“Gulbių ežero” projektas kaip senos svajonės išsipildymas ar tikslingas viso prasmingo gyvenimo darbas

“Gulbių ežero” projektas kaip senos svajonės išsipildymas ar tikslingas viso prasmingo gyvenimo darbas

Baleto projekto „Gulbių ežeras“ organizuojamo liepos 25 d. Trakų Galvės ežero akvatorijoje bei 26 d. uostamiesčio Danės upės užutekio Jono kalnelio salelyje įgyvendinimas nėra kaip iš giedro dangaus kilusi spontaniška idėja, kurios nedelsiant imtasi realizuoti. Projekto istorija apima7 ilgus metus.

Jau būdama baleto artiste su plačia, įvairaus masto teatruose, sukaupta patirtimi, „Gulbių ežero“ gražiausiuose Lietuvos gamtovaizdžiuose“ projekto pagrindinė organizatorė bei idėjos bendraautorė Jelena Lebedeva niekada neplanavo apsiriboti tik baleto artistės karjera. Vos atvykusi į Lietuvą, Jelena uoliai kibo į rekreacijos ir turizmo vadybos bakalauro, katedros vadovė prof. Aušrinė Armaitinė, o vėliau ir kraštovaizdžio architektūros magistro, katedros vadovas prof. Petras Gricevičius, studijas Klaipėdos universitete. Studijų programa Jelenos taip pat nebuvo pasirinkta atsitiktinai, jau tuo metu baleto artistės galvoje sukosi keletas niekada Lietuvoje nerealizuotų meno idėjų, viena kurių - duoti pradą rengti baleto pasirodymus gražiausiuose atvirose gamtos ir architektūros erdvėseLietuvoje, todėl Jelena net neabejojo, kad savo gyvenimą sies būtent su šia meno kryptimi. Likimas susiklostė taip, kad Jelenai pasisekė dirbti tuometinės LNOBT meno vadovės Tatjanos Sedunovos trupėje, kuri supažindino ją bei kitus trupės narius su pasaulinėmis baleto meno vystymo strategijomis, moderniausiomis organizacijos tendencijomis bei kryptimis. Būdamai Tatjanos Sedunovos trupėje Jelenai, teko daug keliauti po svečias šalis su gastrolėmis, dalyvauti aukšto lygio užsienio projektuose bei festivaliuose, šokti atvirose užsienio gamtos ir architektūros erdvėse.Tų kelionių metų ryžtas stiprėjo, noras padaryti kažką naujo didėjo, o sukaupta patirtis nebeleido trauktis atgal.

Dar nuo mažų dienų Sibire tremtinių Šiliūnų šeimoje iš Lietuvos gimusi Jelena žinojo, kad ankščiau ar vėliau gyvens Lietuvoje ir jau tada originalaus mąstymo, judri mergaitė žinojo, kad savo tikrojoje gimtinėje norės padaryti kažką nepaprasto bei įspūdingo, tuom pažymėdama savo galutinį susiliejimą su tikrąja Tėvyne bei kompensuos toli nuo jos prabėgusius vaikystės bei paauglystės metus. Po tėvo, prof. habil. dr. Sergėjaus Lebedevo darbo pradžios Klaipėdos universitete, kurisdabar yra Klaipėdos universiteto jūreivystės instituto direktorius, į Lietuvą pagal tremtinių grižimo programą būdama 22 metų grįžo ir Jelena, kuri visaip raginama, padedama bei muštruojama griežtojo tėvo profesoriaus, pradėjo savo nuoseklų kelią svajonių renginio Lietuvoje organizavimo link. Per šiuos ilgus 7 analizavimo, darbo, studijų ir svajonių metus, Jelena, dirbdama LNOBT baleto artiste, sugebėjo įvykdyti ne vieną dėmesio bei liaupsių sulaukusių projektų, tokių kaip „Trečento“, Iljos Averbucho ledo šou miuziklas su 12 pasaulio ir Olimpinių čempionų „Small stories of a Big city“ Klaipėdoje, Kaune bei Vilniuje, neprilygstamų baleto talentų koncertai „Dance Open“ Vilniuje bei praeitą savaitę įvykęs jau trečius metus iš eilės Jelenos organizuojamas „Kūrybinio impulso III“ projektas, ityn palankiai įvertintas kritikų bei išliaupsintas publikos.

Po LNOBT vasaros sezono renginių plejados prie jūrų marių poilsiaujantiems baleto trupės nariams Jelenai belieka tik pavydėti, o ir tam visiškai nėra laiko. Jau nuo vasario mėnesio gavusi ilgus 7 metus lauktą galimybę bei leidimą organizuoti viso savo prasmingo gyvenimo svajonės renginį „Gulbių ežeras“ Klaipėdos bei Trakų atvirose gamtos aikštelėse, Jelena nei sekundės nesuabejojusi užkrovė abiejų milžiniškų paraleliai vyktančių projektų naštą ant savo gležnų pečių. Ir dabar, sėkmingai įvykdžiusi vieną jų – „Kūrybinį impulsą III“ – visas likusias jėgas sukaups nepamirštamai baleto šventei gamtoje sukurti. Bemieges naktis, fizinį išsekimą, baimę ir nervus pilnai kompensuotų tik Lietuvos žiūrovo tikėjimas bei palaikymas, nes šis milžiniškas darbas vykdomas vien tik vardan jo – žiūrovo.

Tik šiais, 2014 metais, likimo pirštas sudėliojo viską tokiu būdu, kai galima kalbėti apie šio projekto realų įvykdymą. Projekto bendraautorė, entuziastinga bei nenuilstanti Tatjana Sedunova, visa gyvenimą dirbusi Lietuvos baleto vystymo bei žiūrovų švietimo meno srityje labui ir idėjininkė Jelena surado panašius orientyrus gyvenime ir darbuose turinčią organizatorių komandą bei tinkamus projekto partnerius scenos ir parterių Trakuose bei Klaipėdoje statybai. Viena jų – plačią nestandartinės statybos patirtį turinti tarptautinė įmonė PERI su Lietuvos padalinio vadovu Kęstučiu Savicku bei projektų vadovu Mindaugu Barkausku priešakyje, tikinti baleto meno moderniomis perspektyvomis Lietuvoje ir maloniai panorėjusi įsiamžinti naujos kūrybinės industrijos Lietuvoje kūrime.

Svajonės ir mintys turi savybę materializuotis, o ilgas tikslo siekimas priveda prie norimo rezultato. Belieka tikėtis, kad žiūrovas, dėl kurio visa tai buvo daroma, patikės ir palaikys nenuilstančias idėjininkes bei organizatorius, nes be potencialaus žiūrovo susidomėjimo ilgų metų darbas taip ir liks neišsipildžiusia vienos mergaitės svajone.

Visi projekto paruošiamieji darbai yra įvykdyti, susitarimai yra pasiekti, o nuo liepos 14 d. prasidės konkretūs scenos bei parterio konstravimo darbai, kurių ataskaitos su nuotraukomis bus būtinai viešinamos spaudoje. Klaipėdos bei Trakų gyventojų ir jų svečių laukia tikrai lyg šiol neregėta nakties pasaka ant vandens, lydima gausybės šviesų bei stebuklingos klasikinės Piotro Čaikovskio muzikos, to neverta praleisti. O organizatoriai tikisi duoti pradžią tradicijai vasaros baleto sezonų pasirodymus rengti gražiausiuose Lietuvos gamtos ir architektūros erdvėse.

Bilietus į renginį Trakuose ir Klaipėdoje galima įsigyti Bilietai.lt bei Ticketpro kasose arba internetu.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder