Jauno džiazo jungtys - tarp Lietuvos, Italijos ir Indonezijos

Jauno džiazo jungtys - tarp Lietuvos, Italijos ir Indonezijos

Ar pelnytai lietuviai vadinami šiaurės italais ir kaip indonezietiški motyvai gali nuspalvinti bene labiausiai internacionalią – džiazo – muziką, uostamiesčio publika galės sužinoti sausio 19 d., ketvirtadienį, 19 val. Klaipėdos "Pramogų banko" Senojoje salėje vyksiančioje tarptautinio projekto "Connections: part2" premjeroje, kurią rengia Memelio džiazo klubas. Projekto suvienyti džiazo muzikantai iš Lietuvos, Italijos bei Indonezijos vėliau koncertuos Vilniuje, Latvijoje bei Estijoje.

Tęsdamas prieš trejetą metų savo inicijuotą tarptautinių projektų tradiciją, šiuosyk uostamiesčio saksofonininkas Kęstutis Sova gros kartu su italų gitaristu Alessandro Florio, indoneziečiu klavišininku Adra Karimu bei savo kolegomis iš kvarteto "I_4 combo": trombonininku Valdu Surdoku ir būgnininku Viačeslavu Krasnopiorovu.

K. Sovos, džiazo festivalių bei įvairių muzikinių projektų dalyvio, Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolvento, studijos garsiojoje Princo Klauso konservatorijoje Olandijoje nepraėjo veltui: čia saksofonininkas ne tik gavo JAV džiazo legendų Michaelo Moore‘o, Dono Bradeno, Marko Grosso vertingų pamokų, bet ir užmezgė kontaktų su gausiais bendraminčiais.

Šie ryšiai nenutrūko ir baigus studijas: "Connections: part2" yra jau antrasis projektas, kuriame klaipėdietis sumanė suburti buvusius bendrakursius iš skirtingiausių pasaulio kampelių. Naujosios programos pagrindas – pačių atlikėjų sukurta muzika, kupina autentiškų, jų atstovaujamoms muzikinėms kultūroms būdingų sąskambių, kurių egzotišką žavesį išryškina džiazo muzikos koloritas.

Vienas iš projekto dalyvių, italas gitaristas A. Florio, savo kelią į džiazą pradėjo Milano džiazo mokykloje, kur jo mokytojais buvo žymūs Italijos džiazo scenos atstovai Franco Cerri bei Enrico Intra. Baigęs studijas jis keletą metų grojo F. Cerri gitarų ansamblyje, vėliau pradėjo kurti savo muziką ir burti grupes, su kuriomis koncertavo visoje Italijoje. Studijuodamas Olandijoje, jis pradėjo bendradarbiauti su tarptautinės sudėties ansambliais, rengti gastroles ir įrašų sesijas Lietuvoje, Latvijoje, Austrijoje, Rumunijoje, Šveicarijoje, Olandijoje.

Adra Karimas gimė ir augo Džakartoje. Nuo šešerių mokęsis klasikinio fortepijono, 18-os jis susidomėjo džiazu ir pasirinko džiazinio fortepijono studijas. Ilgainiui jis tapo plataus kūrybinio spektro klavišininku, aranžuotoju bei kompozitoriumi, kuriančiu įvairiausią muziką nuo džiazo iki sunkiojo metalo. Be to, jis yra Hamondo vargonų mėgėjas ir bene vienintelis šį instrumentą įvaldęs Indonezijos muzikantas, savo meistriškumą tobulinęs Olandijos konservatorijose.

Durys atidaromos 18 val. Bilieto kaina – 15 Lt, moksleiviams ir studentams – 7,5 Lt.

Daugiau informacijos apie Memelio džiazo klubo iniciatyvas bei renginius rasite interneto svetainėje www.klaipedajazz.lt.

Memelio džiazo klubo informacija

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder