Istorinių komiksų dirbtuvės - apie kovą su žemaičiais

Istorinių komiksų dirbtuvės - apie kovą su žemaičiais

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) balandžio 23 d., šeštadienį, 12.00 val. vyks nemokamų istorinių komiksų kūrybinių dirbtuvių ciklo ketvirtasis užsiėmimas „Viduramžių Mėmelis: karas, maras ir žemaičiai“, dalyvaus istorikas dr. Klaidas Perminas ir grafikė Lina Itagaki.

Didelio susidomėjimo sulaukusios istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės kviečia klaipėdiečius tęsti kelionę Klaipėdos istorijos keliais ir klystkeliais. Iki tol vykusiuose užsiėmimuose apžvelgę akmens, bronzos, geležies amžius, Mėmelio įkūrimą, šįkart dirbtuvių dalyviai, klausydamiesi lektoriaus istoriko Klaido Permino paskaitos, padedami grafikės Linos Itagaki, studijuos Klaipėdos istoriją pirmaisiais amžiais po miesto įkūrimo ir savo įžvalgas „konspektuos“ komiksų pavidalu. Tuo šios kūrybinės dirbtuvės ir yra išskirtinės – mokslas jose jungiamas su menu ir dalyviai tampa ne tik pasyviais klausytojais, bet ir komiksų kūrėjais.

Paprašytas pristatyti būsimąjį užsiėmimą, dr. K. Perminas juokėsi, kad dirbtuvių pavadinimas daugelį gali šokiruoti, kadangi šalia tokių negatyvių reiškinių, kaip karas bei maras, minimi ir žemaičiai. „Užsiėmimai paremti chronologiniu principu, dabar kalbėsime apie 13–15 amžius, gal šiek tiek paliesime 16 amžių. Šios dirbtuvės pavadintos „Viduramžių Mėmelis: karas, maras ir žemaičiai“. Tai trys ryškiausi to laikotarpio reiškiniai, darę didžiausią įtaką Klaipėdos krašto gyventojams, – įvairūs karai, maro epidemijos ir nuolatiniai žemaičių puldinėjimai“, – apie būsimas dirbtuves pasakojo istorikas.

Mielai su miesto visuomene istorinėmis žiniomis besidalinantis mokslininkas pasidžiaugė, kad į užsiėmimus renkasi daug įvairaus amžiaus motyvuotų, išsilavinusių ir smalsių žmonių. Norint juos nustebinti, tenka pasistengti ir pateikti mažai žinomų faktų. „Ypač juos nustebino faktas, kad dar priešistoriniais laikais po būsimos Klaipėdos apylinkes raganosiai vaikščiojo. Klaipėdoje rastas tokio raganosio dantis, o kažkur Lietuvoje – ir visa kaukolė“, – pasakojo K. Perminas.

Apie dirbtuves

KKKC Meno kiemo inicijuotų netradicinės formos istorinių komiksų dirbtuvių tikslas – mokslo ir meno jungtis. Mokslo sričiai atstovaujantis Klaipėdos universiteto lektorius, istorikas-archeologas dr. Klaidas Perminas dirbtuvių dalyvius supažindina su žinoma ir nežinoma uostamiesčio istorija, mitais, legendomis, paslaptimis. Mokslininko pasakojimai tampa inspiracija meninei veiklai – komiksų kūrimui. Meno sričiai dirbtuvėse atstovaujanti profesionali grafikė, iliustratorė Lina Itagaki dalyvius supažindina su komiksų žanro ypatybėmis, atlikimo technika ir kitais kūrybos niuansais. Šio kūrybinio proceso rezultatas – nuotaikingas komiksų žurnalas zinas su visų dalyvių darbais.

Balandžio 23 d., šeštadienį, 12–15 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) istorinių komiksų kūrybinių dirbtuvių ciklo ketvirtoji dalis „Viduramžių Mėmelis: karas, maras ir žemaičiai“, lektoriai – istorikas Klaidas Perminas ir grafikė Lina Itagaki (nemokamai, dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu: [email protected] arba tel. 8 618 145 06).

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder