atrasti. Nors, atrodytų, skirtingų lytiškumo traktuočių vis daugėja, jų sekėjai, gal ir vieningi savo „burbule”, bet yra labiau linkę kovoti už savo pasirinkimą nei ieškoti sutarimo.

Kad galėtume kažką pakeisti, pirmiausia turime įsivardinti ne tik problemas, bet ir jų priežastis, išmokti ne tik diskutuoti, bet ir susitarti. Tą ir kviečiame padaryti IV Rotary Moterų forume: išgirsti įdomius ir autoritetingus skirtingų sričių specialistus, diskutuoti ir tartis dėl naujų sprendimų.

KONFERENCIJOS PROGRAMA:

vieta: “Ibis Styles Klaipėda Aurora” (Nemuno g. 51, LT 91190, Klaipėda)

moderatorė: žurnalistė Agnė Bukartaitė

09:00 - 10:00: dalyvių atvykimas, registracija, kava

I DALIS

10:00 - 10:10: ĮŽANGA. RK ADITĖ Prezidentė DIANA ŠILEIKIENĖ

10:15 - 10:45: 1 PRANEŠIMAS: „Lyčių tradicijų ir stereotipų raidos apžvalga”, prof. GINTAUTAS MAŽEIKIS

10:45 - 11:15: „Lygios vyrų ir moterų galimybės Lietuvoje ir pasaulyje: statistika ir tendencijos”

11:15 - 11:45: 3 PRANEŠIMAS: „Lyčių stereotipų ir tapatumo problema – ką sako psichologija? gydytojas psichoterapeutas OLEGAS LAPINAS

11:45 - 12:15: TRUMPA DISKUSIJA

12:30 - 13:0: PIETŪS (tik Forumo dalyviams)

II DALIS

13:45 - 14:15: 4 PRANEŠIMAS: „Geroji praktika: kaip šiandien kalbėti su vaikais apie lytiškumą?”, psichoterapeutė VILMA MAŽEIKIENĖ, Klaipėdos pedagoginė-psichologinė tarnyba

14:30 - 15:15: 5 PRANEŠIMAS: Lyčių tapatumas ir skirtumai neuromokslo požiūriu”, biochemijos mokslų daktarė URTĖ NENIŠKYTĖ

15:30 - 16:30: DISKUSIJA (dalyvauja visi pranešėjai)

17:00 - 18:00: ĮSPŪDŽIAI IR ŠVENTINĖ TAURĖ (tik Forumo dalyviams)

APIE LEKTORIUS: 

Biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė – tarptautiniu mastu pripažinta ir viena populiariausių šiuolaikinių Lietuvos mokslininkų. Po Vilniaus universiteto Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė) įgijo biochemijos mokslų daktaro laipsnį, stažavosi Europos molekulinės biologijos laboratorijoje (Italija) pagal Marie Skłodowska-Curie podoktorantūros programą. 2016 m. gavo Marie Skłodowska-Curie stipendiją, dabar yra mokslo darbuotoja Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre. Tiria neuronų ir imuninių ląstelių sąveiką smegenyse. Kaip vieną iš savo ambicijų vardina norą suprasti mechanizmus, kurie lemia sunkias ligas (pvz., Alzheimerį), tada kelti klausimą, kaip jų išvengti ar gydyti.

 Psichologė - psichoterapeutė Vilma Mažeikienė jau 25 metų praktikuoja Klaipėdoje–  konsultuoja vaikus, paauglius bei jų tėvus įvairiais psichologiniais auklėjimo klausimais. Pastaruoju metu daugiausia dėmesio skiria elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems paaugliams bei smurtą patyrusiomis moterimis. Siekia parodyti, kokia didelė šeimos įtaka vaiko asmenybės formavimuisi, kaip svarbu laiku išgirsti ir suprasti savo vaiko bėdas. „Susitarti galima su kiekvienu vaiku, tik reikia žinoti kaip”, - yra įsitikinusi lektorė.  

Gydytojas psichiatras Olegas Lapinas žinomas psichoterapeutas, psichodramos specialistas, pediatras, dėstytojas bei publicistas. Dirbo gydytoju psichiatrinėje ligoninėje vaikų-paauglių skyriuje, užsiėmė psichoterapijos praktika, dėstė Vilniaus Pedagoginiame Universitete, Žmogaus studijų centre psichologijos akademijoje, vedė mokomuosius pozityvios psichoterapijos ir NLP seminarus. Studijavo hipnozę, neurolingvistinį programavimą, pozityviąją psichoterapiją, sisteminę šeimos psichoterapiją,  psichoanalizę, psichodramą. Turi aukščiausią psichoterapinę kategoriją.

Prof. Gintautas Mažeikis - vienas žymiausių ir įdomiausių Lietuvos filosofų, kultūros teoretikas, antropologas, Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas, profesorius. Jo mokslinė veikla daugiausia skirta šiuolaikinių socialinės ir politinės filosofijos teorijų analizei, postmoderniajai antropologijai, propagandos ir simbolinio mąstymo tyrimams. Profesorius tiria Renesanso pasaulėžiūrą ir kultūrą, filosofinę antropologiją, kompetencijų ugdymo sistemą per kooperuotas studijas.  Tematikos: Conditio humana – žmogaus būklės filosofinė, antropologinė, politinė analizė; Europos humanizmas: filosofinė diskusija; dialektikos istorija ir šiuolaikinė diskusija; kontinentinė kritinė teorija; Europos hermetinė ir okultinė tradicijos bei jų įtaka literatūrai, menui, politikai.

 

DALYVAVIMO KAINA:

Rotary nariams:

iki vasario 28 d. – 35 eur /1 asm., iš jų - 5 eur skiriami paramos akcijai.

Po vasario 28 d. kaina bus 45 eur. Registracija į renginį – tik po išankstinio apmokėjimo: Rotary klubas Aditė, LT427044060008322815, paskirtis – Moterų forumui.

Ne Rotary nariams Forumo programa – nemokama, prašysime paaukoti tik Paramos akcijai - Vyrų ir moterų pagalbos linijoms.

Apie Rotary Moterų Forumą:

Rotary Moterų forumai organizuojami nuo 2016 m. – I-asis įvyko Klaipėdoje, RK „Karalienė Luizė” iniciatyva,  II-is – Šiauliuose (2017 m. , organizatorius – RK „Harmonija”),  III-is – Mažeikiuose (2018 m., organizatorius – RK „Liberta”). IV-ąjį Moterų Forumą 2020 m. organizuoja Klaipėdos RK „Adit

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder